Złodziej z Ostrołęki był bez szans. Nie mógł wiedzieć, kim jest ta policjantka

39

40-latek postanowił okraść jeden ze sklepów w Ostrołęce (woj. mazowieckie). Nie zdawał sobie jednak sprawy, że zdarzenie zauważyła funkcjonariuszka policji, której pasją jest bieganie. Bez trudu doścignęła złodzieja i zmusiła do oddania łupów. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Złodziej z Ostrołęki był bez szans. Nie mógł wiedzieć, kim jest ta policjantka
Starsza aspirant Magdalena Eliasz jest pasjonatką biegania. Bez trudu doścignęła sklepowego złodzieja (Policja Mazowiecka)

Uciekającego mężczyznę zauważyli policjanci z Zespołu do Spraw profilaktyki społecznej, Nieletnich i Patologii w Ostrołęce. Jak podaje komendant Tomasz Żerański, biegnący miał w ręku reklamówkę, a tuż za nim podążał pracownik ochrony.

Policjantka zauważyła uciekającego mężczyznę. Nie wahała się ani chwilę

Funkcjonariusze nie wahali się ani przez chwilę i ruszyli na pomoc ochroniarzowi, który najwyraźniej ścigał sklepowego złodzieja. Starsza aspirant Magdalena Eliasz ruszyła za mężczyzną pieszo, a jej koledzy – służbowym samochodem.

Gdy funkcjonariusze policji podjechali, aby zastąpić uciekającemu drogę, ten był już obezwładniany przez st. asp. Eliasz. Udało się także odzyskać rzeczy, które ukradł – jak się okazało w trakcie zatrzymania – 40-letni mieszkaniec Ostrołęki.

Zobacz także: Zobacz też: Na ratunek maluchowi w sklepie. Mazurska policja publikuje nagranie z dramatycznego momentu

Skradziony towar został zwrócony do sklepu, gdzie w stanie nienaruszonym trafił na półkę. To nie przypadek, że st. asp. Magdalena Eliasz zdołała doścignąć złodzieja – bieganie jest wielką pasją policjantki.

St. asp. Magdalena Eliasz pracuje w policji od 14 lat i właśnie tyle lat trwa jej przygoda z bieganiem. Codzienne treningi pozwalają policjantce nie tylko skutecznie wypełniać obowiązki służbowe, lecz także przyniosły m.in. pierwsze miejsce w Maratonie Warszawskim w kategorii Służby Mundurowe.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić