o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Protesty w USA. Żołnierze zakażeni koronawirusem

55
Podziel się

Z powodu trwających w USA zamieszek po śmierci George'a Floyda w Waszyngtonie zostały zgromadzone duże siły wojska oraz Gwardii Narodowej. Okazuje się, że wśród zmobilizowanych mogło powstać ognisko koronawirusa.

Protesty w USA. Żołnierze zakażeni koronawirusem
Żołnierze Gwardii Narodowej zostali zmobilizowani do wspierania policji w Waszyngtonie. (Getty Images, Drew Angerer)
bDJphzMB

Wśród niektórych członków Gwardii Narodowej z Waszyngtonu stwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Najprawdopodobniej zarazili się nim w czasie akcji kontroli protestów odbywających się w stolicy USA .

Jak donosi Reuters, o sprawie poinformowali we wtorek przedstawiciele Pentagonu. Około 1300 członków waszyngtońskiego oddziału formacji zostało zmobilizowanych, aby wspierać policję w czasie demonstracji przeciwko brutalności policji i rasizmowi, dla których zapalnikiem stało się zamordowanie przez policjanta z Minneapolis czarnoskórego George'a Floyda.

Czytaj także:

bDJphzMD

Ognisko koronawirusa na protestach

Gwardia Narodowa nie poinformowała o dokładnej liczbie infekcji, tłumacząc to "bezpieczeństwem operacyjnym", przyznała jednak, że do zakażenia najpewniej doszło w czasie ostatnich protestów, ponieważ członkowie formacji sprawdzani pod kątem obecności koronawirusa przed oraz po wykonaniu swoich zadań.

Sprawdzano co najmniej wcześniejsze ryzyko kontaktu z wirusem, temperaturę oraz inne symptomy COVID-19, a także brano pod uwagę ewentualne wcześniejsze testy - głosi oświadczenie Gwardii Narodowej.
bDJphzMJ

Trwające na całym świecie demonstracje przeciwko rasizmowi i brutalności policji budzą duże zaniepokojenie lekarzy, którzy przestrzegają, że mogą one doprowadzić do zwiększenia liczby zakażeń i ich powrotu w miejscach, gdzie epidemia wydaje się już zanikać.

Przed lekceważeniem norm bezpieczeństwa w czasie protestów przestrzegł między innymi szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, a rząd Australii nie pozwolił na gromadzenie się większych tłumów.

Z kolei brytyjski minister zdrowia Matt Hancock stwierdził, że niedzielne wielotysięczne demonstracje trwające w brytyjskich miastach "niewątpliwie przyczynią się" do ponownego wzrostu liczby zachorowań.

Zobacz także: Superroznosiciele. To oni zakażają koronawirusem

bDJphzMK
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJphzNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(55)
darek
9 miesięcy temu
Trzeba przestrzegać zasad. Należy się odizolować kradzionym telewizorem od innych kradnących telewizory.
Jajo
9 miesięcy temu
a w Polsce armia USA zdrowa
A77
9 miesięcy temu
W USA coś się poważnego szykuje !
bDJphzNf
hjffkkg
9 miesięcy temu
Do czego jeszcze mozna uzyc tego "wirusa" moze jako przyprawe do zupy ?
wir
9 miesięcy temu
Bedą strzelać do ogniska
Najnowsze komentarze (55)
Nicka
9 miesięcy temu
Dlaczego piszecie że funkcjonariusz zamordował? Roz qwialiscie z nim? Oglądając interwencję wygląda to na używanie środków przymusu nie na mord! Dlaczego nakrecacie coś czego może nie być?
ANDRZEJ 64
9 miesięcy temu
USA MOGA SIE ROZPADNAC TAK JAK ROZPADLA SIE POTEGA ZSRR
Fazuzu
9 miesięcy temu
Wirus ten stworzyli amerykanie dawno temu i trzymali u siebie. I oni go w Chinach uwolnili. Dla czego? Ano dla tego, że Chiny, a też i Rosja, oraz parę innych państw, przeszło dwa lata temu na rozliczenia gospodarcze na waluty własne. To wzbudziło w USA wściekłość. No i począwszy od początku 2019 roku Chiny sukcesywnie wyzbywają się amerykańskich papierów dłużnych, a mają ich najwięcej na świecie, na ponad 3 biliony dolarów. To spowodowało już w USA dziką panikę i amok histerii. Bo każdy dobrze wie, a oni najbardziej, że pokrycie w walucie tych obligacji jest żadne, to są tylko puste druki, a tym bardziej pokrycie w walucie, na którą zostały wystawione, bo ona sama nie ma żadnego. Więc USA pozostały dwie możliwości by powstrzymać powyższe działania Chin, grożące im upadkiem - napaść zbrojna na Chiny, by siłą to zatrzymać, albo inny, podobny numer, który by ten kraj zniszczył albo mocno przyhamował mu gospodarkę, w ramach "retorsji" za wyprzedaż obligacji USA. Ale na napaść na Chiny USA nie odważą się, gdyż to jest jedno takie państwo na świecie, bardzo honorowe, które napada tylko i wyłącznie na słabszych na siebie, a zarazem jest jedynym państwem na świecie, które nieprzerwanie wiedzie napaści zbrojne na inne państwa od początków XIX wieku, już ponad dwieście lat. Więc co im pozostało, jak mogli Chiny zniszczyć, ale ich nie napadać? Ano coś im wypuścić, jakiegoś wirusa, czy inne świństwo, by ich potem oskarżyć, że to ich wina, a potem zmusić do zapłacenia "odszkodowania". I za to "odszkodowanie" USA chciałoby wykupić od Chin swoje papiery dłużne, ich własnymi pieniędzmi. O ile Chiny dadzą się tak zaszantażować. Ale nie dadzą. I USA pozostaną dwie opcje - napaść Chiny, albo upaść. Ale stanie się to drugie, z dość mocnym smrodem dla całego świata.
Sanocki
9 miesięcy temu
Ludzkie tragedie są liczne na świecie a ta Murzyna z Minapolis też jest duża!Rozpętano akcję protestacyjmną na całym świecie,no i po co?Trumpowi nie zaszkodzą,bo to doskonały amerykański prezydent.Będzie kolejną kadencję!
1973CK
9 miesięcy temu
upatrzyłem sobie tv ale mnie nie stać! może jakieś zamieszki w Kielcach to go sobie wezmę!
88ah
9 miesięcy temu
na statki i do Afryki!
zuza
9 miesięcy temu
HURRRAAAAAAAAA !!!!!!George Floyd nowy Martin Luter King bedzie nowy dzien wolny od pracy
cxz
9 miesięcy temu
coraz mniej opinii wymazane..
bDJphzMX
cxz
9 miesięcy temu
coraz mniej opinii bylo wiecej wymazane
ZetR
9 miesięcy temu
Co to znaczy "mogło zostać zarażonych". Dalej nie czytałem...
ZUJ
9 miesięcy temu
BLACK FRIDAY
fff
9 miesięcy temu
mogło srogło
Ziobero
9 miesięcy temu
Polski Killer CZARN- ich rozwali.... Ojcze Jarosławie, wydaj jeno rozkazy!!!
delta
9 miesięcy temu
Produkcja z 24h musiała być utylizowana przez wizytę niemyślącego. gwardia narodowa wyprowadzona na rozkaz niemyślącego jest ogniskiem epidemii. Co się jeszcze musi stać, żeby uruchomić u tej osoby myślenie?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić