Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Ewelina Kolecka
|

ONZ ostro o Stanach Zjednoczonych. Chodzi o nadużycia policji

93
Podziel się

ONZ ostro krytykuje USA. Wysoki komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka wzywa do ukarania winnych nadużyć m.in. w Portland. Niepokojące doniesienia obejmują m.in. bezprawne zatrzymania.

ONZ ostro o Stanach Zjednoczonych. Chodzi o nadużycia policji
Według ONZ protesty w USA są tłumione z przesadną brutalnością (Getty Images, Maddie Meyer , Staff)

Oświadczenie zostało wydane przez biuro Wysokiego komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw praw człowieka. Przedstawiła je rzeczniczka Liz Throssell w trakcie konferencji prasowej w Genewie.

Protesty w USA. ONZ krytykuje amerykańską policję

Liz Throssell skrytykowała nie tylko używanie nadmiernej siły wobec uczestników protestów po śmierci George'a Floyda oraz relacjonujących je dziennikarzy. Rzeczniczka praw człowieka zwróciła również uwagę, że policja regularnie dopuszczała się bezprawnego przetrzymywania aresztowanych.

Liz Throssell domaga się pociągnięcia winnych funkcjonariuszy do odpowiedzialności. Wskazała, że należy zidentyfikować zarówno policjantów, jak i przedstawicieli służb federalnych, którzy dopuścili się nadużyć – informuje "The Washington Post".

Zobacz także: Zobacz też: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

Liz Throssell zwróciła również uwagę na sytuację ofiar nadużyć. Podkreśliła wagę prawa pokrzywdzonych do zadośćuczynienia za ich krzywdy. Uważa, że w tym celu należy przeprowadzić niezależne dochodzenie, którego przedmiotem byłoby złamanie praw człowieka.

Ponadto ważne jest, aby wszelkie ofiary niepotrzebnego lub nadużycia siły miały prawo do zadośćuczynienia i (...) niezwłocznego, niezależnego, bezstronnego i przejrzystego dochodzenia w sprawie zarzutów o łamanie praw człowieka – powiedziała Liz Throssell.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(93)
ZimnyPrysznic
rok temu
Amerykanom dobrze zrobi taki zimny prysznic! Wszyscy uwierzyliśmy holywoodzkiej propagandzie, jakoby Ameryka była krajem wolności i demokracji. A tak wcale nie jest. USA są krajem, który przetrzymuje w więzieniach największą na świecie liczbę własnych obywateli (procentowo). To kraj, który jawnie stosuje tortury i który latami więzi ludzi bez uczciwego procesu sądowego. Kraj, w gdzie stróże prawa mogą cię zastrzelić bez powodu i pozostać bezkarni. Kraj, którego prezydent grozi wysłaniem wojska przeciwko demonstrantom. Wiele poszlak wskazuje też, że rząd amerykański porywa własnych obywateli aby prowadzić na nich eksperymenty wojskowe. Unia Europejska jest zaniepokojona stanem demokracji i wolności obywatelskich w Polsce. Jednak zupełnie nie niepokoi ją stan demokracji u największego sojusznika Europy - USA. Kilka lat temu pewien amerykański reżyser nakręcił dość znany dokument o najważniejszych różnicach pomiędzy Unią Europejską a USA. Wielu Amerykanów w ogóle nie uwierzyło w to co zobaczyli. Pozostali wyszli na ulice. A co takiego zobaczyli? Bezpłatną opiekę zdrowotną, płatne urlopy wypoczynkowe, darmową edukację dostępną dla wszystkich, policję odmawiającą inwigilowania obywateli bez uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa.... i wielu innych zupełnie niewiarygodnych dla Amerykanina rzeczy. Na przykład sprawnie działający transport publiczny i swobodny ruch między państwami. Czego zaś nie zobaczyli w Europie? Przede wszystkim nie zobaczyli slumsów - milionów ludzi koczujących w przycze3pach kempingowych. Nie zobaczyli wojen gangów na ulicach, nie zobaczyli policji strzelającej do demonstrantów, nie zobaczyli krwawych buntów w więzieniach. Nie zobaczyli też 100km muru na którejkolwiek z europejskich granic. Czyli nie zobaczyli największych zdobyczy amerykańskiej wolności i demokracji :/
Jankes
rok temu
Od dawna w USA dochodzi do przemocy i gwalcenia praw obywatelskich przez policję.Tylko obywateli nie stać na walkę o swoje prawa,a oporni natychmiast są niszczeni przez machinę policyjną.To państwo reżimowe z demokracja na pokaz .Taka prawna Dynastia,a za ścianą rynsztok
Jaro
rok temu
Jestem zadowolony z tego, że pomimo lewackiego podejścia mediów i organizacji pozarządowych, ludzie widzą dobrze co się dzieje i mają swoje zdanie. Co to znaczy używanie nadmiernej siły ? Jaka siła stosowana przez policję ma być odpowiednia, jak to kuźwa zmierzyć w kilodźulach czy co ? Policjanci mają chodzić z kwiatami i wręczać protesującym. A w ogóle to czemu oni protestują. Każdy powód jest dobry aby nic nie robić i pod zasłoną protestów okradać sklepy.
Jaro
rok temu
A jaka to jest nadmierna siła policji. Jaka jest w sam raz, a jak za mała. Kto to wie, kto to zdefiniuje ?
Abc
rok temu
Dziewczynka dostała gazem? A kto pozwolił jej tam przebywać? To odpowiedzialność rodziców. Żeby poskromić zamieszki trzeba użyć siły. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Takie jest życie.
dfs
rok temu
gdzie było ONZ jak policja we Francji pałowała do krwi swoich własnych Białych obywateli?? tylko biedne asfalty są pod opieką elit, bo chcą ich uzyć do kolejnej ustawionej rewolucji NWO
qrt
rok temu
Wszystkim wiadomo, że ONZ to parodia samej siebie. Zdominowana jest przez afrykańskie państwa, której w większości to muzułmanie. Stąd takie a nie inne postulaty - jak ten powyżej oraz ponaglanie innych państw do przyjmowania czarnych. Czy ktoś zna z historii choćby jeden kraj zdominowany przez czarnych, w którym działoby się dobrze, do którego chcieliby uchodzić biali ?
Masakra
rok temu
Od 2 miesiecy miasto sparalizowane,od lutego przez Covid,od 2 miesiecy kilka razy miasto zniszczone.Okupowali pol miasta,zniszczen co nie miara.Wszystkie biznesy stoja.Protestowac moga ale pokojowo.Wczoraj i dzisiaj znowu miasto plonie.To jedno z piekniejszych miast w USA.Ludzie juz maja dosc,boimy sie wyjsc na ulice.Zniszczenia sa ogromne.Chyba Trump znowu wkurzy sie na ONZ.Co dziwne w tych zamieszkach i wandalizmie jest wiecej bialych twarzy niz Afroamerykanow.Zabrac zasilki,pogonic do pracy,wylapac i do ciezkiej pracy,niech sprzataja i buduja to co zniszczyli,za swoje pieniadze .To gowniarze ktorzy w zyciu nigdy nie zhanbili sie praca.Pani Mer miasta glaskala ich to tej pory,Policjanci ranni w szpitalach.Wczoraj sedzia federalny wydal wyrok ,policja moze uzywac gazu i kul gumowych aby zaprowadzic porzadek.Prezydent Trump przyslal posilki.Trzeba to rozgonic.
asdasdasd
rok temu
nie slyszalem adekwatnych opinii ze strony ONZ pod katem Rosji czy Chin... Trump ma racje, to jest lewicowy agenda
grzegozr124
rok temu
dp poki usa nie wplaci zaleglych skladek beda oskarzenia tak na pokaz w ostetecznosci onz wysle komornika z polski
bombadil
rok temu
Znamienne, że Liz Throssell nie ma nic do powiedzenia na temat bandyckich, agresywnych działań "pokojowych demonstrantów"
hejt!!
rok temu
Policja jest by pilnowac porzadku i Poklony dla ich ciezkiej sluzby . w dzisiejszej dobie ,zarazie ,epidemi , musi byc dyscyplina . W przeciwnym razie poglebimy sie w haosie nie prawie !
xyz
rok temu
Protest protestem, ale jak ktoś niszczy mienie prywatne i publiczne i policja takich pacyfikuje, to już nie jest nadużycie. Ci z ONZ będą teraz wieszać psy na USA, bo skończyło się finansowanie biurokracji przez rząd amerykański.
szaman
rok temu
RASIZM to stan złego umysłu! Wszystkie wojny na świecie wszczynali RASIŚCI!! Jeżeli ktoś nienawidzi człowieka tylko z powodu jego inności: różnicy wyglądu, rasy, religii, kultury, światopoglądu, itp. nawet płci - Jest małym, malutkim zakompleksionym RASISTĄ!! Bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach demagogów religijnych czy populistycznych przywódców politycznych. Wszelka inność między ludźmi, jest największą siłą pchającą cywilizacyjny postęp ludzkości. RASIZM jest hamulcem rozwoju, antyhumanitarnym zarzewiem wojen. Szukajmy w innych ludziach tego co nas łączy, co możemy sobie dać i co wziąć od siebie. A nie tego co dzieli i za co trzeba ich nienawidzić.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić