Policja w BMW. Internauci oburzeni. Nagranie z Bytomia

475

Jeden z kierowców zarejestrował niebezpieczny manewr wykonany przez... policjantów poruszających się policyjnym radiowozem marki BMW. Do sytuacji doszło na przejściu dla pieszych w Bytomiu. Jaki mandat grozi za takie wykroczenie?

Policja w BMW. Internauci oburzeni. Nagranie z Bytomia
Radiowóz policyjny wyprzedził na przejściu dla pieszych (YouTube)

Nagranie opublikowano na kanale "Stop Cham" w serwisie YouTube. Kierowca poruszający się prawym pasem zarejestrował moment, w którym na przejściu dla pieszych wyprzedza go policyjny radiowóz. "Policja w BMW wyprzedza na przejściu dla pieszych" - czytamy w opisie filmu.

Do zdarzenia doszło w Bytomiu (woj. śląskie) we wtorek 25 października. Jak zauważa kanał "Stop Cham", za takie wykroczenie obecnie grozi 1500 zł mandatu oraz 15 punktów karnych.

Internauci w komentarzach wyrazili swoje oburzenie zachowaniem policjanta. "Mam nadzieję, że materiał wideo został zabezpieczony i zgłoszony na policję. Mam nadzieję, że policjant, który dopuścił się tego czynu, został ukarany" - czytamy pod nagraniem.

I to są ci sami panowie, którzy wypisują mandaty za dokładnie to samo, co właśnie odstawili. Brawo - ironizuje jeden z internautów.
Prawo ponad prawem - zawsze tak było, nie wiem, co was dalej dziwi - stwierdził kolejny internauta.

Przypominamy, że od 17 września br. weszły w życie kolejne zmiany w przepisach ruchu drogowego. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

15 pkt karnych, 1500 zł mandatu i 3000 zł dla recydywistów – grozi tym kierowcom, którzy popełnią wykroczenia poważnie zagrażające bezpieczeństwu pieszych. Są to przewinienia takie jak nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, wyprzedzanie na przejściu lub przed nim oraz omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu - czytamy na stronie policji.
Zobacz także: Tusk czy Morawiecki? Zapytaliśmy, kto rządzi lepiej
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić