"Oszukać przeznaczenie" po polsku. Wszystko się nagrało

114

Na kanale YouTube "Stop cham" ukazało się nagranie z niebezpiecznej sytuacji na jednej z polskich dróg. Kierowca busa ledwo wyhamował przed samochodem, który zatrzymał się na przejściu dla pieszych. Przewoził źle zabezpieczony ładunek, przed którym piesza uciekła w ostatnim momencie.

"Oszukać przeznaczenie" - nic dziwnego, że tak brzmi opis wideo.

"Oszukać przeznaczenie" po polsku. Wszystko się nagrało
O włos od tragedii. "Oszukać przeznaczenie" (YouTube, Stop Cham)

Kolejna niebezpieczna sytuacja na polskiej drodze. Obserwator kanału na YouTube "Stop cham" nadesłał nagranie zdarzenia z przejścia dla pieszych zarejestrowane 27 października. Kierowca dostawczaka przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie mógł doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Kamera uchwyciła moment, w którym na przejście dla pieszych wchodzi dziewczynka z plecakiem. Autor nagrania zatrzymał się, by ją przepuścić, podobnie zachował się kierowca Alfy romeo z naprzeciwka, choć wyhamował nieco później. Jak zauważyli internauci, kierujący tym pojazdem rozmawiał przez telefon komórkowy.

O włos od tragedii. "Oszukać przeznaczenie"

Za samochodem osobowym pojawił się bus dostawczy. Jechał dość nieuważnie i szybko. Kierowca ledwo zdążył zahamować. Zderzenia z Alfą romeo uniknął wjeżdżając na krawężnik. Wszystko trwało kilka sekund. Na przejściu dla pieszych wciąż była dziewczynka, która cudem uniknęła obrażeń.

Piesza w ostatniej chwili zabrała nogę przed spadającymi ciężkimi prętami. Ładunek był źle przymocowany na dachu dostawczaka. - Niezabezpieczony ładunek - oszukać przeznaczenie - zatytułowano filmik.

Dziewczynka w ostatnich chwilach zabiera nogę, chroniąc ją przed uderzeniem metalowym prętem, który spada z dostawczaka. Co by było gdyby nie Alfa bezpośrednio przed pasami? Strach pomyśleć - czytamy w opisie wideo.

Internauci jednogłośnie stwierdzili, że było to nieodpowiedzialne zachowanie i niebezpieczne zdarzenie. Oto przykładowe komentarze:

Starszy pan pewnie podał odwieczny argument: "Panie, ja tyle lat przewożę towar i nigdy nic się nie stało. Po co pan hamował?!"
Ale fart... Tak samo gościu z Alfy, ta belka mogla się wbić w tylną szybę i nie daj Boże do kierowcy.
Na filmie widać, że ładunek był spięty pasem transportowym, tylko w nieodpowiedni sposób. Kierowca pewnie wyszedł z założenia "kawałek dojadę".
Co to się stało, przejście dla pieszych z trawy, kierowca alfy z telefonem przy uchu, no i wiadomo, niezabezpieczone rurki na dachu. Wygląda jak film Barei.
Zobacz także: Niezabezpieczony ładunek - oszukać przeznaczenie #930 Wasze Filmy
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić