aktualizacja 

Pędził 112 km/h w obszarze zabudowanym. W aucie było aż 6 pasażerów

8

Aż 3 mandaty na łączną kwotę 1,2 tys. zł otrzymał 20-letni obywatel Ukrainy, który w obszarze zabudowanym w okolicach Piaseczna (woj. mazowieckie) jechał z prędkością 112 km/h. W niewielkim aucie jechało... aż 6 pasażerów. Zostali ukarani za brak dokumentów tożsamości.

Pędził 112 km/h w obszarze zabudowanym. W aucie było aż 6 pasażerów
Pędził 112 km/h w terenie zabudowanym (KPP Piaseczno)

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Bogatki pod Warszawą. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zauważyli kierowcę, który mimo trudnych warunków pogodowych, poruszał się ze znacznie przekroczoną prędkością i to w terenie zabudowanym.

Jechał 112 km/h w obszarze zabudowanym

Na drodze pomiędzy Prażmowem a Piasecznem policjanci zaczęli ścigać forda. Zauważyli też, że w środku przebywają pasażerowie. Pomiar prędkości pokazał, że samochód poruszał się z prędkością aż 112 km/h.

Kiedy auto zatrzymało się do kontroli, okazało się, że za kółkiem siedzi 20-letni Ukrainiec. W międzyczasie z samochodu wysiadło aż sześciu pasażerów. Jak się okazało, wszyscy są obywatelami Ukrainy, ale nikt z pasażerów nie miał przy sobie dowodów tożsamości.

Kierowca i pasażerowie ukarani mandatami

Kierowca forda stracił prawo jazdy, otrzymał też 3 mandaty karne na łączną kwotę 1,2 tys. złotych. 20-latek został ukarany za przekroczenie dozwolonej prędkości, za brak wymaganego paszportu oraz za przekroczenie dopuszczalnej liczby osób w pojeździe.

Po 500 złotych mandatu dostali również wszyscy pasażerowie również zostali ukarani za brak niezbędnych dokumentów. - Każdy obcokrajowiec przebywający na terenie Polski jest obowiązany posiadać przy sobie paszport lub dokument podróży uprawniający do pobytu na naszym terytorium - informuje nadkom. Jarosław Sawicki z policji w Piasecznie.

Zobacz także: Potrącenie kobiety w Tomaszowie Lubelskim
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić