Niezwykłe spotkanie w lesie. Nagranie podbiło serca internautów

19

Takiego filmu nie powstydziłby się sam sir David Attenborough. Leśniczy z Nadleśnictwa Lutówko uchwycił niezwykły moment. Spacerując, natknął się na rozbrykane towarzystwo - pięć małych wilczków. Rozbawione szczenięta zdawały się nie przejmować obecnością człowieka.

Niezwykłe spotkanie w lesie. Nagranie podbiło serca internautów
Leśniczy natknął się na wilczą rodzinę (Facebook, Lasy Państwowe)

Lasy Państwowe udostępniły na Facebooku wyjątkowe wideo niczym z najlepszego filmu przyrodniczego. Zarejestrował je leśniczy z Nadleśnictwa Lutówko, który spacerując leśną drogą w ramach rutynowego patrolu, natknął się na niezwykły widok.

Niecodzienne spotkanie w lesie

Leśniczemu udało się uchwycić moment beztroskiej zabawy pięciu małych wilków. Szczenięta goniły się nawzajem, biegały i skakały, zupełnie nie zwracając uwagi na nagrywającego ich mężczyznę. Jak poinformowali autorzy posta na portalu społecznościowym, w okolicy znajdowała się też mama młodych, jednak nie widać jej na filmie.

Wilki czują się u nas coraz lepiej. (...) Wadera - matka młodych była w okolicy, ale nie pozwoliła na udostępnianie swojego wizerunku - napisali pod udostępnionym na Facebooku nagraniem administratorzy profilu Nadleśnictwa Lutówko.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Gdy spotkasz wilka

W lasach województwa kujawsko-pomorskiego, jak i w całym kraju, w ostatnim czasie odnotowuje się wzrost populacji wilków. Doświadczony leśniczy z pewnością zachował należyty spokój i wiedział, jak zachować się w obliczu spotkania z tymi drapieżnymi zwierzętami.

Nie każdy jednak posiada taką wiedzę, a może ona się okazać szczególnie przydatna w okresie letnim oraz rozpoczynającym się sezonie grzybowym, kiedy leśne wycieczki są szczególnie kuszące. Leśnicy podkreślają, że wilki generalnie unikają kontaktu z ludźmi, jednak samice chcące ochronić swoje potomstwo mogą czasami wykazywać agresywne zachowania.

Jeśli spotkany w lesie bądź na szlaku wilk zacznie podchodzić zbyt blisko, należy unieść ręce i pomachać nimi w powietrzu, rozprzestrzeniając swój zapach. Następnie powinno się głośno krzyknąć, by dać zwierzęciu znać, że ma do czynienia z człowiekiem. Jeśli to nie podziała, leśnicy radzą, by rzucić w niego w niego czymś, najlepiej grudami ziemi, a następnie się wycofać.

Zobacz także: Wataha wilków walczy z upałem. Fotopułapka uchwyciła niezwykłą scenę na Kujawach
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić