Oślepiło go słońce. Kierowca peugeota zmiótł nastolatków z pasów

56

Na przejściu dla pieszych w Rykach (woj. lubelskie) doszło do bardzo niebezpiecznego wypadku. Kierowca samochodu osobowego potrącił dwoje 15-latków. Obaj poszkodowani trafili do szpitala.

Oślepiło go słońce. Kierowca peugeota zmiótł nastolatków z pasów
Kierowca samochodu osobowego potrącił nastolatków (Policja)

W sobotę tuż przed godziną 8 na ulicy Warszawskiej w Rykach kierowca peugeota potrącił dwoje 15-latków przechodzących przez przejście dla pieszych. Wezwano służby ratunkowe, w tym śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Obrażenia nie zagrażają życiu nastolatków, ale obydwoje trafili do szpitala. Sprawca zdarzenia w rozmowie z policją wyznał, że nie ustąpił pierwszeństwa pieszym, gdyż oślepiło go światło słoneczne i ich nie zauważył. 38-letni kierowca był trzeźwy. Funkcjonariusze odebrali mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Przy okazji przykrego incydentu policjanci postanowili wystosować apel do kierowców i pieszych. Funkcjonariusze zwrócili uwagę, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych jedni i drudzy zachowali szczególną ostrożność. Przypomniano im również, że pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem.

Zobacz także: Czy Mata pracuje 18 godzin dziennie?
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić