Pięć koni ugrzęzło w bagnie. Tak wyglądała akcja ratunkowa

33

Takie interwencje nie zdarzają się zbyt często. Pięć rosłych koni ugrzęzło w leśnym bagnie. Uwięzione zwierzęta omal tam nie utonęły. Na ratunek ruszyli im druhowie z OSP Spręcowo i OSP Brąswałd (woj. warmińsko-mazurskie). Akcja strażaków (trwająca godzinę) nie należała jednak do łatwych. Na szczęście, powiodła się. Szczegóły robią wrażenie.

Pięć koni ugrzęzło w bagnie. Tak wyglądała akcja ratunkowa
Konie ugrzęzły w bagnie. Uratowali je strażacy. Fot. Krzysztof Kulas. (Facebook, Gmina Dywity)

O sprawie pisze właśnie portal "Fakt". Serwis ten podaje, że zwierzęta - z dużym prawdopodobieństwem - spłoszyły się na skutek rozpędzonego terenowego motocykla, który akurat jechał leśną drogą. Przestraszone konie z impetem zbiegły z pobliskiego pastwiska w Spręcowie (woj. warmińsko - mazurskie), gdzie się pasły.

Pięć z koni niestety ugrzęzło w błocie. Nie były w stanie samodzielnie się wydostać z pułapki. Miały tam spędzić aż kilka godzin. To prawdziwy cud, że się nie utopiły. Na szczęście zajęli się nimi bohaterscy strażacy z OSP Spręcowo i OSP Brąswałd. Wyrwali je z potrzasku.

Pięć koni ugrzęzło w bagnie. Powód może szokować

Konie się spłoszyły, przerwały ogrodzenie i poszły w las. Musieliśmy się przedzierać pół kilometra przez gęsty las, wszystko poszło gładko dzięki naszemu doświadczeniu - powiedział dla "Faktu" Krzysztof Kulas z OSP Spręcowo (także autor zdjęć z akcji ratunkowej).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jechał konno po autostradzie. Chciał zwrócić uwagę na swoje przesłanie

Następnie druh dokładnie opisał, jak ratowano konie. Okazuje się, że wymagało to sporo zachodu. Szczegóły robią wrażenie.

"Jedynym sposobem wyciągnięcia konia z bagna jest podłożenie pod niego pasa i wyciągnięcia ciągnikiem, mamy na wyposażeniu takie specjalne szerokie pasy transportowe. Kolega strażak podjechał traktorem z ładowaczem i jeden po drugim wyciągnęliśmy wycieńczone zwierzaki" - opowiadał dla tabloidu Kulas.

Na szczęście wszystkie uwięzione zwierzęta udało się w porę uwolnić. Konie były dość słabe, ale szczęśliwe. Po krótkim odpoczynku wróciły bezpiecznie do właściciela.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić