Karolina Woźniak| 

Paweł Kukiz wstrząśnięty. Pokazał, co go spotkało. Mówi wprost: błagam

552

Na Facebooku Pawła Kukiza pojawił się nowy post. Polityk udostępnił zdjęcia ulu, na którym widzimy... martwe pszczoły.

Paweł Kukiz wstrząśnięty. Pokazał, co go spotkało. Mówi wprost: błagam
Paweł Kukiz udostępnił poruszający wpis na Facebooku (Getty Images, NurPhoto)

"To są martwe pszczoły... Jedna z czterech posiadanych przeze mnie pszczelich rodzin... Najlepsza... Ogromnie pracowita... " - tak rozpoczyna się emocjonalny wpis Pawła Kukiza na Facebooku. Polityk chciał w ten sposób pokazać, jak kończy się spryskiwanie środowiska środkami na komary.

Paweł Kukiz wrzucił poruszający apel na Facebooka

Polska walczy obecnie z plagą komarów. W większych miastach, żeby zmniejszyć liczbę komarów, stosuje się specjalne zabiegi opryskiwania. Są one jednak nie tylko szkodliwe dla komarów. Cierpią na tym także inne owady.

Paweł Kukiz udostępnił dwa zdjęcia, na których widzimy masę martwych pszczół. Muzyk podkreślił, jak wiele mówi się o tym, żeby "opryski robić po 20, kiedy pszczółki są już w ulu". Jednak jego zdaniem nie wszyscy się tym przejmują.

Ja rozumiem, że mamy plagę komarów, że gryzą, że swędzi, ale błagam - sami na świecie nie jesteśmy, a jeśli pszczół braknie, to i nas nie będzie - napisał Paweł Kukiz.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Dlaczego pszczoły są ważne? Przy okazji zdobywania nektaru zapylają one rośliny. Te mogą później wydać znacznie więcej plonów. Ponadto owoce są ładniejsze i większe. Dzięki pszczołom zwierzęta również mają pożywienie.

Zobacz także: Zobacz także: Światła w deszczu są obowiązkowe. Nie te do jazdy dziennej
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić