Jaki wrzucił grafikę. I się zaczęło. "Kiedy składasz mandat?"

4117

Patryk Jaki opublikował na Facebooku kontrowersyjny obrazek odnoszący się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Na rysunku widnieje polski żołnierz, który w plecy ma wbite sztylety m.in. z flagą UE. Post wzbudził oburzenie opozycji. W nieprzychylnych słowach odniósł się do niego m.in. Borys Budka.

Jaki wrzucił grafikę. I się zaczęło. "Kiedy składasz mandat?"
Patryk Jaki wywołał oburzenie postem na Facebooku (Facebook)

Europoseł Solidarnej Polski Patryk Jaki znany jest ze swojego krytycznego podejścia do Unii Europejskiej. - Polska musi się nauczyć, że to nie jest dobry wujek - powiedział niegdyś w Polsat News. Z kolei w październiku podczas debaty dot. Krajowych Planów Odbudowy w Parlamencie Europejskim sugerował m.in., że "nasz kraj jest bezpodstawnie atakowany przez Brukselę".

Jaki ostro o UE

W sobotę Jaki udostępnił na Facebooku kontrowersyjny obrazek. Widnieje na nim stojący przy granicy polski żołnierz, który w plecy ma wbite trzy sztylety - z flagą Unii Europejskiej, Francji i Niemiec. "Wiecie co... to może wy już lepiej nie pomagajcie" - głosi napis na rysunku, który Jaki dodatkowo opatrzył hashtagiem #MuzemZaPolskimMundurem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Fala krytyki w sieci

Post wywołał spore oburzenie w sieci. Wiele osób dostrzega zgrzyt między słowami Jakiego a faktem, że jest on eurodeputowanym, za co dostaje pieniądze z Parlamentu Europejskiego. Do sprawy odniosło się na Twitterze wielu polityków i dziennikarzy.

Skoro udostępniasz taki paszkwil, wg którego UE wbija nóż w plecy polskim żołnierzom, to kiedy składasz mandat posła do Parlamentu Europejskiego? Nie jesteś chyba miękiszonem, co? - napisał na Twitterze dziennikarz "Gazety Wyborczej", Bartosz T. Wieliński.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
I kasa z europarlamentu… Wie Pan co… To może lepiej niech już Pan nic nie mówi… - stwierdził poseł KO Cezary Tomczyk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Kiedyś szef Patryka wyznaczył poziom. I cały SolPol dzielnie się tego trzyma - napisał na Twitterze szef klubu KO Borys Budka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Kryzys migracyjny. Prawniczka Grupy Granica o sytuacji na Podlasiu i "uśmiercaniu państwa prawa"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić