Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Opuszczają Czarzastego. Wielki rozłam w Lewicy

17
Podziel się:

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny, a także posłowie Joanna Senyszyn, Robert Kwiatkowski i Andrzej Rozenek opuścili we wtorek klub Lewicy.

Opuszczają Czarzastego. Wielki rozłam w Lewicy
Włodzimierz Czarzasty. We wtorek klub Lewicy opuściło pięć osób (YouTube)

Po odejściu z Lewicy głos zabrała Gabriela Morawska-Stanecka. - Była to dla mnie bardzo trudna decyzja, dlatego, że prawdziwa lewica jest w moim sercu - podkreśliła, cytowana przez wiadomosci.wp.pl.

Dlatego zdecydowałam się współzałożyć i przejść do parlamentarnego koła Polskiej Partii Socjalistycznej - dodała wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka.

Odejście Gabrieli Morawskiej-Staneckiej i senatora Wojciecha Koniecznego oznacza, że Lewica nie będzie mieć w Senacie żadnego przedstawiciela. W związku z tym Klub Parlamentarny Lewicy zamieni się w Klub Poselski.

Nowe koło. Kto na czele Polskiej Partii Socjalistycznej?

Na czele nowego koła stanął obecny szef PPS senator Wojciech Konieczny. Do partii wstąpiły też Senyszyn i Rozenek. Kwiatkowski i Morawska-Stanecka pozostają bezpartyjni.

Politycy zapowiedzieli już, że chcą współpracować z opozycją. Mają zamiar kooperować również z politykami Lewicy, którzy zasiadają w parlamencie lub znajdują się poza nim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
Aldona
6 miesięcy temu
Lepszy socjalizm i komuna niż kapitalizm. Bo każdy miał pracę bez względu na wykształcenie kwalifikacje i doświadczenie. Kiedyś każdy zaraz po ukończeniu szkoły miał pracę a jak mu z nauką nie szło to był wysyłany na przyuczenie do zawodu. Za kapitalizmu wyzysk i odmawie ludziom pracy za taki pretekst jak brak garsonki lub garniaka. I JESZCZE DO TEGO OFEROWANIE PRACY BEZ DOŚWIADCZENIA A NAWET Z PRZYUCZENIEM OD PODSTAW I ODMAWIANIE ZATRUDNIENIA BO CZŁOWIEK NIE MA DOŚWIADCZENIA I TAKIE BŁĘDNE KOŁO W KAPITALIZMIE I DLATEGO W KAPITALISTYCZNYCH CZASACH LUDZIE NIE ZAKŁADAJĄ RODZIN BO ICH NIE STAĆ NA POSIADANIE DZIECI I NIE CHCĄ TAKIEGO ŻYCIA DLA SWOJEGO POTOMSTWA PO DRUGIE NIE CHCĄ KAPITALISTYCZNEGO WYZYSKU JAJ ZA PO I Z FILMU ZIEMIA OBIECANA. WIEM CO MÓWIĘ, BO SAMA MAM TO BŁĘDNE KOŁO. ZA SOCJALIZMU (NIE MYLIĆ Z KOMUNĄ) BYŁO O WIELE LEPIEJ NIŻ ZA KOMUNY I W KAPITALIZMIE.
Karol
6 miesięcy temu
Koło polskiej partii socjalistycznej, nareszcie! Kapitalizm jest do dupy wyzysk, obsesją na punkcie dress kodu, oferowanie pracy bez doświadczenia a nawet z przyuczeniem od podstaw i odmawianie zatrudnienia bo człowiek nie ma doświadczenia i to błędne koło się powtarza. A za socjalizmu (nie mylić z komuną) każdy miał pracę i nie było tak jak napisałem.
S&DL
7 miesięcy temu
Wkoncu beton kruszeje
Normalna
7 miesięcy temu
Żrą się o stoleczki
wierzący
7 miesięcy temu
Dlaczego chorych nie zaszczepionych przyjmuje sie do szpitala.niech placą za leczenie albo niech zdychaja pod brama szpitala. Tacy bohaterowie to dlaczego jak trwoga to do szpitala skamlą ratujcie.padalce wstyd.
Olek
7 miesięcy temu
Jedzcie na Plac Czerwony do Moskwy w odwiedziny do Lenina do mauzoleum i wypudrujcie go i weźcie na pamiątkę sierp i mlot
Mariolla
7 miesięcy temu
a OPOZYCJA zamiast CAŁA się zjednoczyć żeby przegonić ten najgorszy w historii Polski rząd to jeszcze się dzielą - ludzie OBUDŻCIE się ŻADEN z was samodzielnie NIE wygra tylko się zjednoczyć nie myśleć o stołkach tylko o narodzie i Polsce bo już grzężniemy w bagnie
Dobry żart
7 miesięcy temu
Teraz mają bardziej komunistyczną nazwę
Szczury
7 miesięcy temu
Uciekają z tonącego okrętu
niczka
7 miesięcy temu
Kto czym walczy,od tego ginie!!!!!
niczka
7 miesięcy temu
Pan Czarzasty ostatnio zachowywał sie nie elegancko,pluł na ludzi nie zaszczepionych,może zaczął już szyć dla opaski???Ciekawe ile osób się w jego grupie się zaszczepiło??i kto mu dał prawo do takiego zachowania????
Władimir Wład...
7 miesięcy temu
No Włodek doigrałeś się, wprowadzałeś taką samą dyktaturę jak Kaczyński. Widzi mi się, że w lewicy pozostaniesz tylko ty i ona.
QRX
7 miesięcy temu
Uciekają"szczury"z tonącego okrętu
Luiza
7 miesięcy temu
Kwiatkowskiego i Rozenka szkoda. Ale trudno, stało się. Uważam że to bardzo zła decyzja, a do wyborów już niedaleko. Tak nie postępują ludzie odpowiedzialni. Wybierając między Stanecką a Czarzastym, wolę Czarzastego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić