Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Papież Franciszek mówił o kobietach. Ważne słowa

1
Podziel się:

Papież Franciszek odwiedził Karakosz, główny ośrodek chrześcijan w Iraku. Powitały go tysiące wiwatujących i płaczących ze wzruszenia ludzi. "To nasze spotkanie dowodzi, że terroryzm i śmierć nigdy nie mają ostatniego słowa" - powiedział papież. Mówił też m.in. o kobietach.

Papież Franciszek mówił o kobietach. Ważne słowa
Papież Franciszek w Karakosz (PAP)

W niedzielę papież Franciszek przybył do miasta Karakosz na północy Iraku. To główny ośrodek chrześcijan w Iraku, który w latach 2014-2016 był podbity przez Państwo Islamskie. Na całej trasie przejazdu papieskiego samochodu zgromadziły się tłumy zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów.

Ta wizyta to jak balsam na nasze serca i na nasze rany. Nie znam tu nikogo, kto nie doznałby cierpień, o których trudno mi mówić - powiedział PAP mieszkaniec Karakosz.
Do ostatniej chwili nie wierzyłam w to, że na własne oczy tu, w moim ukochanym i zdeptanym przez terrorystów mieście zobaczę papieża - dodała jego żona.

Po raz pierwszy od początku wizyty papieża w Iraku na ulicach pojawiło się tak wielu ludzi. Papież spotkał się z wiernymi w katedrze, zdewastowanej i spalonej podczas lat terroru samozwańczego kalifatu. Tam odmówił modlitwę Anioł Pański.

Razem ze wszystkimi ludźmi dobrej woli mówimy nie terroryzmowi i instrumentalizacji religii. Z wielkim smutkiem rozglądamy się wokół i widzimy znaki niszczących sił przemocy, nienawiści i wojny. Jak wiele zostało zniszczone! A jak wiele trzeba odbudować. To nasze spotkanie dowodzi, że terroryzm i śmierć nigdy nie mają ostatniego słowa. Nawet pośród spustoszeń spowodowanych terroryzmem i wojną, oczami wiary możemy dostrzec triumf życia nad śmiercią - mówił papież Franciszek.
Nie jesteście sami! Cały Kościół jest blisko was w modlitwie i w konkretnych dziełach miłosierdzia. I w tym regionie wielu otwarło wam drzwi, gdy byliście w potrzebie. Zachęcam was, abyście nie zapominali, kim jesteście i skąd pochodzicie. Pielęgnujcie więzi, które was łączą. Pielęgnujcie wasze korzenie. Konieczna jest umiejętność przebaczania, a jednocześnie odwaga do walki. Wiem, że jest to bardzo trudne. Wierzymy jednak, że Bóg może przynieść pokój na tę ziemię - zwrócił się do chrześcijan.

Papież apelował o braterską miłość, współpracę, dialog i przebaczenie. Wyraził szczególne uznanie dla irackich kobiet, które mimo przemocy i ran wokół nadal dają życie. - Niech kobiety będą szanowane i chronione - podkreślił Franciszek.

Papież po wizycie w Karakosz uda się do Irbilu. Po południu czasu lokalnego odprawi na stadionie mszę dla kilku tysięcy osób. Franciszek jest pierwszym papieżem, który odbył pielgrzymkę do Iraku.

Zobacz także: Papież do Irakijczyków. Przejmujące słowa Franciszka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
Jeremiasz33:3
rok temu
Jezus bardzo mocno was kocha, Bóg jest dobry a wszelkie zło jakie nas spotyka nie pochodzi od Boga. Tylko Jezus jest drogą do nieba. W Biblii Pan Jezus mówi że kto się na nowo nie narodzi nie wejdzie do Królestwa Bożego (ew. Jana 3:3) nowe narodzenie to wyznanie z wiarą (czyli modlitwa)(1 Jana 2:23) musisz wypowiedzieć do Boga z wiarą w pokorze i z otwartym sercem ( list do Rzymian 10:9): PANIE JEZU PROSZĘ PRZEBACZ MI WSZYSTKIE MOJE GRZECHY, PROSZĘ WEJDŹ DO MOJEGO SERCA I DO MOJEGO ŻYCIA I WYPEŁNIJ JE SOBĄ, JA AKCEPTUJE CIĘ JAKO MOJEGO PANA I ZBAWICIELA, JA ODDAJE MOJE ŻYCIE W TWOJE RĘCE...... Kiedy wypowiesz te słowa twoje imię zostanie zapisane w księdze życia Boga ( apokalipsa 3:5 i 20:15) twoje grzechy zostaną przebaczone i wymazane (list do kolosan 2:13-14) całe niebo będzie się radować (Łukasza 15:7) zostaniesz wyrwany z władz ciemności (diabła) i przeniesiony do światłości (do ramion Jezusa) (list do kolosan 1:13) i staniesz się Dzieckiem Bożym ( ew. Jana 1:12). Czytaj Biblię .....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić