aktualizacja 

Pijani mężczyźni zakłócili Pasterkę. Rzucali w wiernych śnieżkami

1725

Podczas Pasterki w parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze nieznani mężczyźni zaatakowali wiernych, rzucając w nich... śnieżkami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na miejscu interweniowała policja, która ustaliła, że sprawcy byli pod wpływem alkoholu.

Pijani mężczyźni zakłócili Pasterkę. Rzucali w wiernych śnieżkami
Do zdarzenia doszło w Parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze (Wikimedia Commons)

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Zielonej Górze. W parafii Ducha Świętego trwała Msza Pasterska z okazji świąt Bożego Narodzenia. W kościele zebrali się liczni wierni.

Obrzucali wiernych śnieżkami podczas Pasterki

W pewnym momencie w okolicach parafii pojawili się nieznani mężczyźni, którzy próbowali zakłócić Pasterkę. Zaczęli obrzucać wiernych śnieżkami i przeszkadzali duchownym w prowadzeniu mszy.

Wierni postanowili zadzwonić na policję. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawił się patrol i funkcjonariusze zatrzymali i wylegitymowali sprawców. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana.

Byli pod wpływem alkoholu

Jak informuje portal newslubuski.pl, w wyniku zdarzenia nikomu z wiernych nic się nie stało. Policja ustaliła, że sprawcy ataku byli pod wpływem alkoholu. Pasterka zakończyła się już bez żadnych incydentów, chwilę przed godziną 1 w nocy.

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić