Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Pawłowicz nie wytrzymała. Ostry komentarz po wypowiedzi Obamy

255
Podziel się

Krystyna Pawłowicz nie przeszła obojętnie wobec wypowiedzi byłego prezydenta USA Baracka Obamy, który stwierdził, że Polska stała się krajem autorytarnym. Zdaniem sędzi Trybunały Konstytucyjnego Obama jest "ignorantem, który pewnie nawet ciągle nie wie, gdzie na mapie jest Polska".

Pawłowicz nie wytrzymała. Ostry komentarz po wypowiedzi Obamy
Krystyna Pawłowicz. (PAP)
bETaPWdN

W najnowszym wywiadzie dla CNN były przywódca USA Barack Obama mówił o demokracji w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Obama stwierdził, że w ostatnich latach Polska i Węgry stały się państwami autorytarnymi.

Gdy popatrzymy na takie miejsca jak Węgry albo Polska, które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. Jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne - powiedział w wywiadzie Obama.
bETaPWdP

Według Obamy autorytaryzm rodzi się przy urnach wyborczych, a potem wybrani politycy małymi krokami odbierają ludziom wolność, bez przewrotu wojskowego.

Pawłowicz nazwała Obamę ignorantem

Była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz nie zgadza się z opinią byłego prezydenta USA. Sędzia TK w ostrych słowach skomentowała na Twitterze wypowiedź Obamy.

bETaPWdV
Panie Barack Obama, jest Pan w sprawach Polski zwykłym ignorantem, który pewnie nawet ciągle nie wie, gdzie na mapie jest Polska.... - napisała Krystyna Pawłowicz.

Do wypowiedzi Obamy odnieśli się również inni politycy z różnych partii. Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy w rozmowie z TVN powiedział: "Z Jaruzelskim było tak: od autorytaryzmu do demokracji - ja to tak oceniam - z Kaczyńskim jest tak: od demokracji do autorytaryzmu".

Eurodeputowany PiS Patryk Jaki twierdzi, że na opinię Obamy mają wpływ politycy opozycji. "Duży wpływ mają ludzie szeroko związani z polską opozycją z bardzo silnymi ośrodkami zagranicznymi, w tej chwili Unii Europejskiej nie podoba się, że w Polsce są konserwatywne rządy" - powiedział Jaki w rozmowie dziennikarzem TVN.

bETaPWdW

Eurodeputowany Nowej Lewicy Bogusław Liberadzki w rozmowie z TVN wyjaśnił, że Polska jest w ten sposób postrzegana na świecie, gdyż "pojawia się w Brukseli temat przede wszystkim wolnych sądów - wymiaru sprawiedliwości, drugi temat swobody mediów i równego traktowania" - podkreśla Liberadzki w Faktach.

Były premier Leszek Miller zamieścił na Twitterze grafikę z zestawieniem wypowiedzi Baracka Obamy z 2014 r., gdzie wówczas mówił: "Postęp Polski pokazuje ciągłą siłę ideałów, którą my cenimy jako wolni ludzie. To tutaj widzimy siłę demokracji". I ostatnie słowa byłego prezydenta USA odnoszące się do Polski: "Polska i Węgry stały się w gruncie rzeczy autorytarne". Obie wypowiedzi Leszek Miller podsumował krótko: "Barack Obama o Polsce w 2014 i obecnie. Smutne!".

Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej napisał na Twitterze: "Demokrację traci się małym krokami".

bETaPWdX
Zobacz także: Krystyna Pawłowicz przeprasza za swój wpis. Uderzyła w transpłciowe dziecko. "Obrzydliwe"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETaPWeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(255)
Hmmm
6 miesięcy temu
Wybić Indian strzelać w szkołach nie masz kasy Idź pod most prawdziwa demokracja
top
6 miesięcy temu
A Opalony wie już, gdzie się urodził?
Jas
6 miesięcy temu
No co tu gadać, prawdę powiedziała i koniec.
bETaPWer
aga
6 miesięcy temu
Pod latarnią najciemniej ,z daleka widać lepiej,zwłaszcza jak ma sie porównanie.
Lusia
6 miesięcy temu
Co Krychna, prawda w oczy kole!!!
100% RACJA!
6 miesięcy temu
"Według Obamy autorytaryzm rodzi się przy urnach wyborczych, a potem wybrani politycy małymi krokami odbierają ludziom wolność, bez przewrotu wojskowego." Tak właśnie działa TERROR poLITYCZNEJ poPRAWNOŚCI. Np. teraz, za 'demokratycznego' geronta bajdena i jego pielęgniarki kamali
przewidujący
6 miesięcy temu
Tylko ślepiec nie jest w stanie zobaczyć ka wygląda "polska demokracja" po kilku latach 'dobrej zmiany"
tego typu
6 miesięcy temu
Fajnie by było, jak by pyszczyła wtedy, kiedy na nas żydzi plują i szydzą, okradają. Dobrze, że chociaż potrafi pogonić kota czernemu.
Gargamel
6 miesięcy temu
Każda potwora znajdzie swego amatora, i będzie z smoleńskiej sekty PIS
Druh🎭
6 miesięcy temu
Bezczelność tej pani nie zmalała ani o jotę. . Wczoraj prokuratura odmówiła wszczęcia przeciw niej śledztwa w sprawie ujawnienia przez nią danych chorego dziecka ( RODO) ponoć ze względu na niską szkodliwość społeczną . Czyli prokuratura zrobiła to co ostatnio robi nagminnie , zamiast oskarżać broni swoich . A zarówno Ziobro jak i Pawłowicz nazywają to demokracją i jeszcze pouczają b prezydenta USA z geografii. On na pewno wie gdzie leży Polska za to oni na pewno nie wiedzą co to jest prawdziwe prawo i sprawiedliwość , które mają na partyjnym sztandarze.
Ala
6 miesięcy temu
Nie cierpię tej wiedźmy
życzliwa
6 miesięcy temu
Kryśka umyj głowę szamponem z filmu "MIŚ"
Czaks
6 miesięcy temu
No ....tym razem ma rację. Jeszcze trochę i w Bornem Sulinowie będą restaurowali bazę po wojskach radzieckich . Póki co Biden już umówiony z Putinem. Koszmar
bETaPWej
Anabar
6 miesięcy temu
Na pewno Obama bardzo się przejął opinią tej pani...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić