Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ŁKU
|
aktualizacja

Pawłowicz szuka sprawców zatrucia Odry. Szybko została sprowadzona na ziemię

681
Podziel się:

Krystyna Pawłowicz postanowiła wziąć się za rozwikłanie zagadki związanej z zatruciem Odry. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego, a w przeszłości posłanka PiS, sugeruje "udział innych państw" w katastrofie ekologicznej, jaka ma miejsce na drugiej najdłuższej rzece w Polsce. Jej teorie szybko zostały obalone przez internautów.

Pawłowicz szuka sprawców zatrucia Odry. Szybko została sprowadzona na ziemię
Pawłowicz szuka sprawców zatrucia Odry. Szybko została sprowadzona na ziemię (PAP)

Podczas gdy pierwsze doniesienia o śniętych rybach w Odrze pojawiły się już pod koniec lipca, to polski rząd zajął się tematem dopiero w tym tygodniu. Do analizy pobrano próbki wody z rzeki, ale nadal nie wiadomo, jaka substancja doprowadziła do skażenia Odry. Nie wskazano też podmiotu, który zatruł drugą najdłuższą rzekę w Polsce.

Pawłowicz szuka sprawców zatrucia Odry. Szybko została sprowadzona na ziemię

Biorąc pod uwagę położenie geograficzne rzeki, kierunek nurtu oraz chronologię wydarzeń, do skażenia musiało dojść w Polsce - najprawdopodobniej w okolicy województwa opolskiego i dolnośląskiego, bo tam pojawiły się pierwsze przypadki martwych ryb.

Tymczasem Krystyna Pawłowicz ma zupełnie inną teorię. "Czy brana jest pod uwagę też możliwość, iż zatrucia Odry dokonano z brzegu po stronie Niemiec? Czy oni też szukają u siebie sprawcy, czy Polska z góry zgodziła się tylko na jedną wersję o 'winie' po polskiej stronie...? Myślę, że ustalać należy, w czyim interesie było to zatrucie Odry…" - napisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego na Twitterze.

Zdaniem Pawłowicz, "udziału innych państw w tej katastrofie nie wolno z góry wykluczać". Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości ma w tej sytuacji szereg pytań. "Wiadomo już dokładnie, w którym miejscu zatruto rzekę? Czyimi rękami?" - zapytała na Twitterze.

Co ciekawe, część internautów podziela zdanie Pawłowicz i podkreśla, że jeśli w Polsce nie uda się znaleźć źródła zakażenia Odry, to "jest oczywiste, że to Niemcy".

Tyle że teorie głoszone przez Pawłowicz i jej sympatyków zostały szybko obalone przez osoby, które są świadome tego, że woda w Odrze płynie z Polski w kierunku Niemiec, więc ewentualna substancja nie byłaby w stanie płynąć pod prąd. "Widoczny brak podstawowej wiedzy z geografii własnego kraju" - napisał jeden z internautów.

"Zakłada Pani, że rzeka płynie jednak w kierunku morza?" - zapytał inny z użytkowników Twittera. "Niemożliwe jest, by zrobili to Niemcy. Z przyczyn geograficznych" - dodał kolejny z internautów.

Pawłowicz ma też odpowiedź dla tych, którzy wykluczają udział Niemców w katastrofie ekologicznej na Odrze. Była posłanka postanowiła się odnieść do teorii, jakoby substancje miały płynąć pod prąd. "Skąd wiadomo,że pod prąd...? Wszystko jest dopiero ustalane, ale pan już wie... Każde pytanie można teraz zadać. Jak pan myśli, w czyim interesie jest ta katastrofa...?" - odpowiedziała Pawłowicz na kpiący komentarz internauty, który zasugerował, że chemikalia z Niemiec popłynęły pod prąd aż na Opolszczyznę.

"Badana powinna być każda, nawet mało prawdopodobna wersja. A nie z góry ustawianie badania tej katastrofy na winę Polski. Być może w ciągu przyczyn są też działania innych państw. Kto miał interes w wywołaniu tej katastrofy?" - zapytała w jednym ze wpisów Pawłowicz.
Zobacz także: Śnięte ryby w zatrutej Odrze. "Odór rozkładających się ciał jest przeraźliwy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(681)
wadowiczanin
miesiąc temu
Rany Boskie! I to jest była posłanka! A obecnie sędzina najważniejszej w Polsce instytucji wymiaru sprawiedliwości!!! Jeżeli tacy ludzie jak pani Pawłowicz stanowią elitę kraju, to ja bardzo proszę o jak najszybsze utworzenie państwa europejskiego!!!! Niech stolica będzie w Paryżu, Berlinie, Rzymie czy w Brukseli. Byle nie w Warszawie!!!!
jaclo
miesiąc temu
Niech żre i nie zabiera głosu
Antyspiskowie...
miesiąc temu
PIS: Paranoja i Spiski.
PANNA
miesiąc temu
Krysia zrobiła siku do Odry i w tym jest cały problem.
ALA
miesiąc temu
Takie osoby jak p. Krystyna nauczyła się w podstawówce że Odra jest rzeką graniczną i to jej wystarczyło. A już nie zadała sobie trudu żeby zerknąć na mapę i sprawdzić na jakim odcinku
Pani Krysia
miesiąc temu
ja bym zaczął od nowogrodzkoej
MarioT
miesiąc temu
Żarłoczna KRYCHO, ryby wyginęły, bo płyneły pod PRĄD, który je zabił. Spytaj swojego kolegi SŁUSKIEGO M. on jest inteligentny "INACZEJ" i już dawno to wydedukował. A tak nawiasem to ty też jesteś przecież INTELIGENTNA INACZEJ", bo wiesz że rzeka płynie pod prąd a nie z prąciem.
Kasia
miesiąc temu
Pani Krystyno, to pańscy koledzy partyjni ze spółek Skarbu Państwa zatruli wodę. PISowskie służby na to pozwoliły. Pisowskie służby nie badały systematycznie wody. PISowskie służby po stwierdzeniu pierwszych śniętych ryb myślały jak ukryć sprawę. PISowskie służby nie poinformowały strony niemieckiej. PISowski rząd kłamał w sprawie stwierdzonych zanieczyszczeń w tym rtęci przez Niemców. A premier wiedział, że rtęć była i się zmyła, bo weszła w reakcję i woda poniosła ją dalej. To PIS czyli pani też jest za to odpowiedzialna
Żałosna -
miesiąc temu
od Sędziego TK wymaga się trochę więcej logicznego myślenia - idąc jej tokiem myślenia, nie możemy wykluczyć, że to uczynili kosmici
Krzysio_belfe...
miesiąc temu
Słyszałem żart, że Odra zatruta, bo Beata Kempa umyła w niej głowę albo dlatego, że wyprano w rzece spodnie samego prezesa. Podmywanie Krychy to też niezła teoria. A tak zupełnie na serio, to sądzę, że trzeba być bardzo ograniczonym człowiekiem, by nie rozumieć, czym jest nurt rzeki i wyciągać wnioski sprzeczne z zasadami fizyki. Taka z niej profesor, jak "z koziej rzyci rajzentasza.
J 21
miesiąc temu
KRYCHA SIĘ PODMYWAŁA
Jadowity
miesiąc temu
Ktoś z odpowiednią ilością jadu napluł do rzeki a to się niesie we wszystkich kierunkach. Pani Krysiu ma Pani wielu przyjaciół może ktoś przyjdzie Pani do głowy.
Facet Gd
miesiąc temu
Pani profesor...:(
jarek
miesiąc temu
Pwłowicz długo bedzie w rzadzie tak bedzie żle
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić