A.S.| 

Ostrów Wlkp. Koronawirus w szpitalu. Zamknięty oddział ginekologiczny

21

Szpital w Ostrowie Wielkopolskim może mówić ostatnio o dużym pechu. Po zamknięciu oddziału geriatrycznego z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch pracowników tym razem podobny los spotkał oddział ginekologiczny. Mieszkańcy zastanawiają się, co będzie z oddziałem położniczym oraz porodówką.

Ostrów Wlkp. Koronawirus w szpitalu. Zamknięty oddział ginekologiczny
Koronawirus został wykryty na oddziale ginekologicznym. (Flickr, Hospital CLÍNIC CC BY-ND 2.0 Flickr)

Wirus SARS-CoV-2 został wykryty u dwóch członków personelu oddziału ginekologicznego w szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z ryzykiem dalszych zakażeń oddział został zamknięty, a u pozostałych pracowników zarządzono wykonanie testów.

Dyrekcja placówki wydała również oświadczenie w sprawie działania porodówki i oddziału położniczego. Według jej słów oba miejsca jak na razie będą funkcjonować bez zakłóceń, a zdrowiu dzieci i matek znajdujących się w nim nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj także:

Koronawirus w szpitalu

Jak informuje portal wlkp24.info, na oddziale znajduje się 13 pacjentek oraz 4 członków personelu. Od wszystkich osób zostaną pobrane wymazy do badań.

Wcześniej podobny los spotkał ostrowski odział geriatryczny. Z powodu wykrycia COVID-19 u lekarki orz pacjenta, sanepid zdecydował o jego zamknięciu. Do testów skierowano wówczas 40 osób.

Zobacz także: Ogniska koronawirusa w sklepach. "Maski trzeba nosić, policja sprawdza"

Zobacz także: Ogniska koronawirusa w sklepach. "Maski trzeba nosić, policja sprawdza"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić