Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Dojmujące. Wszyscy patrzyli na Franciszka. Modlił się o przebaczenie

69

Irak. Papież Franciszek na gruzach zniszczonych świątyń w Mosulu modlił się za braterstwo i w intencji wszystkich ofiar wojny. "Tutaj, w Mosulu, tragiczne skutki wojny i działań wojennych są aż nazbyt widoczne" - powiedział Ojciec Święty.

Dojmujące. Wszyscy patrzyli na Franciszka. Modlił się o przebaczenie
Irak. Papież Franciszek w zniszczonym przez dżihadystów Mosulu (PAP, PAP, EPA, ALESSANDRO DI MEO)

Irak. Papież Franciszek modli się za ofiary wojny

Jak podaje PAP, w sobotę 6 marca papież Franciszek odmówił modlitwę na placu czterech kościołów, zniszczonych przez Państwo Islamskie w latach 2014-2017. To świątynie: katolicka obrządku syryjskiego, ormiańsko-prawosławna, chaldejska i syryjski kościół prawosławny.

Dziś wznosimy nasze głosy w modlitwie do Boga Wszechmogącego za wszystkie ofiary wojny i konfliktów zbrojnych. Tutaj, w Mosulu, tragiczne skutki wojny i działań wojennych są aż nazbyt widoczne - powiedział papież Franciszek.

Irak. Znaczące słowa papieża Franciszka

Podczas wizyty w Iraku papież Franciszek usłyszał o przymusowych wysiedleniach rodzin chrześcijańskich oraz o powrocie do zniszczonego, ale wyzwolonego już Mosulu. Mówiono o braterstwie i relacjach z muzułmanami.

Jakże okrutne jest to, że ten kraj, kolebkę cywilizacji, nawiedziła tak nieludzka burza, w której zniszczono starożytne miejsca kultu, a tysiące ludzi - muzułmanów, chrześcijan, jazydów i innych - przymusowo wysiedlono lub zabito - podkreślił cytowany przez PAP papież Franciszek.
Mimo wszystko potwierdzamy nasze przekonanie, że braterstwo jest silniejsze od bratobójstwa, że nadzieja jest silniejsza od śmierci, że pokój jest silniejszy od wojny - dodał papiż Franciszek.

Ojciec Święty modlił się za liczne ofiary wojny. Mówił, że to ofiary nienawiści człowieka wobec drugiego człowieka. Prosił Boga o przebaczenie i łaskę nawrócenia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić