Pawłowicz zachwycona decyzją PiS. "Pokażemy wschodowi i zachodowi"

1098

Nie milkną echa decyzji Jana Kasprzyka dotyczącej nadania formalnego statusu Marszowi Niepodległości. Do sprawy postanowiła odnieść się Krystyna Pawłowicz, która wyraziła swoją wdzięczność i zadowolenie.

Pawłowicz zachwycona decyzją PiS. "Pokażemy wschodowi i zachodowi"
Krystyna Pawłowicz jest zachwycona decyzją w sprawie Marszu Niepodległości (Twitter)

Tegoroczny Marsz Niepodległości wywołuje sporo emocji jeszcze przed swoim rozpoczęciem. Wszystko przez zamieszanie związane z zezwoleniem na jego organizację. Jeszcze do 9 listopada wydawało się, że nie ma szans na legalne przejście przez ulice Warszawy, zgody nie wyraziły na to władze miasta. Niespodziewanie nastąpiła jednak zmiana decyzji. Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Kasprzyk nadał uroczystościom status formalny, co jest jednoznaczne z wydaniem zgody na przejście marszu.

W obliczu niezrozumiałej decyzji prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego odmawiającej legalności Marszowi Niepodległości podjąłem decyzję, aby nadać uroczystości status formalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy Prawo o zgromadzeniach - poinformował we wtorek szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Do całego zamieszania postanowiła odnieść się Krystyna Pawłowicz. Była poseł od lat wspiera inicjatywę Marszu Niepodległości, dlatego nie kryła swojego ogromnego zadowolenia z decyzji podjętej przez Jana Kasprzyka. Z tej okazji zamieściła na Twitterze podziękowanie i wspólne zdjęcie z szefem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Krystyna Pawłowicz nie może doczekać się tegorocznych obchodów Święta Niepodległości. Dzień przed 11 listopada zmieściła wpis, w którym przypomniała o zbliżających się obchodach. W związku z kryzysem na polsko-białoruskiej granicy zaapelowała o "pokazanie wschodowi i zachodowi", że nie oddamy niepodległości. Słowom towarzyszyła fotografia z jednego z marszów z ubiegłych lat.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Dosadna riposta z PiS na słowa Tuska
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić