o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Opublikowali karykaturę Erdogana. Zobacz, jak wyśmiało go "Charlie Hebdo"

142
Podziel się

We francuskim tygodniku satyrycznym "Charlie Hebdo" ukazała się karykatura tureckiego prezydenta Recepa Erdogana. Władze Turcji stanowczo potępiły publikację. Karykaturę nazwano "odrażającą próbą szerzenia rasizmu i nienawiści".

Opublikowali karykaturę Erdogana. Zobacz, jak wyśmiało go "Charlie Hebdo"
Charlie Hebdo opublikowało karykaturę prezydenta Turcji Recepa Erdogana (Getty Images)
bEaeiSyd

Na okładce najnowszego wydania "Charlie Hebdo" opublikowano karykaturę prezydenta Turcji. Nawiązuje ona do franckusko-tureckiego sporu o wolność słowa. Chodzi zabójstwo francuskiego nauczyciela, który pokazał swoim uczniom karykatury Mahometa.

Opublikowali karykaturę Erdogana. Turcja potępia "Charlie Hebdo"

Karykaturę potępił rzecznik prezydenta Erdogana Ibrahim Kalin. Podkreślił, że to zdecydowany brak szacunku. Kalin ocenił, że dla dziennikarzy francuskiego tygodnika nie ma żadnych świętości.

bEaeiSyf
Po prostu pokazują swoją wulgarność i niemoralność. Atak na dobra osobiste to nie humor i wolność słowa – powiedział Kalin.

Prezydecki dyrektor ds. komunikacji Fahrettin Altun stwierdził, że opublikowana karykatura jest "odrażająca". Dodał również, że takie publikacje jak ta, "szerzą rasizm i nienawiść". Altun stwierdził również, że wpisuje się to w antymuzułmańską politykę prezydenta Francji.

Antymuzułmański program Macrona zaczyna przynosić owoce – ocenił.
bEaeiSyl

Karykatura Recepa Erdogana w "Charlie Hebdo"

Karykatura na okładce "Charlie Hebdo" przedstawia Erdogana siedzącego w fotelu w samych majtkach i białym podkoszulku. Na rysunku, postać trzyma w jednej ręce napój w puszce. Drugą dłonią podwija szaty muzułmańskiej kobiety odsłaniając jej pośladki.

Uu, prorok – mówi karykaturalna postać na okładce tygodnika.
bEaeiSym

Karykatury w obronie wolności słowa. Zabójstwo francuskiego nauczyciela

Francja zdecydowała się opublikować karykatury Mahometa po tym, jak z powodu jednej z nich zamordowany został nauczyciel pod Paryżem. Samuel Paty pokazał ją swoim uczniom podczas lekcji na temat wolności słowa. Czeczeński nastolatek w bestialski sposób odciął mu głowę.

Publikacja karykatur spotkała się z ostrą reakcją Turcji. Recep Erdogan stwierdził, że francuski prezydent jest chory psychicznie. Poszło o słowa Macrona dotyczące muzułmanów i islamu.

bEaeiSyn

Na początku miesiąca Macron ogłosił plan rozprawienia się z islamskimi radykałami we Francji. Prezydent stwierdził, że islam znalazł się w "globalnym kryzysie" z powodu rosnącej liczby fundamentalistów religijnych.

Sprawa została potraktowana bardzo poważnie przez francuskie władze. 19 września policja rozpoczęła serię nalotów na około 40 domów. Celem były siatki islamistyczne. Zatrzymano lidera jednej z nich i 15 innych osób. Coraz więcej osób uważa, że ​​francuskie zasady dotyczące sekularyzmu i wolności słowa powinny ulec zmianie.

Obejrzyj także: "Boję się o siebie. Muzułmanie mają mnie zamordować, ukrzyżować, albo obciąć rękę i nogę!"

bEaeiSyo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaeiSyG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(142)
Zodiak
miesiąc temu
"Charlie Hebdo"przecież wcale nie wyciągają wniosków nawet po zamach na nich ale co się dziwić to skrajnie lewicowa żydowska gazeta
ala z podhala
miesiąc temu
Znakomite! U nas kryształ by kotu pod ogon zaglądał,aaaaaa
............
7 miesięcy temu
WIDZIALEM JAK ZACHOWUJĄ WOBEC INNEJ WIARY SZOK ONI IDA WSZYSCY NA JEDNEGO ALE NASZA CYWILIZACJA ROBI WSZYSTKO DOPROWADZIŁA DO UPADKU NASZE TOŻSAMOŚCI
bEaeiSyH
Rychu
7 miesięcy temu
A tym jeszcze mało? Zresztą nie szkoda mi będzie tych socjalistów, gdyby dostali znowu nauczkę.
Maćko
7 miesięcy temu
Sorry, ale ta karykatura jest pod każdym względem (i artystycznym, i merytorycznym) na poziomie szkoły podstawowej. :o(
Morrell.
7 miesięcy temu
Tyle lat minęło, tyle zdarzeń już było. A widocznie Francja nadal nie nauczyła się, żeby ich nie drażnić. Sianie napięć i niezgody w społeczeństwie nie skończy się niczym dobrym - jak zwykle!
Klex
7 miesięcy temu
Mi się podoba ta karykatura, karykatury frau Merkel w Turcji są dozwolone(również w RP)
ida
7 miesięcy temu
A jak to się ma do tzw. poprawności politycznej?
gogo
7 miesięcy temu
Tzw. głosicieli tolerancji i poszanowania wartości, domagają się szacunku tylko dla własnych wartości
Czekamy
7 miesięcy temu
na reakcję. A potem się dziwią, że im się obcina głowy. Już nie chodzi o osobę polityka, lecz o wulgarny obrazek. Przecież dzieci też to widzą.
Astat
7 miesięcy temu
Dobre, bo obłudne! Oczywiście u władzy!
Lopez
7 miesięcy temu
Trup będzie ścielił się gęsto....liberte, fraternite, egalite pełną gębą....to bedą ostatnie krzyki ofiar smagłolicych przed ścięciem... A francuski kalifat rozpocznie działalność już za 12 lat... bedą mieć 27% populacji
Tom
7 miesięcy temu
Erdogan = Kaczyński = Orban - ta sama retoryka
bEaeiSyz
Jan
7 miesięcy temu
Warto tu wspomnieć ze na tym świecie są równi i równiejsi, jedni mogą wyśmiewać się z czyjejś religii i uważane jest to za prawo wolności do wysławiania się a drudzy nie, dlaczego Charlie Hebdu nie wyśmiewa się z żydowskiej religii ??????? Czy tu nikt nie widzi ze najpierw naściągano do Europy muzułmanów a teraz daje się im oręż do reki, żeby ich prowokować, a giną jak zwykle zwykli ludzie, odpowiedzialność ponoszą za to nie kto inny tylko rządzący. Do tych co plują na muzułmanów miejcie pretensje do tych co rozwalili ich kraje wprowadzając niby demokracje:Afganistan,Irak, Libia, Syria. Za tych dyktatorów ludzie żyli w większości normalnie, od wprowadzenia demokracji nikt nie jest pewny jutra w każdej chwili może dostać ołowiem i po wszystkim nie mówiąc o sytuacji mieszkaniowej gdzie mieszkania są zrównane z ziemią
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić