Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Paulina nie żyje, a on długo jeszcze nie usłyszy zarzutów. Nowe informacje o 20-latku

125
Podziel się

Śmierć Pauliny wstrząsnęła zarówno mieszkańcami Polski, jak i Malty, gdzie doszło do zbrodni. 29-latka została wykorzystana, a następnie uduszona. Mimo aresztowania podejrzanego wiele wskazuje na to, że jeszcze długo nie usłyszy on zarzutów i nie stanie przed sądem.

Paulina nie żyje, a on długo jeszcze nie usłyszy zarzutów. Nowe informacje o 20-latku
To Abner Aquilina miał stać za śmiercią 29-letniej Pauliny D. (Il-Pulizija)

Zwłoki Pauliny zostały odkryte w parku Gnien Indipendenza w Sliemie w niedzielę 2 stycznia. Do napadu na 29-letnią Polkę doszło w trakcie porannego biegu. W wyniku śledztwa funkcjonariusze policji dotarli do 20-letniego Abnera Aquilina.

Morderstwo Polki na Malcie. W jakim stanie jest Abner Aquilina?

Dowody na udział 20-latka w zabójstwie Pauliny okazały się na tyle przekonujące, że został aresztowany. Jak informuje Times of Malta, Abner Aquilina przyznał się do popełnionego czynu, motywując napaść na Polkę "podszeptami szatana", który z kolei miał przekonać go, że wypełnia wolę Boga.

Pojawiło się prawdopodobieństwo, że śledztwo opóźni się o tygodnie, jeśli nie miesiące. Przyczyną jest zły stan psychiczny głównego podejrzanego – policjanci byli zmuszeni nawet wstrzymać jego dalsze przesłuchania i poprosić o pomoc biegłych psychiatrów.

Zobacz także: Zobacz też: Seryjny morderca z Meksyku. Makabryczne odkrycie pod domem lokalnego rzeźnika

Początkowo Abner Aquilina przebywał pod obserwacją w szpitalu Mater Dei. Stamtąd lekarze skierowali 20-latka do placówki psychiatrycznej, a przesłuchania w sprawie śmierci Pauliny – zawieszono. Obecnie główny podejrzany pozostaje pod ścisłym nadzorem specjalistów, przyjmuje silne leki, a w jego pokoju jest stale obecny funkcjonariusz policji.

Times of Malta podkreśla, że lekarze jeszcze przez wiele dni nie zdołają określić, czy przepisane przez nich leki przynoszą skutek. Dodatkowy czas zajmie potwierdzenie, czy Abner Aquilina może dalej być poddawany przesłuchaniom, by finalnie stanąć przed sądem.

Funkcjonariuszom maltańskiej policji zależy na uzyskaniu potwierdzenia psychiatrów, że Abner Aquilina może odpowiadać za swoje czyny. W przeciwnym razie w trakcie procesu mogłyby pojawić się wątpliwości prawne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(125)
ZKK
1 tyg. temu
Zaszczepić i po sprawie
obcy
2 tyg. temu
coraz więcej zboczeńców i psychopatów,porno dostępne bez problemów,brak autorytetów moralnych,deprawacja w kosciele,zdziczenie,nieleczone choroby psychiczne....moze ten covid załatwi sprawę.
Katolik
2 tyg. temu
Gej morderca. Tak twierdzi ojciec duchowny, ksiądz maltański. Jako rzymski katolik z serca błogosławię księdzu z zakonu maltańskiego. Dziękuję za te słowa ojcze duchowny.
wawa
2 tyg. temu
Na szubienice! i koniec dramatu!
Gość 52
2 tyg. temu
Dlaczego działania przy osobach chorych psychicznie podejmowane dopiero po szokującej zbrodni, czy wcześniej nikt nie zwrócił uwagi na ich stan, czy też jest to ucieczka przed odpowiedzialnością za morderstwo.
gość
2 tyg. temu
A co lub kto podpowiadał mu,żeby sobie przed tym zaruchac? Te cioty z zachodu zawsze muszą dac sie wodzić za nos? Zresztą nasi też? Gdyby zastosowali metodę na Przemka to by sie od razu obudził? A tu nie ma co cwancykowac tylko eksterminowac,jeszcze raz eksterminować takich osobników w ekspresowym tempie do bólu!Jeszcze należałoby sie przyjrzec rodzince?
Dawid
2 tyg. temu
Na Malcie kto ma znajomości i kasę to sendziowie tacy jak w Polsce, do reformy
D.b.
2 tyg. temu
A może niech zginie przy próbie ucieczki i po kłopocie
cvbvbc
2 tyg. temu
Nie cackać się z nim, zabił to zabił, teraz gra niepoczytalnego, najlepiej uciec do psychiatryka unikając konsekwencji
Pis
2 tyg. temu
Wina Putina - nałożyć sankcje
XiadzPIS
2 tyg. temu
"wypełnia wolę Boga" no to na kolana przed nim PI Siory
Somasz Tekiel...
2 tyg. temu
Czy był zaszczepiony?🤡
Tom
2 tyg. temu
Eliminacja natychmiastowa !!!!
de1
2 tyg. temu
To teraz ukraińcy piszą wam te artykuły?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić