Dagmara Smykla| 

Kara śmierci. Papież Franciszek zarządził modlitwę

62

Papież Franciszek przeciwko karze śmierci. Zgodnie z jego decyzją cały Kościół katolicki ma się modlić o zniesienie tej formy kary we wszystkich krajach świata. Wyznaczono specjalny miesiąc na modlitwy w tej intencji.

Kara śmierci. Papież Franciszek zarządził modlitwę
Papież Franciszek przeciwko karze śmierci (Getty Images)

Watykan ogłosił papieskie intencje modlitewne na rok 2022. Franciszek stworzył Światową Sieć Modlitwy, której misją jest mobilizowanie katolików do modlitwy w konkretnej intencji przez cały miesiąc. To forma odpowiedzi na wyzwania stojące przed ludzkością i w szczególności przed Kościołem katolickim.

Uwagę zwraca wrzesień 2022 roku. W tym miesiącu decyzją Franciszka członkowie Kościoła powinni modlić się o zniesienie na całym świecie kary śmierci.

Módlmy się, aby kara śmierci, która narusza godność osoby ludzkiej, została prawnie zniesiona w każdym kraju - napisano na portalu Vatican News.

Papież Franciszek o upadku ludzkości. "Módlmy się za kobiety"

O papieskich intencjach modlitewnych zrobiło się głośno na początku lutego. Wtedy to przypomniano, że luty jest miesiącem modlitwy za kobiety będące ofiarami przemocy. W nagraniu opublikowanym przez Watykan papież podkreślał:

Różne formy maltretowania, których doświadcza wiele kobiet, to nikczemność, upadek dla całej ludzkości. Dla mężczyzn i dla całej ludzkości - powtórzył Franciszek
Zobacz także: Szturm na hotele. Polacy ruszyli po noclegi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić