o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Operacja wojskowa UE. Zatrzymali statek

7
Podziel się

Niemiecki okręt zatrzymał na Morzu Śródziemnym statek handlowy transportujący paliwo lotnicze. Miało trafić do Libii. Operacja wojskowa Unii Europejskiej "Irini" ma egzekwować nałożone na kraj embargo na broń.

Operacja wojskowa UE. Zatrzymali statek
Zatrzymano statek transportujący paliwo lotnicze do Libii (zdjęcie poglądowe) (Pixabay)
bDZpxJDp

Okręt wojskowy Europejskich Sił Szybkiego Reagowania UE zatrzymał w czwartek statek, który transportował paliwo lotnicze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Libii. Miał naruszać nałożone na Libię przez ONZ embargo na zakup broni. Jednostka handlowa zostanie teraz szczegółowo skontrolowana.

Unia Europejska zatrzymała statek z paliwem lotniczym płynący do Libii

Niemiecki okręt wspierany przez włoską jednostkę zatrzymał tuż po świcie statek handlowy Royal Diamond 7. Zatrzymanie miało miejsce na wodach międzynarodowych. Okręty znajdowały się 150 kilometrów na północ od libijskiego miasta Derna.

bDZpxJDr

Royal Diamond 7 wypłynął z portu Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i płynął do Bengazi w Libii. Ładunek paliwa lotniczego miał prawdopodobnie zostać wykorzystany do celów wojskowych. Zatrzymany statek został skierowany do jednego z europejskich portów w celu przeprowadzenia szczegółowej kontroli.

Wojna domowa w Libii

Po obaleniu dyktatora Mu’ammara al-Kaddafiego w 2011 roku, od 2014 w Libii trwa wojna domowa o władzę w kraju pomiędzy dwoma ugrupowaniami. Jednym z nich jest uznany na arenie międzynarodowej Rząd Jedności Narodowej z siedzibą w Trypolisie. Drugą stroną konfliktu jest Libijska Armia Narodowa z siedzibą w Bengazi.

bDZpxJDx

Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła na Libię embargo na broń, aby zatrzymać działania o charakterze militarnym. Ma ułatwić to prowadzenie w kraju pokojowych mediacji. Operacja wojskowa Unii Europejskiej o kryptonimie Irini ma na celu zatrzymanie transportu broni do Libii.

Zobacz także: Emma Maersk. Załoga utknęła na kontenerowcu przez koronawirusa. Tak żyła na morzu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZpxJDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
fad
8 miesięcy temu
Pogubiłem się. Kto w takim razie jest tu terrorystą?
salo
8 miesięcy temu
Po obaleniu dyktatora Mu’ammara al-Kaddafiego w 2011 roku, od 2014 w Libii trwa wojna domowa o władzę w kraju pomiędzy dwoma ugrupowaniami!!!! Jak można to nazywać wojną domową to jest zdrowa demokrscjs zaprowadzona przez USA i ich przydupasów polegająca na wymianie argumentów i poglądów. Poto wymordowano tam kilkanaście tysięcy niewinnych ludzi.
santos
8 miesięcy temu
Po obaleniu dyktatora Mu’ammara al-Kaddafiego w 2011 roku, od 2014 w Libii trwa wojna domowa o władzę w kraju pomiędzy dwoma ugrupowaniami!!!! No jak to jest przecież NATO pod światłym przewodnictwem USA zaprowadziło w Libii porządek i demokracje kosztem wymordowania kilkunastu tysięcy niewinnych ludzi.
bDZpxJDT
józek
8 miesięcy temu
myślę że gram...
bbc
8 miesięcy temu
logiczny ciąg w wielkim świecie...
PGb
8 miesięcy temu
świadome słowa na teraz bp... za msze
PGb
8 miesięcy temu
na teraz... wybór jak każdy inny
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić