o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Co będzie z papieżem?! Niepokojące wieści z Watykanu

133
Podziel się

U dwóch kardynałów pracujących w Watykanie stwierdzono zakażenie koronawirusem. To Konrad Krajewski i Giuseppe Bertello. Polski kardynał w piątek miał kontakt z papieżem Franciszkiem.

Co będzie z papieżem?! Niepokojące wieści z Watykanu
(Getty Images)
bDIMGFYR

Włoskie media podały, że papieski jałmużnik kard. Konrad Krajewski i gubernator Państwa Watykańskiego kard. Giuseppe Bertello są zakażeni koronawirusem. Polak przebywa w klinice Gemelli w Rzymie.

Wcześniej informowano, że kard. Krajewski został hospitalizowany z powodu objawów zapalenia płuc. W przychodni w Watykanie stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem.

bDIMGFYT

Zakażony kardynał miał kontakt z papieżem

Trwa ustalanie osób, z którymi papieski jałmużnik miał w ostatnich dniach kontakt. Włoski dziennik "Il Mattino" podał, że kardynał rozmawiał z papieżem Franciszkiem w piątek, przed rozpoczęciem kazania adwentowego, głoszonego przez kard. Raniero Cantalamessę.

bDIMGFYZ

57-letni kard. Konrad Krajewski pracuje w Watykanie od 22 lat. W latach 1998-2013 pełnił funkcję papieskiego ceremoniarza. W 2013 r. papież Franciszek mianował go jałmużnikiem papieskim, a w 2018 r. włączył go do Kolegium Kardynalskiego.

Zobacz także: Zgłosił Stanisławowi Dziwiszowi problem molestowania. "Poprosił, by na kolacji z papieżem tego nie poruszać"

bDIMGFZu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(133)
obs
2 miesiące temu
Dziwisz wybacza Polsce,trąci to pychą i zarozumialstwem.Nie zastanowił się czy Polska mu wybaczy
cfdrds
2 miesiące temu
Jak to Dziwisz słusznie stwierdził, Polska obecna jest inna niż ta za czasów JP2. Wszystkie kłopoty kk biorą się stąd, że oni, polscy purpuraci dotychczas tego nie zauważyli. Trwali w tradycji organizacji i podejścia takim samym jak w latach 80tych i wcześniejszych. Wybierali na przywódców ludzi, którzy mieli głównie trzymać się tradycji. I sami siebie zagonili w kozi róg. Nie wierzę w żadną udaną, skuteczną reformę tej instytucji, bo nie ma w nich wizji, ani chęci do ustępstw na rzecz społeczeństwa. Poczucie wyższości i pycha przede wszystkim.
Pit
2 miesiące temu
Przecież to Bóg decyduje czy chce kogoś zabrać już teraz czy nie co tu niepokojącego????
bDIMGFZv
nooo
2 miesiące temu
Kardynał Konrad Krajewski niedawno był na uroczystościach w Łodzi. Ciekawe czy tam się sam nie zaraził?
max
2 miesiące temu
Możecie mieć swoje zdanie, ale nie musicie urągać
Najnowsze komentarze (133)
adam bloj
2 miesiące temu
miejmy nadzieje ze Franciszek nie podlapal korony!!!!!bo moglo by to wygladac nie najlepiej
ewf
2 miesiące temu
oni służą annunaki, pokazali to tegoroczną szopką
pawel
2 miesiące temu
pójdzie do nieba i spotka się z papieżem Janem VIII (Anglicus) który w roku 858 w Rzymie w czasie procesji urodził dziecko ...
Greg
2 miesiące temu
Jak to co będzie z papieżem? Pójdzie do nieba w trybie ekspresowym, czego mu serdecznie życzę.
Fafick
2 miesiące temu
Módlmy się... O jej pewnie maseczki nie nałożył 😯
Kierunek
2 miesiące temu
Jak bym wierzył w Srowid to bym powiedział....a dobrze mu tak. Ale ogólnie wiadomo jak jest...tak więc co go nie zabije to go nie zabije 😂
Kartofil
2 miesiące temu
Ale się uśmiałem...znowu...jpd. A kataru nie miał 😂😂😂
Grzeszny Ks
2 miesiące temu
Nie kłam mie bo jestem lekarzem. A kościół to szpital.
bDIMGFZn
Noka
2 miesiące temu
Dziwisz się???
mj55
2 miesiące temu
Przecież gdyby każdy kto się modli i chodzi do kościoła żył wiecznie w zdrowiu i szczęściu, to nigdzie na świecie nie było by niewierzących.
Juliusz
2 miesiące temu
Jeżeli odejdą to oznacza że Bóg tak chciał 😉
Takie życie
2 miesiące temu
Jednych Bóg pozbawia życia na ziemi karząc za grzechy jego .innych Bóg pozbawia życia zabierając do siebie do Nieba .I kościół otrzymuje SMS-y z "Góry"" stąd wiemy kto Święty !!
Ola
2 miesiące temu
Moze czas zrozumiec ze papiez to zwykły człowiek, choćby nie wiem co o sobie myslał, mòwił to zachorowac moze tez i umrze przecież jak kazdy inny kiedys
Lonia
2 miesiące temu
Ten patogen tylko udawania że woda święcona to oszustwo i modlitwy na pokaz za duże pieniądze przed posągami ulepionymi przez człowieka to balwochwalstwo
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić