Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Kara śmierci. Papież Franciszek zarządził modlitwę

32
Podziel się

Papież Franciszek przeciwko karze śmierci. Zgodnie z jego decyzją cały Kościół katolicki ma się modlić o zniesienie tej formy kary we wszystkich krajach świata. Wyznaczono specjalny miesiąc na modlitwy w tej intencji.

Kara śmierci. Papież Franciszek zarządził modlitwę
Papież Franciszek przeciwko karze śmierci (Getty Images)
bEJMHZCd

Watykan ogłosił papieskie intencje modlitewne na rok 2022. Franciszek stworzył Światową Sieć Modlitwy, której misją jest mobilizowanie katolików do modlitwy w konkretnej intencji przez cały miesiąc. To forma odpowiedzi na wyzwania stojące przed ludzkością i w szczególności przed Kościołem katolickim.

Uwagę zwraca wrzesień 2022 roku. W tym miesiącu decyzją Franciszka członkowie Kościoła powinni modlić się o zniesienie na całym świecie kary śmierci.

bEJMHZCf
Módlmy się, aby kara śmierci, która narusza godność osoby ludzkiej, została prawnie zniesiona w każdym kraju - napisano na portalu Vatican News.

Papież Franciszek o upadku ludzkości. "Módlmy się za kobiety"

O papieskich intencjach modlitewnych zrobiło się głośno na początku lutego. Wtedy to przypomniano, że luty jest miesiącem modlitwy za kobiety będące ofiarami przemocy. W nagraniu opublikowanym przez Watykan papież podkreślał:

Różne formy maltretowania, których doświadcza wiele kobiet, to nikczemność, upadek dla całej ludzkości. Dla mężczyzn i dla całej ludzkości - powtórzył Franciszek
bEJMHZCl
Zobacz także: Szturm na hotele. Polacy ruszyli po noclegi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJMHZCG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Adam
8 miesięcy temu
Papiez nie pomógł prześladowanej pakistańskiej chrzescince, a przecież ratowanie życia jest najważniejsze
Filio.
8 miesięcy temu
A kiedy powstanie Swiatowa Sieć modlitwy w intencji zakazu zabijania dzieci nienarodzonych. Jest ona bardzo pilna bo dziennie zabijane są bezbronne dzieci w całym świecie.
JKP
8 miesięcy temu
Miłuj bliźniego swego jak siebie samego ..... Kara śmierci musi być zniesiona i Ojciec Święty ma rację. Popieram go w 100%. Nie możemy odbierać życia ludziom czy to złym , czy starym ,czy nienarodzonym. Zabójca musi żyć z świadomością popełnionego czynu i starać się za wszelką cenę o nawrócenie. Pokój z wami.
bEJMHZCH
harcerzyk
8 miesięcy temu
Fratelli Tutti - najnowsza encyklika papieza, nie tylko neguje kare smierci, ale takze dozywotnie wiezienie (jako rownie okrutne co KS). W polaczeniu z belkotem o braterstwie wszystkich ludzi, nawet tych wierzacych w innych bogow, bo tez beda zbawieni, to jest po prostu likwidacja kosciola, rozwalanie go od samej gory, dlatego albo zmienia tego papieza, albo bedzie kolejny wielki rozlam w kosciele.
Alicja
8 miesięcy temu
Na ten temat to niech kosciół milczy ! Tyle co oni wymordowali w imię boga to się w głowie nie mieści!.
WARS.
8 miesięcy temu
W sprawie "kary" śmierci papież Franciszek ma w stu procentach rację. Kara śmierci przede wszystkim nie jest karą, lecz bardziej okrutnym barbarzyńskim zwyrodnieniem etyki i moralności człowieka vzyli mas społecznych, ktore na to przyzwalają, bo nie mają żadnej wiedzy, iż jest to zachowanie i postepowanie adekwatnie i zgodnie z ich wyobrażeniami o ksztaltowaniu sytemu prawa i sprawiedliwosci. Tacy społeczno-prawni bandyci ludobójcy i uważają, że wymierzanie "kary" pozbawienia życia najbardziej okrutnemu bandycie jest słusze. Kto ustanawia prawo do zabijania czlowieka i je wykonuje cofa się do epoki okresu niewonictwa, feudalizmu oraz systemów ustrojowych krwiożerczego kapitalizmu i komunizmu. Zyje3my w erze cywilizacji smierci jak zdiagnozował Św.Jan Paweł II i nawet obecnemu papieżowi będzie trudno to zmienić, bo szatan niszczy coraz wiecej ludzkich dusz i sumień.
Jeee
8 miesięcy temu
Zgoda, lepsza kara to dozywotnie podcieranie ludzi w hospicjach albo karne jednostki wojskowe na pierwszej linii, oczywiście nie by walczyć z Afrykanami, którzy chcą niepodległości od globalizmu.
Prawdomówny
8 miesięcy temu
Widać Papież nie zna Biblii, gdyż tam jest napisane że kto popełni zbrodnię polegającą karze śmierci ma być powiększony na drzewie. Wspomniał o tym też św. Piotr w swoim liście...
Marek Dragan
8 miesięcy temu
Bergolio aborcja i etanazja to kara śmierci! Dla zabójców morderców i tych co zdradzają matkę ojczyznę kara śmierci jak najbardziej się należy.Jestem za karą śmierci
Kotek
8 miesięcy temu
Nawet to ich interesuję. Zamordował od razu taki powinien dostać krzesło elektryczne a nie czy on by może normalny A może nie
AAPMM
8 miesięcy temu
Ojcze Święty kara śmierci nie może być zmieniona bo ważniejsi są ludzie których morderca zamordował niż morderca, morderca ponosi tylko zasłużoną karę za swoje zbrodnie i nic więcej. Ja jestem siostrą mordercy i ja nigdy nie powiedziałam żeby Romana egzekucja się nie odbyła zawsze powiedziałam mówię i zdania nie zmienię że Romana egzekucja ma się odbyć to nie przywróci życia tym ludziom ale po jego egzekucji każdy człowiek powie sprawiedliwości stało się zadość i ludzie będą mieli pewność że mój brat nikogo już nie zamorduje zgodnie z wolą Boską każdy kto zamordował człowieka i chciał zamordować ma ponieść karę śmierci i ja to popieram taką jestem od małego dziecka i zdania nie zmienię
Anjax
8 miesięcy temu
Obojętnie czy to się komuś podoba czy nie Papież jest głową Kościoła i należy Go sluchac
Kyniu
8 miesięcy temu
A nie lepiej pomodlić się za powrót kleru na łono kościoła???
bEJMHZCz
P✝Slamista
8 miesięcy temu
Franek zapomniał już święte inkwizycje? Katowanie i mordowanie wszystkich którzy nie godzili się przyjąć rzymskokatolickiego wiary? Krucjaty na niewinnych ludzi i narody? Franek reparacje za ponad tysiąc lat niszczenia narodu polskiego i Polski przyjdzie twojej organizacji przestępczej zapłacić!!! Będzie Sąd w Hadze o zbrodnie całego kleru rzymskokatolicko-faszystowskiego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić