aktualizacja 

Pasażer pogryziony przez pluskwy w pociągu. Jest reakcja PKP

41

"Sprawa jest nam znana" - przyznała spółka PKP Intercity po tym, jak media obiegła historia pasażerki pociągu relacji Poznań-Gdańsk. Dziewczyna podzieliła się nagraniem, na którym widać, jak spod jej siedzenia wychodzą dziesiątki pluskiew, które pogryzły jej chłopaka. Przewoźnik zapowiada inspekcję całego taboru.

Pasażer pogryziony przez pluskwy w pociągu. Jest reakcja PKP
Pluskwy w pociągu PKP Intercity (Wikimedia Commons, Facebook)

W sobotę opisywaliśmy historię pasażerki pociągu PKP Intercity, którym ta podróżowała z Poznania. Dziewczyna 21 listopada razem ze swoim chłopakiem jechała do Gdańska, ale w trakcie podróży zobaczyła pod swoim siedzeniem coś szokującego.

"Było ich mnóstwo"

W trakcie podróży na siedzenia zaczęły wychodzić małe, owalne, czerwono-brązowe owady. Przerażona dziewczyna chwyciła za telefon i nagrała dziesiątki pluskiew obok swojego miejsca.

Znajdowały się dosłownie w każdym łączeniu, między fotelami, a także w szczelinach między zagłówkami czy podłokietnikami. Było ich mnóstwo - opisywała na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Reakcja przewoźnika

Jak opisała pasażerka "Gazecie Wyborczej", jej chłopak został pogryziony przez niebezpieczne owady. Zszokowana dziewczyna natychmiast poszła zgłosić to obsłudze pociągu. Konduktorka zapytała tylko, czy dziewczyna ma tego robaka ze sobą i poleciła "porządnie się otrzepać przed wejściem do domu".

Spółka PKP Intercity odniosła się do sytuacji w sobotę wieczorem. Na Twitterze przyznała, że sprawa jest przewoźnikowi znana i przeprosiła za sytuację. "Wagon został wysłany do czyszczenia i dezynfekcji" - czytamy na oficjalnym koncie PKP Intercity.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

PKP zleca inspekcję taboru

Rzeczniczka PKP Intercity w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zapewnia, że spółka zapewnia codzienne czyszczenie pociągów, które jest wykonywane stacjonarnie, na stacjach końcowych i zwrotnych. Dodaje, że przechodzi go każdy skład, niezależnie od kategorii. Co kilkanaście wagony przechodzą również "czyszczenie okresowe o najszerszym zakresie".

Obejmuje ono wówczas wszystkie elementy wagonu, także pudło wagonowe z zewnątrz oraz sufity wewnątrz - podaje rzeczniczka PKP Intercity.

PKP Intercity zapowiada jednak, że po otrzymaniu zgłoszenia o niebezpiecznych owadach w pociągu, zarządzona zostanie dodatkowa inspekcji całego posiadanego przez PKP Intercity taboru pod kątem występowania insektów.

"Nadal czekam"

Pasażerka, która zgłosiła sprawę do sanepidu i PKP Intercity, nie otrzymała od przewoźnika żadnej informacji zwrotnej. - Nadal czekam na odpowiedź na moje zgłoszenie — powiedziała dziewczyna "Wyborczej". Jej zdaniem, to nie jest pojedynczy przypadek w tym składzie.

Zobacz także: Gang okradający pasażerów pociągów rozbity. Nagranie z akcji CBŚP i policji w Wielkopolsce
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić