Pawłowicz nie wytrzymała. Ostry komentarz po wypowiedzi Obamy

398

Krystyna Pawłowicz nie przeszła obojętnie wobec wypowiedzi byłego prezydenta USA Baracka Obamy, który stwierdził, że Polska stała się krajem autorytarnym. Zdaniem sędzi Trybunały Konstytucyjnego Obama jest "ignorantem, który pewnie nawet ciągle nie wie, gdzie na mapie jest Polska".

Pawłowicz nie wytrzymała. Ostry komentarz po wypowiedzi Obamy
Krystyna Pawłowicz. (PAP)

W najnowszym wywiadzie dla CNN były przywódca USA Barack Obama mówił o demokracji w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Obama stwierdził, że w ostatnich latach Polska i Węgry stały się państwami autorytarnymi.

Gdy popatrzymy na takie miejsca jak Węgry albo Polska, które nie miały takich demokratycznych tradycji jak my, nie były w nich tak mocno zakorzenione. Jeszcze 10 lat temu były dobrze funkcjonującymi demokracjami, a stały się w gruncie rzeczy autorytarne - powiedział w wywiadzie Obama.

Według Obamy autorytaryzm rodzi się przy urnach wyborczych, a potem wybrani politycy małymi krokami odbierają ludziom wolność, bez przewrotu wojskowego.

Pawłowicz nazwała Obamę ignorantem

Była posłanka PiS Krystyna Pawłowicz nie zgadza się z opinią byłego prezydenta USA. Sędzia TK w ostrych słowach skomentowała na Twitterze wypowiedź Obamy.

Panie Barack Obama, jest Pan w sprawach Polski zwykłym ignorantem, który pewnie nawet ciągle nie wie, gdzie na mapie jest Polska.... - napisała Krystyna Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do wypowiedzi Obamy odnieśli się również inni politycy z różnych partii. Włodzimierz Czarzasty z Nowej Lewicy w rozmowie z TVN powiedział: "Z Jaruzelskim było tak: od autorytaryzmu do demokracji - ja to tak oceniam - z Kaczyńskim jest tak: od demokracji do autorytaryzmu".

Eurodeputowany PiS Patryk Jaki twierdzi, że na opinię Obamy mają wpływ politycy opozycji. "Duży wpływ mają ludzie szeroko związani z polską opozycją z bardzo silnymi ośrodkami zagranicznymi, w tej chwili Unii Europejskiej nie podoba się, że w Polsce są konserwatywne rządy" - powiedział Jaki w rozmowie dziennikarzem TVN.

Eurodeputowany Nowej Lewicy Bogusław Liberadzki w rozmowie z TVN wyjaśnił, że Polska jest w ten sposób postrzegana na świecie, gdyż "pojawia się w Brukseli temat przede wszystkim wolnych sądów - wymiaru sprawiedliwości, drugi temat swobody mediów i równego traktowania" - podkreśla Liberadzki w Faktach.

Były premier Leszek Miller zamieścił na Twitterze grafikę z zestawieniem wypowiedzi Baracka Obamy z 2014 r., gdzie wówczas mówił: "Postęp Polski pokazuje ciągłą siłę ideałów, którą my cenimy jako wolni ludzie. To tutaj widzimy siłę demokracji". I ostatnie słowa byłego prezydenta USA odnoszące się do Polski: "Polska i Węgry stały się w gruncie rzeczy autorytarne". Obie wypowiedzi Leszek Miller podsumował krótko: "Barack Obama o Polsce w 2014 i obecnie. Smutne!".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Michał Szczerba z Koalicji Obywatelskiej napisał na Twitterze: "Demokrację traci się małym krokami".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Krystyna Pawłowicz przeprasza za swój wpis. Uderzyła w transpłciowe dziecko. "Obrzydliwe"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić