o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Opublikowali karykaturę Erdogana. Zobacz, jak wyśmiało go "Charlie Hebdo"

141
Podziel się

We francuskim tygodniku satyrycznym "Charlie Hebdo" ukazała się karykatura tureckiego prezydenta Recepa Erdogana. Władze Turcji stanowczo potępiły publikację. Karykaturę nazwano "odrażającą próbą szerzenia rasizmu i nienawiści".

Opublikowali karykaturę Erdogana. Zobacz, jak wyśmiało go "Charlie Hebdo"
Charlie Hebdo opublikowało karykaturę prezydenta Turcji Recepa Erdogana (Getty Images)
bDnMDcLF

Na okładce najnowszego wydania "Charlie Hebdo" opublikowano karykaturę prezydenta Turcji. Nawiązuje ona do franckusko-tureckiego sporu o wolność słowa. Chodzi zabójstwo francuskiego nauczyciela, który pokazał swoim uczniom karykatury Mahometa.

Opublikowali karykaturę Erdogana. Turcja potępia "Charlie Hebdo"

Karykaturę potępił rzecznik prezydenta Erdogana Ibrahim Kalin. Podkreślił, że to zdecydowany brak szacunku. Kalin ocenił, że dla dziennikarzy francuskiego tygodnika nie ma żadnych świętości.

bDnMDcLH
Po prostu pokazują swoją wulgarność i niemoralność. Atak na dobra osobiste to nie humor i wolność słowa – powiedział Kalin.

Prezydecki dyrektor ds. komunikacji Fahrettin Altun stwierdził, że opublikowana karykatura jest "odrażająca". Dodał również, że takie publikacje jak ta, "szerzą rasizm i nienawiść". Altun stwierdził również, że wpisuje się to w antymuzułmańską politykę prezydenta Francji.

Antymuzułmański program Macrona zaczyna przynosić owoce – ocenił.

Karykatura Recepa Erdogana w "Charlie Hebdo"

Karykatura na okładce "Charlie Hebdo" przedstawia Erdogana siedzącego w fotelu w samych majtkach i białym podkoszulku. Na rysunku, postać trzyma w jednej ręce napój w puszce. Drugą dłonią podwija szaty muzułmańskiej kobiety odsłaniając jej pośladki.

bDnMDcLN
Uu, prorok – mówi karykaturalna postać na okładce tygodnika.

Karykatury w obronie wolności słowa. Zabójstwo francuskiego nauczyciela

bDnMDcLO

Francja zdecydowała się opublikować karykatury Mahometa po tym, jak z powodu jednej z nich zamordowany został nauczyciel pod Paryżem. Samuel Paty pokazał ją swoim uczniom podczas lekcji na temat wolności słowa. Czeczeński nastolatek w bestialski sposób odciął mu głowę.

Publikacja karykatur spotkała się z ostrą reakcją Turcji. Recep Erdogan stwierdził, że francuski prezydent jest chory psychicznie. Poszło o słowa Macrona dotyczące muzułmanów i islamu.

Na początku miesiąca Macron ogłosił plan rozprawienia się z islamskimi radykałami we Francji. Prezydent stwierdził, że islam znalazł się w "globalnym kryzysie" z powodu rosnącej liczby fundamentalistów religijnych.

Sprawa została potraktowana bardzo poważnie przez francuskie władze. 19 września policja rozpoczęła serię nalotów na około 40 domów. Celem były siatki islamistyczne. Zatrzymano lidera jednej z nich i 15 innych osób. Coraz więcej osób uważa, że ​​francuskie zasady dotyczące sekularyzmu i wolności słowa powinny ulec zmianie.

bDnMDcLP

Obejrzyj także: "Boję się o siebie. Muzułmanie mają mnie zamordować, ukrzyżować, albo obciąć rękę i nogę!"

bDnMDcMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
woley
miesiąc temu
jakoś nie słyszę od nich potępienia , jak zabijają czy wysadzają ludzi w powietrze i ścinają im głowy , to ich nie rusza , tylko karykatury ich doprowadzają do szału
Iza
miesiąc temu
Macron nie zdaje sobie chyba sprawy że islamiści już zrobili desant na Francję i to milionowy. Teraz wystarczy aby dostali rozkaz.
smyk
miesiąc temu
chyba znowu jakaś głowa spadnie
bDnMDcMj
healer
miesiąc temu
Macron - antymuzułmanin....toż to ewidentna ANTYNOMIA. Po prostu tam sprawy zaszły już tak daleko że Macron musi udawać że coś robi w kwestii panoszącego się islamu i jego skutków...
Peresada
miesiąc temu
To umocni Erdogana w świecie islamskim. Jest bowiem adresatem wrażliwych ataków (mowa o proroku). To jest jednoznaczny i bardzo klarowny przekaz dla społeczności muzułmańskiej na świecie. Teraz Erdogan zintensyfikuje swoje zabiegi wizerunkowe jako jedyny obrońca świata muzułmańskiego. Taki jednocześnie Sulejman i Saladyn.
Najnowsze komentarze (141)
Mruck
2 tyg. temu
Czy tylko mnie to nie śmieszy?
............
miesiąc temu
WIDZIALEM JAK ZACHOWUJĄ WOBEC INNEJ WIARY SZOK ONI IDA WSZYSCY NA JEDNEGO ALE NASZA CYWILIZACJA ROBI WSZYSTKO DOPROWADZIŁA DO UPADKU NASZE TOŻSAMOŚCI
Rychu
miesiąc temu
A tym jeszcze mało? Zresztą nie szkoda mi będzie tych socjalistów, gdyby dostali znowu nauczkę.
Maćko
miesiąc temu
Sorry, ale ta karykatura jest pod każdym względem (i artystycznym, i merytorycznym) na poziomie szkoły podstawowej. :o(
Morrell.
miesiąc temu
Tyle lat minęło, tyle zdarzeń już było. A widocznie Francja nadal nie nauczyła się, żeby ich nie drażnić. Sianie napięć i niezgody w społeczeństwie nie skończy się niczym dobrym - jak zwykle!
Klex
miesiąc temu
Mi się podoba ta karykatura, karykatury frau Merkel w Turcji są dozwolone(również w RP)
ida
miesiąc temu
A jak to się ma do tzw. poprawności politycznej?
gogo
miesiąc temu
Tzw. głosicieli tolerancji i poszanowania wartości, domagają się szacunku tylko dla własnych wartości
bDnMDcMb
Czekamy
miesiąc temu
na reakcję. A potem się dziwią, że im się obcina głowy. Już nie chodzi o osobę polityka, lecz o wulgarny obrazek. Przecież dzieci też to widzą.
Astat
miesiąc temu
Dobre, bo obłudne! Oczywiście u władzy!
Lopez
miesiąc temu
Trup będzie ścielił się gęsto....liberte, fraternite, egalite pełną gębą....to bedą ostatnie krzyki ofiar smagłolicych przed ścięciem... A francuski kalifat rozpocznie działalność już za 12 lat... bedą mieć 27% populacji
Tom
miesiąc temu
Erdogan = Kaczyński = Orban - ta sama retoryka
Jan
miesiąc temu
Warto tu wspomnieć ze na tym świecie są równi i równiejsi, jedni mogą wyśmiewać się z czyjejś religii i uważane jest to za prawo wolności do wysławiania się a drudzy nie, dlaczego Charlie Hebdu nie wyśmiewa się z żydowskiej religii ??????? Czy tu nikt nie widzi ze najpierw naściągano do Europy muzułmanów a teraz daje się im oręż do reki, żeby ich prowokować, a giną jak zwykle zwykli ludzie, odpowiedzialność ponoszą za to nie kto inny tylko rządzący. Do tych co plują na muzułmanów miejcie pretensje do tych co rozwalili ich kraje wprowadzając niby demokracje:Afganistan,Irak, Libia, Syria. Za tych dyktatorów ludzie żyli w większości normalnie, od wprowadzenia demokracji nikt nie jest pewny jutra w każdej chwili może dostać ołowiem i po wszystkim nie mówiąc o sytuacji mieszkaniowej gdzie mieszkania są zrównane z ziemią
uuuffff
miesiąc temu
Ha ha a to sie turasowi dostalo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić