Oświadczenie bohatera Rosji. Chce ukarania swoich rodaków

Aleksander Garnajew, pilot doświadczalny i bohater Rosji zażądał od dyrektora FSB Aleksandra Bortnikowa postawienia przed wymiarem sprawiedliwości zastępców i urzędników, którzy domagają się użycia broni jądrowej. Wcześniej krytycznie wypowiadał się na temat rozpętanej przez Rosję wojny w Ukrainie.

Oświadczenie bohatera Rosji. Chce ukarania swoich rodaków
Zażądał ukarania urzędników za groźby nuklearne (YouTube)

Garnajew nagrał filmik, który został udostępniony na YouTube. Pilot wspominał o ​​groźbach użycia broni jądrowej, o której regularnie mówią propagandyści i politycy w rosyjskiej telewizji.

Jego zdaniem stacje telewizyjne powinny dopilnować, aby tego typu wypowiedzi nie pojawiały się na antenie, a wypowiadający się w ten sposób urzędnicy powinni zostać ukarani na podstawie kodeksu karnego Rosji.

Obecnie dochodzi do przestępczej działalności publicznej szeregu urzędników państwowych i urzędowych, mężów stanu, deputowanych do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, która niesie bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa i porządku konstytucyjnego Federacji Rosyjskiej, życia i zdrowia obywateli Rosji, mojej rodziny i mnie – powiedział Garnajew.

Zwrócił się do szefa FSB

Jako przykład przytacza liczne wystąpienia deputowanych do Dumy Państwowej, którzy grozili atakiem nuklearnym nie tylko na Ukrainę, z którą Rosja prowadzi wojnę, ale i na kraje Zachodu i Stany Zjednoczone.

Garnajew zwrócił się bezpośrednio do szefa FSB Aleksandra Bortnikowa i zażądał ukarania takich urzędników i funkcjonariuszy. Autor filmiku powołuje się na Traktat o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej i Kartę Narodów Zjednoczonych.

Wraz ze swoim oświadczeniem Garnajew opublikował filmik, w którym opowiada, że został wezwany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa na przesłuchanie po jego krytycznych wypowiedziach na tle wojny na Ukrainie.

Jest bohaterem Rosji

Aleksander Garnajew jest pilotem doświadczalnym od 1987 roku, pracował w Biurze Projektowym im. A.I. Mikojan. Przetestował kilkanaście modeli samolotów wojskowych, pocisków eksperymentalnych i różnych systemów uzbrojenia lotniczego. W latach 2021-2022 był prezesem zarządu "Klubu Bohaterów".

W marcu 2022 r. Aleksander Garnajew zrezygnował z tej funkcji i zwrócił się do władz rosyjskich i swojego kolegi, bohatera Ukrainy Aleksandra Gołunienki z propozycją zostania negocjatorem w sprawie wymiany więźniów. Nie otrzymał jednak zgodyzgody władz.

Zobacz także: Amerykanie pomogli. "Rosja spadła z poziomu mocarstwa dyktującego warunki"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić