Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Panika po zabójstwie kobiety w Łodzi. Zgłosili się już świadkowie

97

W parku na Zdrowiu w Łodzi znaleziono zwłoki 57-latki. Pojawiają się doniesienia, że to mogła być zbrodnia na tle seksualnym. Na mieszkańców Teofilowa padł strach, a na policję zgłosili się już pierwsi świadkowie.

Panika po zabójstwie kobiety w Łodzi. Zgłosili się już świadkowie
Zabójstwo w Łodzi. Zdjęcie ilustracyjne (PAP, Adam Warżawa)

W sobotę nad ranem w parku na Zdrowiu w Łodzi znaleziono przykryte liśćmi zwłoki 57-letniej kobiety. Mieszkanka Teofilowa w piątek ok. godz. 18 wyszła na spacer z psem rasy beagle. Zdaniem prokuratury sprawca zabójstwa mógł działać na tle seksualnym.

Po tych doniesieniach wśród kobiet mieszkających w okolicy zapanowała panika. Już latem w Teofilowie dochodziło bowiem do serii ataków na tle seksualnym. Policja apeluje, by nie łączyć tych spraw i nie doszukiwać się podobieństw do innych zbrodni.

Strach chodzić samemu wieczorem po osiedlu - mówi "Expressowi Ilustrowanemu" jedna z mieszkanek Teofilowa.

Pierwsi świadkowie skontaktowali się z policją

Park na Zdrowiu to największy park w Łodzi, który stanowi popularne miejsce wypoczynku. Jak podaje "Express Ilustrowany" z policją skontaktowało się kilka osób, które były w parku w dniu, w którym doszło do morderstwa.

Mieliśmy kilka telefonów w tej sprawie, ale żadna informacja nie okazała się przełomowa - powiedziała rzeczniczka prasowa KWP w Łodzi Joanna Kącka.

Śledczy nadal poszukują sprawcy zabójstwa. Proszą o kontakt osoby, które mają jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

Wszystkie osoby, które w godzinach wieczornych, w miniony piątek, pomiędzy godziną 18.30 a 19.00 były w tym parku, biegały, spacerowały lub przejeżdżały przez park rowerem albo w pobliżu samochodem (z kamerką) i widziały kobietę z takim psem lub inne osoby podejrzanie zachowujące się, proszone są o kontakt z łódzką policją pod całodobowym numerem telefonu 478412250 - apeluje policja.

Zobacz także: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić