Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|
aktualizacja

Papież o LGBT i związkach partnerskich. Mocna odezwa do rodziców

28
Podziel się:

Podczas środowej audiencji papież Franciszek zwrócił się m.in. do rodziców dzieci, które identyfikują się jako osoby homoseksualne. Dodał również swoje trzy grosze na temat związków partnerskich.

Papież o LGBT i związkach partnerskich. Mocna odezwa do rodziców
Papież Franciszek apeluje o wspieranie ludzi nieheteronormatywnych. (PAP)

Papież Franciszek w środowej audiencji poruszył niezwykle ważny temat. Zwrócił się w niej m.in. do rodziców homoseksualistów. Wszystko odnotowała agencja Reuters.

Nie ukrywajcie się za postawą potępienia. Jeśli wasze dziecko jest homoseksualne, wspierajcie je – apelował do rodziców Franciszek.

Głowa Kościoła prosiła o wsparcie dla takich ludzi. Papież powiedział, że osoby nieheteronormatywne nie powinny czuć się pokrzywdzone czy odrzucone ze względu na swoją orientację.

To już kolejny raz, kiedy papież odwołał się do tej kwestii. Zgodnie z oficjalną doktryną Kościoła Katolickiego związek małżeński może być zawarty tylko pomiędzy kobietą i mężczyzną. Franciszek swego czasu miał zastrzec, że co prawda, Kościół nie godzi się na małżeństwa osób tej samej płci, ale usankcjonowane przez państwo związki partnerskie powinny być możliwe.

Niektórzy księża już zmienili swoje praktyki w tej sprawie. Zdarzają się sytuacje, kiedy duchowny błogosławi związki par jednopłciowych. Wciąż jednak wątek par homoseksualnych dzieli katolików.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
Marzanna
4 miesiące temu
A jaki problem widzicie w osobach homo? Ja żadnego. To nie powinna być sprawa żadnego heteryka. Skąd w Polakach tyle nienawiści? Znam wiele przypadków kiedy ci ludzie są piętnowani, oszukiwani, odsuwa się ich od rodzin, od majątku, pozbawia niejako człowieczeństwa, straszne! U nas w miescie to samo. Ojciec syna odsunął bo gay, w drugim nadzieję pokładał, wszystko oddał, przepisał, działki, mieszkanie, firmę, dom wybudował. Jak już go z żoną oskubali do cna i nic swojego nie ma to stał się niepotrzebny. Jak myślicie kto dziś dba o tego pana? Ano syn gay. Od leków, przez obiady po pieniądze, lekarzy. Ludzie- rodzice, to, że Wam sie należy szacunek to naturalne, ale szanujcie też swoje dzieci, szczególnie te inne. Każdy jest z tej samej gliny. I na Boga NIE przepisujcie NIGDY za życia niczego dzieciom! Bo traficie do domu (nie)spokojnej starości. Pozdrawiam.
Bolek
4 miesiące temu
Przecież chodzi tu o wspieranie osoby, a nie dewiacji. Chyba proces myśleniowy "postępowych Europejczyków" zatrzymał się na paleolicie - jeśli uważają inaczej.
Bimbo
4 miesiące temu
Co do LGB (bo "T" to już inna historia), to niech robią co chcą, ale za własne pieniądze, czylI NIE DLA MAŁŻEŃSTW HOMOSEKSUALNYCH I NIE DLA ZWIĄZKÓW PARTNERSKICH, JEŻELI MIAŁBY BYĆ SPONSOROWANE PRZEZ RZĄD. DEFINITYWNIE NIE DLA ADOPCJI, BO TO BYŁABY ZBRODNIA PRZECIW LUDZKOŚCI: INDOKTRYNOWANIE NIELETNICH IDEOLOGIĄ LGB.
basia k
4 miesiące temu
ŚW. FRANCISZEK Z ASYŻU
Niknik
4 miesiące temu
Jest po prostu człowiekiem. Nie można potępiać ludzi za to że są homoseksualni. A nasi księża go nie słuchają i chcą wykonywać nad takimi ludźmi egzorcyzmy.
Joki2
4 miesiące temu
Ten papież sam się gubi. Jest mu bliżej chyba di protestantów.
wm exocet
4 miesiące temu
Ten człowiek utwierdza mnie w przekonaniu, że odejście z KRK było słuszne. Teraz jestem w gronie ludzi, którzy starają się żyć wg Biblii i jestem z tego zadowolony.
Logiczny
4 miesiące temu
Nawet jeżeli kapłan wykona gest błogosławieństwa, to Bóg nigdy nie pobłogosławi takiemu związkowi. Tak samo jak nie pobłogosławi parze żyjącej jak mąż i żona, ale bez ślubu sakramentalnego. Bóg zdefiniował grzech jako wykroczenie przeciwko ustalonemu porządkowi, a tam gdzie grzech ciężki tam działa już szatan. A szatan nikomu przecież nie pobłogosławi, tylko pozwoli się upodlić, a następnie pierwszy oskarży o złamanie przykazań i będzie czyhał na śmierć w stanie potępienia. Takie związki to pewna katastrofa.
Kazimierz
4 miesiące temu
Logiczny krok. Wszyscy są dziećmi Bożymi i mają jednakowe prawa. Powinni żyć w sposób dla nich najlepszy. Jestem jednak (poza wyjątkowymi sytuacjami) przeciwny powierzaniu im opieki nad dziećmi -tego rodzaju sposób życia nie jest społecznie pożądany.
Nie wierze
4 miesiące temu
Na pewno coś zmanipulowane. Papież nie ma mocy zmienić doktryny. Może sobie opowiadać co chce
Krzyżowiec
4 miesiące temu
"Papież" Francik świeżo po przycięciu rogów, wypolerowaniu kopytek i zakręceniu ogona wypowiada się przeciw Chrystusowi płynąc z prądem politycznej poprawności.
Polonista
4 miesiące temu
Papież "Dodał trzy grosze" - czy autor tego wpisu rozumie, co to znaczy? Chyba warto się douczyć.
Skrupulatny
4 miesiące temu
Wsparcie rodziców powinno polegać głównie na modlitwie wstawienniczej o uwolnienie z demonicznego zniewolenia seksualnego, a jak to nie pomoże to zorganizowanie pomocy egzorcysty.
kot
4 miesiące temu
Nasi hierahowie kościoła katolickiego mają inną religię niż Franciszek.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić