Pawłowicz ostro. "Dziś mężczyźni uciekają, zamiast bronić kobiet i dzieci"

599

Po przejęciu przez talibów władzy w Afganistanie cały kraj pogrążył się w chaosie. Przerażeni Afgańczycy masowo opuszczają kraj, wykorzystując każdą możliwą okazję. Krystyna Pawłowicz w mocnych słowach skrytykowała zachowanie młodych mężczyzn. Można się domyślić, że miała na myśli właśnie Afgańczyków.

Pawłowicz ostro. "Dziś mężczyźni uciekają, zamiast bronić kobiet i dzieci"
Krystyna Pawłowicz. (PAP)

15 sierpnia talibowie zajęli Kabul, stolicę Afganistanu. Sytuacja w Afganistanie przybrała dramatyczny przebieg. Przerażeni obywatele kraju na wszelkie sposoby próbują wydostać się z kraju.

Media obiegły wstrząsające zdjęcia i nagrania stłoczonych na lotniskach Afgańczyków, którzy są gotowi zrobić wszystko, by dostać się na pokład i uciec przed talibami. Nikt nie wierzy w zapewnienia przedstawicieli ugrupowania, którzy przekonują, że nie zamierzają się mścić. W internecie pojawią się nagrania z tortur i egzekucji.

Pawłowicz ostro o Afgańczykach

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz negatywnie oceniła postawę młodych mężczyzn. Zdaniem byłej posłanki PiS Afgańczycy powinni walczyć o swój kraj, rodzinę i dzieci.

W Polsce, mężczyźni po II wojnie nie uciekali masowo z Polski, a szli do lasów stawiać opór komuno-faszyzmowi... Bronili swej Ojczyzny - oddając też za nią życie... Dziś młodzi, sprawni mężczyźni uciekają .... zamiast bronić swej ziemi, swych domów, swych kobiet i swych dzieci... - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pod postem sędzi TK pojawiło się wiele komentarzy. Część internautów podziela zdanie byłej posłanki, pojawiły się również zdania sprzeciwu.

Pierwszy raz muszę się z Panią zgodzić - napisała internautka.
Nie każdy musi być takim bohaterem, zwłaszcza gdy to walka skazana na przegraną, a skończyć się może torturami pozostałych członków rodziny... - czytamy w komentarzach.
Uciekając chronią się przed śmiercią - zauważa internauta.
Zobacz także: Konflikt z Izraelem. Aleksander Kwaśniewski komentuje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić