Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Dojmujące. Wszyscy patrzyli na Franciszka. Modlił się o przebaczenie

39
Podziel się:

Irak. Papież Franciszek na gruzach zniszczonych świątyń w Mosulu modlił się za braterstwo i w intencji wszystkich ofiar wojny. "Tutaj, w Mosulu, tragiczne skutki wojny i działań wojennych są aż nazbyt widoczne" - powiedział Ojciec Święty.

Dojmujące. Wszyscy patrzyli na Franciszka. Modlił się o przebaczenie
Irak. Papież Franciszek w zniszczonym przez dżihadystów Mosulu (PAP, PAP, EPA, ALESSANDRO DI MEO)

Irak. Papież Franciszek modli się za ofiary wojny

Jak podaje PAP, w sobotę 6 marca papież Franciszek odmówił modlitwę na placu czterech kościołów, zniszczonych przez Państwo Islamskie w latach 2014-2017. To świątynie: katolicka obrządku syryjskiego, ormiańsko-prawosławna, chaldejska i syryjski kościół prawosławny.

Dziś wznosimy nasze głosy w modlitwie do Boga Wszechmogącego za wszystkie ofiary wojny i konfliktów zbrojnych. Tutaj, w Mosulu, tragiczne skutki wojny i działań wojennych są aż nazbyt widoczne - powiedział papież Franciszek.

Irak. Znaczące słowa papieża Franciszka

Podczas wizyty w Iraku papież Franciszek usłyszał o przymusowych wysiedleniach rodzin chrześcijańskich oraz o powrocie do zniszczonego, ale wyzwolonego już Mosulu. Mówiono o braterstwie i relacjach z muzułmanami.

Jakże okrutne jest to, że ten kraj, kolebkę cywilizacji, nawiedziła tak nieludzka burza, w której zniszczono starożytne miejsca kultu, a tysiące ludzi - muzułmanów, chrześcijan, jazydów i innych - przymusowo wysiedlono lub zabito - podkreślił cytowany przez PAP papież Franciszek.
Mimo wszystko potwierdzamy nasze przekonanie, że braterstwo jest silniejsze od bratobójstwa, że nadzieja jest silniejsza od śmierci, że pokój jest silniejszy od wojny - dodał papiż Franciszek.

Ojciec Święty modlił się za liczne ofiary wojny. Mówił, że to ofiary nienawiści człowieka wobec drugiego człowieka. Prosił Boga o przebaczenie i łaskę nawrócenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Bea
rok temu
Zachęcam wszystkich do obejrzenia wykładów na CDA pt totalny atak
usa
rok temu
usa usa usa
Morfeusz
rok temu
Również módlmy się wszyscy !!!
Wot i wsio
rok temu
Na Bojownikow Panstwa Islamu te slowa nie podzialaja i spylna po Nich jak,, woda po Kaczce,,.
Foliarz
rok temu
Jeżeli nawet ten krzyż na zdjęciu miał mieć symbolikę to po co te złote balustrady? Aż w oczy boli! Dla Boga stare dechy a dla biskupa w bieli złote balustrady?!
stan
rok temu
Egzemplarz takiego „sedesu” znajduje się Muzeum Watykańskim (ale zobaczyć go mogą jedynie wybrani), drugi jest w Luwrze. Ów sławny sedes jest jedną z nielicznych naprawdę autentycznych relikwii, jaką dysponuje Watykan:) Oczywiście próbowano obecność ślepego tronu jakoś racjonalnie wytłumaczyć ale nie wyszło najlepiej
stan
rok temu
Jest rok 1513. Giovanni di Lorenzo de Medici (za niedługo papież Leon X), przed zatwierdzeniem wyboru zostaje w obecności kolegium kardynalskiego posadzony na "tronie", który to posiada specjalny otwór w siedzisku. Ten niezwykły przyrząd to tzw. sedes stercoraria (ślepy tron), służący do badania męskości papieża, a bez testu na nim nikt nie może marzyć o papieskiej tiarze. Wyznaczony specjalnie do duchowny (zwykle najmłodszy) wkłada rękę w otwór i przy pomocy swojej dłoni wykonuje „badanie”, po czym uroczyście ogłasza: „Mas nobis nominus est - Nasz kandydat jest mężczyzną”, a zgromadzeni dostojnicy odpowiadają chórem: „Chwała Bogu!”. Ten dość oryginalny proceder przetrwał aż do początków XVI wieku – ostatnim „zbadanym” był właśnie Leon X, papież głownie słynny ze swojego zatargu z Lutrem. Jednak najciekawsze wydaje się pytanie, skąd pojawił się ten sławny sedes i dlaczego? Jedną z odpowiedzi jest historia o kobiecie-papieżu, która miała sprawować swoje rządy w latach 855-858.
stan
rok temu
Bóg już dawno tej religii! historia aż nadto potwierdza KK niesprawiedliwość ,, Wtedy usłyszałem inny głos z nieba: „Mój ludu, wyjdźcie z niej, żebyście nie mieli udziału w jej grzechach i żeby nie spadły na was plagi, które ją spotkają. Bo jej grzechy narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny. Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła,,
stan
rok temu
Jak by tak zbadać historię, to Kto pierwszy zaczął??
stan
rok temu
1986r był rokiem POKOJU i nawet w Asyżu Papież zebrał prawie wszystkie religie by modlić się o pokój, ale coś te modlitwy nie były wysłuchane bo w następnych latach liczba konfliktów wojenny wzrosła !?!?
gosc
rok temu
Papiez modlil sie o POKOJ a nie o przebaczenie ,!!!!Jak nie rozumiecie co mowi to nie wypisujcie bzdur!!!!
idiotoodporny
rok temu
Słowa Maja Moc... Mogą Trafić w Serce... Że Łez Nie Da Się Powstrzymać... Wszystko Ma Swoje Miejsce i Czas... Jak Nie My To Kto...?
Bodgdac
rok temu
To nie papiez to demon on nie ma wstydu osmiiesza nas ludzi oddanych Panu naszemu Jezusowi I jego matce przenaswietszej pannie Maryji.Wstydze sir za tego czlowieka
Euro
rok temu
Państwo islamskie, państwo islamskie, a kto bombardował Irak?, kto okupuje ten kraj, wbrew decyzji rządu i parlamentu?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić