Pierwszy taki w historii Disneya. Czarnoskóry św. Mikołaj wywołał zdziwienie

12

Nie milkną echa pojawienia się czarnoskórego św. Mikołaja w parkach Walta Disneya. Postać została zauważona przez odwiedzających i szybko stała się obiektem zainteresowania wśród internautów.

Pierwszy taki w historii Disneya. Czarnoskóry św. Mikołaj wywołał zdziwienie
Czarnoskóry św. Mikołaj pojawił się w parkach Disneya (TikTok)

Czarnoskóry św. Mikołaj w amerykańskich parkach rozrywki Disneya odbił się szerokim echem na całym świecie. Te po raz pierwszy w swojej 66-letniej historii prezentują jego postać w tej formie na tegorocznych uroczystościach bożonarodzeniowych. The House of Mouse nigdy oficjalnie nie promował polityki różnorodności, jednak decyzja ta została z tym utożsamiona.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Postacie czarnoskórego św. Mikołaja można spotkać w parkach na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Zauważono je zarówno w Disneyland Resort w Anaheim w Kalifornii, jak i Walt Disney World Resort w Lake Buena Vista na Florydzie. Głos w sprawie zabrał rzecznik prasowy Disneya, który przyznał, że środek ten miał na celu odzwierciedlenie odsłon, w jakich Święty Mikołaj jest reprezentowany w społecznościach na całym świecie.

Nowe postaci wywołały falę pozytywnych reakcji wśród odwiedzających. Wielu z nich nie ukrywało wzruszenia, że po tylu latach czarnoskóry św. Mikołaj pojawił się w parkach Disneya. W mediach społecznościowych pojawiło się również mnóstwo zdjęć z nowym ulubieńcem odwiedzających.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić