o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Papież Franciszek zrealizuje plan Jana Pawła II

59
Podziel się

Sobota 6 marca to drugi dzień wizyty papieża Franciszka w Iraku. Głowa Kościoła katolickiego spotka się dziś z ajatollahem Alim as-Sistanim. To będzie przełomowe wydarzenie w dziejach.

Papież Franciszek zrealizuje plan Jana Pawła II
Wizyta papieża Franciszka w Iraku (Getty Images)
bDTJMWgl

Irak. Plan wizyty papieża Franciszka na sobotę 6 marca

Papież Franciszek odwiedza Irak. Jak podaje PAP, w sobotę 6 marca spotka się on z ajatollahem Alim as-Sistanim, najwyższym autorytetem irackich szyitów. Jednocześnie jest to najbardziej wpływowa osoba w Iraku. Papież Franciszek złoży mu prywatną wizytę.

bDTJMWgn

Papież Franciszek uda się rano do Nadżaf, niedaleko antycznej Babilonii. Znajduje się tam ośrodek irackich szyitów. To właśnie do tamtejszego meczetu, w którym znajduje się grób kalifa Alego ibn Abi Taliba, kuzyna i zięcia Mahometa, uważanego za pierwszego człowieka nawróconego na islam, kierują się pielgrzymki z całego świata. Warto też dodać, że właśnie tam znajduje się największy cmentarz na świecie - według szyitów ten, który tam spocznie, ma zagwarantowany wstęp do raju.

Pielgrzymka papieża Franciszka do Iraku. Najważniejsze wydarzenie

Obok wspomnianego meczetu znajduje się rezydencja ajatollaha Alim as-Sistanim. Spotkanie papieża z ahatollahem będzie najważniejszym wydarzeniem pierwszej w dziejach pielgrzymki głowy Kościoła katolickiego do Iraku.

Choć spotkanie papieża i ajatollaha zapowiadane jest jako prywatne, to władze Iraku wskazują je jako jeden z najważniejszych punktów papieskiej wizyty, umieszczając ich wspólne wizerunki na powitalnych billboardach w Bagdadzie - pisze PAP.
bDTJMWgt

Irak. Papież Franciszek zrealizuje plan Jana Pawła II

Odwiedzi również Ur, czyli ziemię Abrahama. Podróż do miejsca urodzin Abrahama planował już około 2000 roku papież Jan Paweł II.

Wyjść od Abrahama, by uznać się za braci - tak o planie tej niezrealizowanej podróży napisał ostatnio Watykan.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTJMWgO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
Yota🙏
miesiąc temu
Wierzą , źe kto spocznie na cmentarzu w Nadżafie ma gwarantowany wstęp do raju. U nas podobnie , kto wstąpi do PiSu też ma zagwarantowany raj tyle że na ziemi.
Jaga
miesiąc temu
JPII nie ukarał żadnego księdza pedofila, w tym jest różnica że Franciszek każe
Winicjusz(5)
miesiąc temu
Przypominam, że Jan Paweł II wielkie korzyści [finansowe] przysporzył Watykanowi swym konkordatem z Polską, dlatego Watykan w nagrodę Ojca Świętego uczynił ekspresowo naprawdę świętym
bDTJMWgP
Zxc
miesiąc temu
Panie Franciszka, a jakie jest działanie tego słynnego wysłannika Watykanu, w sprawie pedofilii w KK w Polsce. Żadne........
Pojednanie
miesiąc temu
Muszą skonfrontować statystyki ofiar konfliktów religijnych na przestrzeni 2000 lat będzie się za kogo modlić
Najnowsze komentarze (59)
Polak
miesiąc temu
Jak chodzi o pokoj miedzy narodami... to Krk powinien zamilknac i spuscic glowe w poczuciu gigantycznej winy, posypac popiolem, a wyznawcy sekty powinni przez miesiac chodzic we wlosienicach, chliptac wode i zakaszac chlebem i sie nie odzywac w ogole do ludzi myslacach. Przypomne tylko, ze Niemcy za czasow Hitlera byly katolicko-protestanckie (a wiec chrzescijanskie podobno), a jednak te sqr***le napadly na Polske, czyli ludzi wyznajacych tego samego pambuka (bedacego - podobno - MILOSCIA, sic!). A wiecie, co wowczas zrobil papiezyk, herszt krwawej sekty katolikow obludnych i zdradliwych, Pius XII (notabene, germanofil)? Wiecie? Otoz ustanowil od razu na ziemiach polskich zwierzchnictwo biskupow niemieckich. Poczytajcie o wynaturzeniach tych sekciarzy, to zmienicie o nich zdanie bardzo szybko. Katolicyzm musi zniknac z Polski. To jest NASZA POLSKA RACJA STANU.
palanty
miesiąc temu
No.. niech se pogadaja, jak ajatollah z ajatollahem :)))
Antyantyklery...
miesiąc temu
państwo ateistyczne układ warszawski / dyktatora ZSRR to głównie kraje kolonialne i faszystowskie , reszta jak polska ludowa to kraje trzeciej kategorii , rynki zbytu i tania siła robocza , przez chciwość i pazerność komuchofaszyści z ZSRR toczyli i toczą krwawe wojny , /wasza przemoc i nasza przemoc/ !!!!!!!....... /...Równo 40 lat temu radzieckie wojsko (z oddziałem tchórzliwych “sprzymierzeńców” na sznurku) rozpoczęło “wyzwolenie Afganistanu”, inaczej “cyka blat gdzie moja wóda”, inaczej “Operacja Zniszczyć Niebezpieczną Infrastrukturę Afganistanu i Zacząć Ponad Dziesięcioletni Atak na afgańczyków i Okupację ich Kraju”. Jak dotąd, bezpośrednim skutkiem tego “wyzwolenia” było zamordowanie co najmniej 1,5 miliona afgańskich cywilów i wysiedlenie z domów co najmniej 5 milionów. To na dodatek do milionów zabitych i doprowadzonych do nędzy i wyniszczenia przez narzucone przez ZSRR sankcje ekonomiczne w poprzedniej dekadzie. Śmiercionośne podkładanie bomb do samochodów trwa do dzisiaj. Jednym słowem, Afganistan nie był wyzwalany – był niszczony i to niszczony rozmyślnie..........więcej w artykule /Dekada ludobójstwa w Afganistanu. Nowe dowody na wykorzystanie rosyjskich szwadronów śmierci/
cynik
miesiąc temu
A za papieżem nadciągną starym zwyczjem armie chrześcijańskie które raz a porządnre w zamian za ropę naftową sprowadzą ich na właściwą drogę wiary i amerykańskiego stylu życia. To nic nowego - tak wygląda historia koscioła katolickiego.
Były obserwat...
miesiąc temu
Czego na siłę ciągle wspominaja BOSSA OD SPEDALONEGO KLERU JP2 Ze chciał.moze chcial ale jego nie chcieli. Jego wizyty zubożały wiele biednych panstw.koszty jego pompoze wizyt kosztowały miliony. Tylko w Gdańsku Oliwie.wybudowano specjalna windę by mógł dojechać do sypialni na Ip.a mogl spać przed ołtarzem Oliwskim Pontyfikat papieża Franciszka jest owocny i skromny.
Aso
miesiąc temu
O2 znawcy religii ...można się pośmiać
Awars
miesiąc temu
Religie to neuroza ludzkości liderzy mają interesy może voś tam ugra w tym iraku bo tu w zachodniej cywiluzacji ludzie 8dą na eiedzę fakty a nie magię czary mary pigonić to klepią pacierze za kasę rzecz jasna a efekty żadne, Bóg ich nie słucha ani ich ani nikogo Jest ponad!!!!! Dlatego jest Prawdziwy!!!!!!!
Ewa
miesiąc temu
Chcemy referendum w sprawie konkordatu!!!! Rozdzielić państwo i kościół!!!!!
bDTJMWgH
Jan Hadaś
miesiąc temu
do Cogito Ojciec Abrama /Abrahama/ - Terach urodził sie w Nippur w Sumerze w roku 2193 pne, a Abram tamże w roku 2123 pne. Sara również urodziła sie w Sumerze , czyli Abram i jego potomkowie byli Sumerami, czy Dawid był potomkiem Abrama tego nie piszą /dane z "Kroniki Ziemi", Tabela chronologiczna , załączona do książek Zecharii Sitchina/
Jan Hadaś
miesiąc temu
do arki przymierza. Jak pisze Zecharia Sitchin w swojej książce "Wojny bogów i ludzi" napisanej w oparciu o zapisy sumeryjskie wielka piramida musiała być elektrownią , gdyż wysyłała w przestrzeń sygnały/może laserowy/, jako informację do lądujących statków kosmicznych na kosmodromie na Synaju położonym naprzeciw Gizy. O piramidy była prowadzona wojna pomiędzy synami EnKi- Pana Ziemi / boga egipskiego Ptaha/: Marduka/RA/, Totha, Nergala, a synami Enlila_- Pana Rozkazu- rezydującego w Nippur w Sumerze; Ninurtą i innymi>Ninurta zwyciężył w tej wojnie bogów, po odcięciu dopływu wody do wielkiej piramidy, miało to miejsce w roku 8670 pne., wówczas Ninurta zrzucił ze szczytu piramidy piramidon oraz zabrał urządzenia z" wielkiej galerii" i tak zwanej obecnie komory królewskiej .od tego czasu wielka piramida przestała pełnić swoją funkcję, w zastępstwie zbudowano miasto Heliopolis.
Bobi
miesiąc temu
Bajki dla fanatyków. Dość tej religii i tych wojen.
zakon nica
miesiąc temu
Niesamowite cywilizacja uratowana !
je$uita$
miesiąc temu
Spoko "ojcze" trochę mamy opóźnienie ale zbliżamy się do planu 2020 miliard trupów na Nową Erę a do 2050 damy radę !
GOSC
miesiąc temu
Podstawę islamu tworzy pięć zasad i obowiązków muzułmanina: wyznanie wiary w jedynego Boga (szahada), pięciokrotna modlitwa w ciągu doby, post w miesiącu ramadan, jałmużna na rzecz ubogich oraz pielgrzymka do Mekki przynajmniej raz w życiu.ZASADY DOBRE.ZAMACHOWCY TO RACZEJ ODSZCZEPIEŃCY.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić