aktualizacja 

Orgia na parafii. Reakcja księdza. Ludzie zachwyceni. "Wreszcie"

392

Nie milkną echa seksskandalu na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Do sprawy odniósł się kolejny polski duchowny. Popularny w sieci ksiądz Sławomir Dziankowski zaskoczył swoją bezkompromisową opinią na ten temat. - Jestem w szoku, pierwszy raz słyszę tak mądre słowa od księdza - komentują internauci.

Orgia na parafii. Reakcja księdza. Ludzie zachwyceni. "Wreszcie"
Ksiądz skomentował seksskandal na plebanii (TikTok, @dziankowski)

Temat orgii na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie) wciąż nie cichnie. W głośnej seksaferze udział brali 48-letni ks. Tomasz Z., jego dwóch kolegów oraz męska prostytutka.

Uczestnicy imprezy w nocy z 30 na 31 sierpnia zażyli silne leki na potencję. Zabawa wymknęła im się jednak spod kontroli i na miejscu musiało interweniować pogotowie, później na plebanii pojawiła się także policja.

Ksiądz ostro o skandalu w Dąbrowie Górniczej

Skandal jest szeroko komentowany przez polskie i zagraniczne media, mówią o nim również duchowni. Tym razem głos w sprawie zabrał ks. Sławomir Dziankowski, wikariusz z parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu, prowadzący popularny kanał na TikToku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pożar bazyliki w Dąbrowie Górniczej. W tle seksualny skandal księży

Komentując kontrowersyjne wydarzenia, duchowny nie przebierał w słowach. - Szok po prostu. Wstyd na całą Polskę się rozlał, bo przede wszystkim każdego boli ta bezkarność - powiedział w opublikowanym na platformie nagraniu.

Zdarza się, że księża odchodzą z kapłaństwa, bo okazało się, że któryś żył w związku z mężczyzną albo z kobietą i to ukrywał. To nigdy nie jest dobre, ale chociaż dobrze, jak się deklarują: "odchodzę z kapłaństwa, nie chcę żyć w zakłamaniu jako ksiądz". A tu całkowita bezkarność - impreza na plebanii - zauważył.

Kapłan zwrócił uwagę, że sprawa wyszła na światło dzienne przez przypadek i gdyby nie interwencja służb, ks. Tomasz Z. pewnie kontynuowałby swoje spotkania. W obliczu tych oburzających doniesień ks. Dziankowski poradził wiernym, by nie zawierzali ślepo duchownym, a szukali "dobrych księży".

Ale dobrych, to nie oznacza tych "uśmiechniętych" na TikToku. Przyglądajcie się życiu księży. Czy nie tworzą jakichś intryg na parafii, czy nie są dla nich najważniejsze pieniądze, stawki, samochody? Jeśli żyje dobrze, uczciwie, to jest to dobry ksiądz i można mu zaufać - podkreślił kapłan.

Internauci zachwyceni

Internauci są zachwyceni postawą ks. Dziankowskiego. W sekcji komentarzy wskazują, że duchowny jako jeden z niewielu nazwał rzeczy po imieniu i wprost potępił wydarzenia z Dąbrowy Górniczej.

Pierwszy raz słyszę jak jakiś ksiądz mówi tak otwarcie na ten temat.
Jestem w szoku, pierwszy raz słyszę tak mądre słowa od księdza.
Wreszcie słyszę jakieś mądre słowa. Dziękuję - komentują użytkownicy TikToka.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić