72-latek w rękach policji. Zdjęcie z ogródka polskiego seniora

182

Policjanci dokonali nietypowego odkrycia na jednej z posesji w gminie Przecław w woj. podkarpackim. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że zamieszkujący ją 72-latek hoduje krzewy konopi. Po przyjeździe okazało się, że senior rzeczywiście nie miał czystego sumienia.

72-latek w rękach policji. Zdjęcie z ogródka polskiego seniora
Nietypowe odkrycie w ogródku seniora. 72-latek hodował... konopie indyjskie (Policja)

Funkcjonariusze udali się na posesję, gdzie miała mieścić się nielegalna hodowla. Rzecznik Policji Podkarpackiej podaje, że przeszukano zarówno dom 72-latka, jak i budynki gospodarcze oraz działki.

Konopie indyjskie w ogródku seniora. Znamy wersję 72-latka

Wysiłki policjantów przyniosły spodziewany skutek. Funkcjonariusze ujawnili oraz zabezpieczyli kilka krzewów konopi indyjskich oraz susz, z którego można wytworzyć ponad 3,5 kilograma marihuany.

72-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych w toku śledztwa dowodów seniorowi postawiono zarzuty uprawy, przetwarzania, a także posiadania narkotyków. Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

Zatrzymany 72-latek wyjawił funkcjonariuszom, dlaczego zdecydował się na złamanie prawa. Zgodnie z relacją rzecznika Policji Podkarpackiej senior dowodził, że pozyskiwał marihuanę wyłącznie na własny użytek.

Prokurator – na wniosek policji – zastosował wobec 72-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Senior ma także zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Zobacz także: Zobacz też: Miał 7 kg marihuany i 420 porcji amfetaminy. Ogromna plantacja narkotyków na Dolnym Śląsku
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić