Powrót Trumpa? Mówią o 4 marca. Hotel już podnosi ceny

17

Z analiz przeprowadzonych przez ekspertów wynika, że goście Trump International Hotel w Waszyngtonie na początku marca będą musieli zapłacić za pokój dwa razy więcej. Wzrost cen ma związek z teorią spiskową na temat powrotu byłego prezydenta na stanowisko.

Powrót Trumpa? Mówią o 4 marca. Hotel już podnosi ceny
Zwolennicy Donalda Trumpa wierzą, że wróci na fotel prezydenta. (Getty Images)

W hotelu podniesiono ceny w dniach 3-4 marca 2021 roku. Termin nie jest przypadkowy – według wyznawców QAnonu właśnie 4 marca ma nastąpić powrót Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump znowu zostanie prezydentem USA? Teoria spiskowa QAnon

Zgodnie z teorią spiskową Donald Trump – mimo przegranej w wyborach – wróci na drugą kadencję. Wyznawcy QAnonu twierdzą, że wszyscy liderzy USA, wybierani po 1871 roku, są uzurpatorami. Tymczasem Trump miałby być pierwszym prawdziwym prezydentem tzw. "Odrodzonej Republiki".

W zwykłej sytuacji pokoje w Trump International Hotel w Waszyngtonie kosztują ok. 476 dolarów (ponad 1770 złotych) za noc. Jednak w tym roku goście, którzy wynajmą pokoje 3 i 4 marca, zapłacą za dobę minimum 1331 dolary (prawie 5 tysięcy złotych). Jak podaje "Indepndent", to właśnie teoria spiskowa o powrocie Trumpa na fotel prezydenta jest bezpośrednią przyczyną podniesienia cen w hotelu.

QAnon – co to jest?

QAnon to anonimowa osoba lub grupa osób posiadających tajne informacje odnośnie funkcjonowania Stanów Zjednoczonych. Przedstawiciele tego ruchu za pośrednictwem serwisów internetowych dzielą się różnymi teoriami spiskowymi. Wielu z nich brało udział w ataku na Kapitol w Waszyngtonie.

Zobacz także: Zobacz też: Aleksander Kwaśniewski o Donaldzie Trumpie: politycznie będzie mu trudno
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić