Pierwszy taki zakaz w UE. Bez szczepionki do tego kraju nie wjedziesz

67

COVID-19 wciąż wywołuje bardzo wiele obaw. W związku z tym niektóre kraje decydują się na radykalne kroki, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ważną decyzję podjęły ostatnio władze Malty.

Pierwszy taki zakaz w UE. Bez szczepionki do tego kraju nie wjedziesz
Malta (Pixabay)

Przesądzone jest już, że od środy na Maltę wjadą wyłącznie osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Do tej pory na taki krok nie zdecydowało się żadne inne państwo Unii Europejskiej.

Władze Malty postąpiły w ten sposób ze względu na nasilającą się pandemię na tej środziemnomorskiej wyspie. Od poniedziałku liczba zakażeń wzrasta, co wywołało niepokój wśród osób rządzących krajem.

Będziemy pierwszym krajem Unii, który ten zakaz wprowadzi, lecz musimy chronić nasze społeczeństwo - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Malty Chris Fearne.

Malta. Nowe warunki wjazdu do kraju

Do tej pory na Maltę mogli wjeżdżać wszyscy ci, którzy odbyli szczepienie lub przedstawili negatywny wynik testu PCR.

Władze kraju tłumaczą, że ostatnie przypadki COVID-19 pojawiły się wśród osób, które okazywały negatywny wynik, ale nie były zaszczepione. Właśnie dlatego zdecydowano się na wprowadzenie nowych zasad wjazdu do kraju.

Malta honoruje jedynie certyfikaty covidowe wystawione przez Unię Europejską i Wielką Brytanię. Wyjątkiem są dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Mogą one wjechać na wyspę z negatywnym testem lub w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców.

Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić