aktualizacja 

Nagranie. W jego kierunku ruszył łysy agresor. Oto co zrobił

893

Niecodzienne sceny rozegrały się w czwartek na jednej z ulic Piaseczna (woj. mazowieckie). W związku z naprawą nawierzchni zamknięto tam fragment jezdni. Część kierowców została zmuszona do zjechania na przeciwległy pas ruchu, aby wyminąć pracujących robotników. Nie wszyscy jednak wykazali się przy tym znajomością przepisów. Media społecznościowe obiegło nagranie ukazujące samochód jadący na czołówkę. Po chwili wyskakuje z niego wściekły pasażer, który zaczyna kłócić się z kierowcą prawidłowo jadącego auta.

Nagranie. W jego kierunku ruszył łysy agresor. Oto co zrobił
Agresywny pasażer wyskoczył z samochodu, aby "porozmawiać" z kierowcą (YouTube, Stop cham)

Niebezpieczne zdarzenie drogowe miało miejsce w czwartek 6 października pod Warszawą. Na filmie widać robotników naprawiających nawierzchnię na jednej z ulic w Piasecznie. Oznacza to, że część kierowców musi zjechać na przeciwległy pas ruchu, aby wyminąć przeszkodę.

W takiej sytuacji należy upewnić się, że z drugiej strony nie nadjeżdżają inne samochody. Zgodnie z przepisami, kierowca zobowiązany jest ustąpić im pierwszeństwa. Do tej zasady nie zastosowała się jednak pewna kobieta kierująca citroenem.

Zajechała mu drogę. Z samochodu wyskoczył agresywny pasażer

Media obiegło nagranie opublikowane na YouTubie przez kanał "Stop cham". Film został zarejestrowany przez kamerę zamontowaną w samochodzie. Widać na nim drogę zwężoną na czas naprawy nawierzchni.

Autor nagrania porusza się zgodnie z przepisami, zbliżając się do zwężenia. Inne auta z przeciwległego pasa próbują w tym czasie błyskawicznie ominąć przeszkodą. Wątpliwości budzi już zachowanie pewnego kierowcy toyoty, który w ostatniej chwili "ucieka" na swój pas.

Sytuacja zaognia się wraz z następnym samochodem. W momencie, kiedy autor nagrania podjeżdża do zwężenia, na czołówkę wyjeżdża mu citroen z kobietą za kierownicą.

No i gdzie się pchasz? (…) Postoimy sobie – mówi pod nosem autor filmu.

W tym momencie sprawy przybierają jednak nieoczekiwany obrót. Z samochodu z naprzeciwka wyskakuje pasażer. Wściekły mężczyzna podchodzi szybkim krokiem podchodzi do kierowcy będącego autorem nagrania.

Nie widzisz, że jadę? Na złość teraz mi robisz? – wykrzykuje w jego kierunku.

Filmujący mężczyzna postanawia zrezygnować z dalszego eskalowania napięcia. Wrzuca wsteczny bieg i umożliwia samochodowi z agresywnym pasażerem przejazd.

Kolejny nagrzany gość... Nie wiem czy powinienem czekać i dalej kłócić się, ale odpuściłem – podkreślił autor nagrania.

Agresywny pasażer na drodze. Internauci zbulwersowani jego zachowaniem

Warto podkreślić, że w tym przypadku pierwszeństwo na drodze miał autor filmu. Nagranie odbiło się szerokim echem w sieci. Internauci stwierdzili, że zachowanie pasażera citroena było naganne.

Za to wyskoczenie z auta nie odjechałbym – napisał jeden z komentujących.
Nie ma opcji, żebym zjechał po takiej "akcji" – dodał kolejny.
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić