Ostatnie pożegnanie Nawalnego. Tylko te osoby wejdą na nabożeństwo?

W piątek 1 marca br. w cerkwi w rejonie Marjino w Moskwie odbędzie się uroczystość ostatniego pożegnania Aleksieja Nawalnego. W rosyjskich i zachodnich mediach pojawiła się informacja o rzekomym ograniczeniu dotyczącym wstępu na nabożeństwo żałobne. Co na to współpracownicy Nawalnego?

Ostatnie pożegnanie Nawalnego. Tylko te osoby wejdą na nabożeństwo?
Aleksiej Nawalny zmarł 16 lutego (Getty Images, Anadolu)

Ta śmierć wstrząsnęła światem. Opozycjonista Aleksiej Nawalny zmarł w piątek 16 lutego 2024 roku w kolonii karnej nr 3 w Charpie na północy Rosji, gdzie był więziony od od grudnia 2023 roku. Ten zakład karny słynie z tego, że jest jednym z najgorszych i najcięższych w tamtejszym państwie.

Szczegóły ostatniego pożegnania Nawalnego. Te osoby wejdą na nabożeństwo

Teraz Francis Scarr, dziennikarz BBC, poinformował na swoim koncie w serwisie X (dawniej Twitter), jak z dużym prawdopodobieństwem będzie wyglądać msza pogrzebowa Nawalnego. Wydaje się, że niektórzy nie wejdą do środka świątyni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe informacje o Aleksieju Nawalnym. Jest komentarz z polskiego MSZ
Ksiądz z kościoła, w którym ma się odbyć nabożeństwo pożegnalne Nawalnego, powiedział, że "najprawdopodobniej wpuszczeni zostaną tylko krewni i bliscy" - przekazał w X Scarr.

Dziennikarz jednocześnie dodał, że już wcześniej "zespół Nawalnego nalegał, aby jego zwolennicy mogli wziąć udział w nabożeństwie i pochówku na pobliskim cmentarzu".

Do tematu odniósł się też towarzysz broni Nawalnego - Iwan Żdanow. - W mediach pojawiła się plotka, że ​​w nabożeństwie pogrzebowym będą mogli uczestniczyć wyłącznie krewni. Nie mamy takich informacji. Wiemy tylko, że świątynia będzie otwarta dla wszystkich - powiedział Żdanow.

Przypomnijmy. Msza pożegnalna Aleksieja Nawalnego odbędzie się 1 marca w cerkwi Ikony Matki Bożej "Ugaś Moje Smutki" (w dzielnicy Marjino) w Moskwie. Następnie opozycjonista spocznie na cmentarzu Borisowskim w tym samym mieście.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić