Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Nazywał papieża "Judaszem". O. Pelanowski właśnie się doigrał

78
Podziel się:

Ojciec Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu Paulinów. Zakonnik wielokrotnie w ostrych słowach krytykował papieża Franciszka, nazywał go nawet "Judaszem".

Nazywał papieża "Judaszem". O. Pelanowski właśnie się doigrał
Ojciec Augustyn Pelanowski został wydalony z zakonu. (YouTube)

Ojciec Augustyn Pelanowski napisał wiele książek o tematyce religijnej, jednak zasłynął głównie ostrą krytyką działalności papieża Franciszka. Duchowny wielokrotnie nazywał do "Judaszem" i "antychrystem". Już w listopadzie zeszłego roku Kuria Generalna Zakonu Paulinów oficjalnie poinformowała, że "odcina się od prywatnych poglądów" o. Pelanowskiego.

O. Pelanowski wydalony z zakonu

Kuria Generalna Zakonu Paulinów wydała w poniedziałek oświadczenie, w którym informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z zakonu.

Kuria Generalna Zakonu Paulinów informuje, że o. Augustyn Pelanowski został wydalony z Zakonu św. Pawła I Pustelnika Dekretem Generała Zakonu z dn. 12.01.2020 r., potwierdzonym przez Kongregację ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego dn. 25.03.2020 r. -  poinformował rzecznik prasowy Zakonu Paulinów o. Sebastian Matecki OSPPE.

Według komunikatu decyzja oznacza dla o. Pelanowskiego, że "nie posiada upoważnienia do głoszenia Słowa Bożego i sprawowania sakramentów, dopóki nie znajdzie biskupa, który go przyjmie do swojej diecezji lub przynajmniej zezwoli na wykonywanie święceń".

O kontrowersyjnym duchownym mówiono, także że jest "rockandrollowym" kapłanem. Uczestniczył m.in. w nawracaniu znanych polskich muzyków rockowych, m.in. Tomasza Budzyńskiego i Darka Malejonka z zespołu Armia.

Zobacz także: Raport Watykanu. "Zmieni to patrzenie na Jana Pawła II"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
jun
miesiąc temu
Franciszek już coraz bardziej jawnie przywraca usuwane przez poprzedników loby lgbt i pedofilskie i ludzi promujących aborcję, to o czym to świadczy?
Sylwia
9 miesięcy temu
Mowi prawde........
Niki
12 miesięcy temu
Może warto aby teksty pisali ludzie mający jakiekolwiek pojęcie o temacie? "Zasłynął głównie ostrą krytyką papieża Franciszka"... Co trzeba mieć zamiast mózgu, żeby coś takiego napisać?
Anita
rok temu
Wspanialy Kaplan. Prawdziwy kaplan. Niech go Bog prowadzi w jego wielkiej misjii.
Nick
rok temu
O.pelanowski wielka pokora.bardzo mądre prawdziwe i przemyślane słowa. Ewidentnie natchniony Duchem Swietym. Zwracał uwagę na niecne czyny innych to mu zamknęli usta.Prorokowi.
Nick
rok temu
O Gużynski naczelny celebryta ustawionych czerwonych purpurowych w piórkach. Wyobraz sobie Guzynski ze jak patrze na ciebie to widzę rozbuchanego ujadającego wygodnickirgo celebrytę jak pączuś w maśle w o. Guzynskim widac brak Ducha Swietego.papla to co mu ślina na język przyniesie. Oby mniej takich kapłanow.
ADASDS
rok temu
ryba psuje sie od glowy. od dawna widac, ze franciszek nie jest sluga Bozym. Ojciec Pelanowski mowil prawde.
@Iga
rok temu
Cóż możesz powiedzieć o nim ? Jesteś może historykiem kościoła albo ascetą czy eremitą ? Modlisz się codziennie szczerze do Ducha Świetego i prosisz Go o światło poznania Prawdy objawionej ? Czytałaś Mistyczne Miasto Boże, Ostrzeżenie z zaświatów czy chociażby Święta Pani albo Oczami Jezusa ? To kontynuacja Biblii. Myślisz jak człowiek i patrzysz krótkowzrocznie. Jeśli coś jest zapakowane w piękny kolorowy papier to wydaje się, że jest dobre i smaczne ? Trzeba patrzeć głębiej w serce i dusze i to co się dzieje w kościele rzeczywiście. Ilu ludzi chodzi na Msze św.- mało Jak odprawia się Mszę św. - niedbale O czym większość księży mówi kazania i czy jest to od Ducha św. -Wątpliwe Jakie są modlitwy podczas Mszy św.- płytkie i zmienione podobnie jak śpiewy Jak jest traktowany Jezus- jak kolega z ławki, na rączkę i do domu, a powinien być traktowany jak Król !!! Bo jest nim i zawsze będzie. A szaty kapłanów - beznadziejne, bez symboli i napisów i haftów. Płakać mi się chce jak to widzę. Kościoła już prawie nie ma !!! Ledwo żyje ! A co na to Twój wielebny Franciszek ? Wprowadził kobiety do prezbiterium czego nie było przez 2000 lat. Wkrótce zmieni słowa konsekracji i Msza św. będzie nie ważna. Zdajesz siebie z tego sprawę kobieto co się dzieje ? Proponuje 5 kamieni Dawida dla Ciebie. Poczytaj trochę o tym i nie pisz o wielebnym Franku ze to święty człowiek, bo to antychryst, który robi spustoszenie w kościele a z Mszy św. już prawie zrobił liturgię luterańską z gitarkami i często występami zespołów. Tabernakula są coraz częściej w nowych kościołach wystawiane na bok, aby wzrok nie padał prosto na Jezusa, aby lud nie adorował Pana, tylko krzesło kapłanów. Otwórz oczy czyli EFFATA jakby to Jezus powiedział. Amen
hipo
rok temu
Hierarchiczność pewnych instytucji sprawia, że mamy ludzi ważnych i ważniejszych niestety. Nic dziwnego, że został wyrzucony, O. Pio też się dostało od pewnych instytucji, a dziś te same instytucje gloszą go świetego, zapominajac? jaki los mu zgotowano za życia.
katoliczka
2 lata temu
Ta decyzja jest szokująca!W obliczu np.innego zakonnika o.Rydzyka,który nie tylko czyni zło, ale zło nazywa dobrem.Interesy jego kłamliwe splatatją się z wielu ,jest chroniony -tylko w życiu doczesnym. A tu dobry służący Bogu w prawdzie,został nazwany złym i przez miernych kolegów zakonników,strachliwych przed człowiekiem-ukarany .Pan Bóg się o swojego Sługę upomni spokojna głowa! Bóg z Księdzem!i Maryja!
Doris
2 lata temu
Św.Ojciec Pio tez tak był ukarany - bez prawa sprawowania mszy św.Ale prswda wyszła na jaw.
Iga
2 lata temu
Papież Franciszek to wspaniały człowiek, Bardzo proszę nie piszcie głupot Niech każdy się klepnie w piersi jakim jest człowiekiem, Proszę się zająć Rydzykiem i innymi cwaniakami.
ans
2 lata temu
Trzeba głosić ludziom Chrystusa a nie czepiać się Papieża, który nie jest tam sam...pamiętajcie co kiedyś wykrzykiwała masoneria- Papieżu zniszczymy Cię!-zwróćcie uwagę ,że to co mówi Papież media liberalne celowo przeinaczają.Kapłani wracajcie do szyku jesteście Rycerzami Niepokalanej
lol
2 lata temu
historia znała antypapieży, albo papieży robiących źle, jeszcze ich świeccy upominali nie zakonnicy i do tego potrafili tego posłuchać, dopiero dziś mamy jakiś dziwny chów do posłuszeństwa głupków, nie umiejących ocenić komu to są posłuszni, bo nam myslec nie kazano, wystarczy, że pierwszy lepszy diabeł sie odzieje w ornat, franio to nie żaden dobry wujek ci duchowni co go krytykowali przenosili się przedwcześnie na łono Abrahama, tak że z mocnej się wywodzi bandy jedynie ma dobrze dopracowane struganie niewiniątką do telewizora
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić