Za czym kolejka ta stoi? Będziecie bardzo zdziwieni

9

W sobotę po południu w ścisłym centrum Warszawy zebrał się tłum ludzi. Przyszli posłuchać w Filharmonii Narodowej przesłuchań II etapu Konkursu Chopinowskiego. Niestety nie dla wszystkich starczyło biletów. Wiele osób musiało obejść się smakiem.

Za czym kolejka ta stoi? Będziecie bardzo zdziwieni
Kolejka do kas Filharmonii Narodowej przed przesłuchaniami II etapu Konkursu Chopinowskiego (o2)

Rozpoczął się II etap przesłuchań XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Zakwalifikowało się do niego 45 pianistów, w tym 9 z Polski. Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno w kraju, jak i za granicą.

Tłumy w filharmonii. Dla części osób zabrakło dla nich miejsc

W sobotę po południu przed kasami Filharmonii Narodowej ustawiły się długie kolejki. Ci, którym nie udało się kupić biletu na wydarzenie wcześniej, postanowili postarać się o wejściówki. To zazwyczaj najmniej atrakcyjne miejsca na sali koncertowej, wyprzedawane przed samym koncertem.

Jak ustaliło o2.pl, już o godz. 16 przed kasami stało około 60 osób. Zainteresowanych jednak stale przybywało. W sumie w ogonku po wejściówki ustawiła się ponad setka chętnych.

Wśród zainteresowanych przeważali nauczyciele i uczniowie szkół muzycznych. Do osób wyczekujących na możliwość zobaczenia wyjątkowego koncertu co i rusz podchodzili ci, którzy z różnych względów musieli z obejrzenia występów zrezygnować. Oferowali odsprzedaż swoich biletów w cenie od 40 do 80 zł.

II etap przesłuchań Konkursu Chopinowskiego. 45 pianistów z 14 krajów

W drugim etapie konkursu pianistycznego posłuchamy 45 pianistów z 14 krajów. Faworytem rodzimej publiczności jest Szymon Nehring. Depczą mu po piętach utalentowani 17-latkowie: Hao Rao z Chin oraz Ewa Geworgjan z Rosji. To właśnie ten pierwszy rozpoczynał swoim koncertem sesję wieczorną sobotnich przesłuchań.

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić