Jan Manicki
Jan Manicki| 

Posłanka i jej maseczka. Oburzające nagranie szybko się rozchodzi

116

Brytyjska posłanka wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. Jej zachowanie w Izbie Gmin zostało nagrane przez kamerę. Parlamentarzystka w niecodzienny sposób korzystała z maseczki ochronnej.

Posłanka i jej maseczka. Oburzające nagranie szybko się rozchodzi
(YouTube)

Posłanka Partii Pracy Siobhain McDonagh uczestniczyła w czwartkowych obradach Izby Gmin. W pewnym momencie zauważyła, że jej okulary są zabrudzone. Parlamentarzystka postanowiła przetrzeć je przy użyciu... maseczki ochronnej.

"Tego nie dałoby się wymyślić"

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas przemówienia lidera Partii Pracy, Andrew Slaughtera. Siedząca tuż za nim Siobhain McDonagh uznała, że zabrudzone okulary najlepiej będzie wyczyścić przy pomocy maseczki.

Wszystko nagrała kamera rejestrująca wystąpienie lidera Partii Pracy. Filmik natychmiast pojawił się w mediach społecznościowych. Zachowanie posłanki wywołało oburzenie internautów.

Mam nadzieję, że posłanka nie korzystała wcześniej z tej maseczki i że nie planuje jej już używać – napisała użytkowniczka Twittera.
Tego nawet nie dałoby się wymyślić - dodał inny użytkownik.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Używała maseczki do czyszczenia okularów. Szokujące zachowanie posłanki

Film błyskawicznie rozprzestrzenia się w mediach społecznościowych. W ciągu dwóch godzin zdobył ponad 300 tys. wyświetleń. Internauci nie kryli swojego zażenowania. Podkreślili, że to niepoważne podejście do epidemii.

Tak poważnie traktują ją ludzie, którzy nas reprezentują. Potem oczekują naszego głosu i wsparcia. Co za żart! – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Brytyjscy politycy są w ostatnim czasie szeroko krytykowani za nieprzestrzeganie obostrzeń sanitarnych, które sami nałożyli na wszystkich obywateli. W środku pierwszej fali epidemii zakazano podróżowania pomiędzy brytyjskimi hrabstwami. Doradca specjalny premiera Borisa Johnsona, Dominic Cummings, został wtedy przyłapany na podróżowaniu do domu swoich rodziców.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii

Walka koronawirusem w Wielkiej Brytanii trwa. Od początku pandemii wirusem zakaziło się tam prawie 562 tys. osób. Z powodu COVID-19 zmarło blisko 43 tys. osób.

Obejrzyj także: "Zmiana jest dramatyczna". Polak o walce z koronawirusem w Wielkiej Brytanii

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić