o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Papież Franciszek pisze do polskiego ministra. Poruszył ważny problem

14
Podziel się

Papież Franciszek napisał list do ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki, w którym pisze o globalnych problemach związanych między innymi z gospodarką. Jak mówi, musi być ukierunkowana na człowieka, a nie tylko na zysk.

Papież Franciszek pisze do polskiego ministra. Poruszył ważny problem
Papież Franciszek (EPA, MAURIZIO BRAMBATTI)
bEECHDiZ

Papież Franciszek wystosował list do ministra Michała Kurtyki. Przedstawiciel polskiego rządu przewodniczy obradom sesji Konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa. Trwa ona od poniedziałku w trybie zdalnym. Zdaniem papieża bardzo istotne jest odbudowanie gospodarki po pandemii COVID-19 w odpowiedni sposób.

Jak uważa Franciszek, nowy system musi być bardziej odporny na kryzysy i zrównoważony. Dodał, że paradoksalnie brak żywności dotyka tych, którzy ją produkują.

bEECHDjb
Powinniśmy zainwestować w globalny system żywnościowy, który będzie w stanie przetrwać przyszłe kryzysy. Powinien być zdolny do zapewnienia zdrowego oraz przystępnego cenowo pokarmu dla wszystkich - stwierdził Franciszek.

Mocne słowa papieża. Mówi o problemach

Jak napisał Franciszek, walczymy z wieloma problemami od lat. Wśród największych papież wyróżnił konflikty na świecie, ekstremalne zjawiska pogodowe, kryzysy gospodarcze i sanitarne. Jego zdaniem stały się one przyczyną głodu i niedożywienia milionów ludzi.

bEECHDjh

Papież zwrócił uwagę na fakt, iż w ubiegłym roku liczba osób zagrożonych brakiem dostępu do żywności oraz potrzebujących wsparcia w zakresie środków utrzymania osiągnęła najwyższy poziom od pięciu lat.

Podstawowym krokiem, gdy zaczynamy wszystko od nowa po pandemii, jest promocja kultury troski gotowej stawić czoła indywidualistycznej i agresywnej tendencji do wykluczenia, która jest bardzo rozpowszechniona w naszych społeczeństwach. Trzeba budować kulturę pokoju, która pomoże odrzucić wirusa obojętności - dodał Ojciec Święty.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEECHDjC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Mitterrand
3 miesiące temu
Papa Franciszek nie wie na jakim świecie żyje, ludzi jest już blisko 8 miliardów i jeśli w jakimś regionie wystąpi głód tam może dojść do aktów kanibalizmu. Czasy Jezusa już nie wrócą gdzie rzeki i jeziora były pełne ryb, raków, małż, ślimaków, a piwnice obfitujące w amfory z winem.
Sąd Ostateczn...
3 miesiące temu
Jorge Mario Bergoglio KOD ASCII 666 żywy na Sąd Ostateczny w Vatican Citi !
IG Farben
3 miesiące temu
Papa wcielony miał na myśli aby koncerny chemiczne rozdawały "dobre" jedzenie i szczepionki za darmo !
bEECHDjD
klecha
3 miesiące temu
Papa w podteksie miał na mysli kryzys pedo w naszym kościele.
afrykaner
3 miesiące temu
cenzura inkwizycji
AAAAAA
3 miesiące temu
Gadać to dziadek potrafi, ale zrabowanym od ludzi biednych majątkiem podzielić się nie chce. Nie kasować.
zorientowany
3 miesiące temu
Franciszek nie żyje. Został poddany egzekucji. Przyczyna? (zorganizowane) Mordy rytualne. Obserwujecie aktora.
bzdury
3 miesiące temu
ale fake newsy nic tam o Polsce nie przeczytałem podli kłamcy z o2
Co to paradok...
3 miesiące temu
Paradoks to jest to że wóda jest legalna a konopie nie
czytelnik
3 miesiące temu
Franciszek Ty chyba czegoś nie rozumiesz, jak będzie tania żywność, to nie będzie zdrowa. Korporacje patrzą na zysk , a nie na jakość. Zdrowa żywność, to małe poletka gdzie ludzie sami uprawiają ziemię zbierają plony , dla siebie, rodziny, a nadmiar na sprzedaż. Ale korporacje nie pozwolą, zawłaszczają już każdą dziedzinę naszego życia, wolności osobistych. Won z globalizacją, wiemy co to jest i czym to śmierdzi, odczuwamy to już na własnej skórze. Niech Oni świata nie zbawiają, bez nich świat sam się zbawi.
CNNNC
3 miesiące temu
Franciszek papiez chce zeby wszyscy Polacy zostali zaszczepieni . Lekarz specjalista z Olsztyna odmowil mi nastepnej wizyty jak sie nie zaszczepie . Jak dowiedzial sie ode mnie , ze jest wolny wybor to sie wsciekl . Dziamgotal ciagle jakie dla niego stanowie zagrozenie . Taka byla wizyta u specjalisty . Wzia za mnie kase i jeszcze dziamgotal . Najbardziej sie wsciekl jak dostal ode mnie na pozegnanie zyczenia zdrowia Franciszek taki sam . W Japonii zaszczepilo sie 3 procent na ponad 100 milionow . Kilkanascie dni temu byla w Japonii wielka miedzynarodowa demonstracja przeciw szczepieniom
Gwidon
3 miesiące temu
Dlaczego papież Franciszek pisze o tym do POLSKIEGO ministra? Karmimy już, oprócz własnej patologii 500+ (a a chwilę 700+), z całą armią urzędników, którzy muszą to obsługiwać, roszczeniowców od ustawy 447, u P a d l i ń c ó w, którzy nas nienawidzą i roszczenia terytorialne wobec Polaków wpisali sobie w hymn... że reszty nie wymienię. Papcio uważa, że cały świat mamy wykarmić?! Sami jemy chemiczny szajs ze szwabskich supermarketów, jest nas coraz mniej, a za rządów PiS zwożą nam tu śmieci z całego świata (z Afryki też), a potem często podpalają. 123 lata zaborów przetrwaliśmy, ale tego możemy nie przetrwać. VETO
mors
3 miesiące temu
powiedział ojciec chrzestny największej mafii na świecie
bEECHDjv
Kaja
3 miesiące temu
Ale w sprawie pedofilii to listów nie pisze. Jak widać klimat to ważniejsza sprawa niż dzieci i zbrodnie na nich.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić