Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Paryż. Brutalne starcia z policją. W ruch poszły metalowe barierki

60
Podziel się:

Przez Paryż przetoczyły się w sobotę gwałtowne protesty. Członkowie Antify demonstrowali przeciwko "przemocy ze strony państwa oraz skrajnej prawicy". Uczestnicy manifestacji ostro starli się z policją. Media społecznościowe obiegły szokujące nagrania z wydarzenia.

Paryż. Brutalne starcia z policją. W ruch poszły metalowe barierki
W Paryżu doszło do brutalnych starć Antify z policją (Twitter)

Antifa zorganizowała w sobotę manifestację w centrum Paryża. Doszło do utarczek między jej uczestnikami, a zabezpieczającymi demonstrację funkcjonariuszami. W ruch poszły pięści, kamienie, a także metalowe barierki.

Wojna z policją na ulicach Paryża. Sieć obiegły nagrania

Funkcjonariusze zostali zaatakowani przez przedstawicieli skrajnej lewicy. Odpowiedzieli gazem łzawiącymi. Nie wiadomo póki co, ile osób zostało aresztowanych.

W sieci pojawiły się nagrania z protestów. Na filmie opublikowanym przez jednego z policjantów widać, jak demonstranci rzucają czymś w mundurowych. Następnie wyrywają z ziemi metalowe barierki, żeby zaatakować nimi policjantów.

Inny film przedstawia grupę funkcjonariuszy wyganianą z tłumu przez protestujących. Członkowie Antify rzucają w nich kamieniami i barierkami. Policjanci muszą cały czas osłaniać się tarczami. Postanawiają ewakuować się za betonowe zapory.

Protesty we Francji. Brutalne demonstracje na ulicach Marsylii

Podobne sceny rozegrały się w piątek na ulicach Marsylii. Antifa protestowała tam przeciwko przyjazdowi prawicowego publicysty i prawdopodobnego kandydata na prezydenta Erica Zemmoura. Miał on opisać Marsylią jako miasto "zniszczone przez imigrację i częściowo zislamizowane".

Obejrzyj także: Francuska policja użyła gazu wobec kibiców PSG

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(60)
BBC
6 miesięcy temu
Te burdy w Paryżu to nie lewactwo, tylko migracyjna islamska hołota.Budują nowe meczety bo jest ich już kilka milionów.Stawiają warunki a jak Francuzi nie zrobią z nimi porządku to niedługo będą rządzić. U nas też zażądali puszczenia ich do Niemiec i zdewastowali ośrodek gdzie byli trzymani
Adam
6 miesięcy temu
Przecież to demonstracje przeciw bezprawnym ''dobrowolnym'' przymusom szczepień! no ale tego nie napiszecie bo wam nie wolno!
Muwi
6 miesięcy temu
Cóż za hipokryzja protestują przeciwko przemocy używając siły przemocy i agresji to taka lewacka tolerancja
Bar
6 miesięcy temu
To ci którzy najgłośniej krzyczą o tolerancji , w ramach tej tolerancji poślą do dołu z wapnem każdego którego nie tolerują. Kiedyś chcieli uszczęśliwić robotników i chłopów teraz się wzięli się za mniejszości .Bo oni lubią ciągle o coś walczyć jak już niema z kim to walczą ze sobą ...
Adam
6 miesięcy temu
Ciekawe czy w starciach uczestniczyła "lotna brygada opozycji", ze swoimi poglądami to są bardzo blisko od antify. Przypisywali propagowanie faszyzmu ludziom, którzy z flagami szli na marszu niepodległości a sami podpalają całe miasta i jest OK.
janczi
6 miesięcy temu
Skrajna prawica we Francji :))) Buahahahaha:))))
edi
6 miesięcy temu
Za rządów- bezrządów Tuska nas, w Polsce lewactwo w cywilu mieszało się w tłumie z protestantami i wszczynało prowokacje. Jedą z nich było podpalenie budki przed ambasadą rosyjska. Znana jest podsłuchana rozmowa Bieńkowskiej z Wojtunikiem na ten temat. Sprawę tej prowokacji ponoć wymyślił Sienkiewicz z PO, który dzis bryluje w TVN .
Zenek
6 miesięcy temu
Jak lewica protestuje przeciw obmierzłemu prawactwu to dobrze . Jestem cały za !!!
druid
6 miesięcy temu
No i co na to krytykanci naszego Marszu Niepodległości??? Jakieś głębsze przemyślenia?
Wojciech
6 miesięcy temu
Europejskie wartości w całej okazałości :-)
Stermik
6 miesięcy temu
Dlaczego francuskie czołgi mają 5 biegów do tyłu?
wq.. ny
6 miesięcy temu
Niezdolność do opanowania sytuacji na ulicach i do zneutralizowania organizacji ekstremistycznych dowodzi jedynie słabości tego kraju. Niech się cieszą, że nie graniczą z Rosją. Ponieważ w przeszłości ZSRR aktywnie wspierał lewicowe organizacje terrorystyczne, więc śmiem się domyślać, że obecnie kagiebowiec Władimir może robić to samo. Ciekawe, kiedy i czy w ogóle ci gnuśni zachodni durnie zorientują się z kim mają do czynienia.
zwykły2
6 miesięcy temu
Każda skrajność do tego prowadzi. Co kraj, to bąkiewicz.
Kto
6 miesięcy temu
jest tym towarzyszem ktory daje pieniadze antifie? Czy to Soros?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić