Pijany ukradł traktor. Po konfrontacji trzech policjantów trafiło do szpitala

21

41-latek z Lubelszczyzny ukradł ciągnik rolniczy, a później próbował uciekać nim przed funkcjonariuszami. Staranował dwa radiowozy, w wyniku czego trzech policjantów zostało rannych. Mężczyzna usłyszał już sześć zarzutów, dotyczą m.in. narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia funkcjonariuszy.

Pijany ukradł traktor. Po konfrontacji trzech policjantów trafiło do szpitala
Pijany traktorzysta, który staranował dwa radiowozy usłyszał zarzuty (Policja Lubelska)

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w gminie Poniatowa (woj. lubelskie). 41-latek ukradł ciągnik rolniczy i próbował uciekać nim od funkcjonariuszy. Kiedy policyjne radiowozy go dogoniły, usiłował zepchnąć z drogi jeden, a później z impetem uderzył w tył drugiego.

Mężczyzna uciekał skradzionym traktorem. Trzech policjantów rannych

W akcji uczestniczyło łącznie czterech policjantów, z których troje zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia. Zostali przewiezieni do szpitala, na szczęście ich życiu nic nie zagraża. Jak się okazało, 41-letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

W środę usłyszał on łącznie sześć zarzutów. Jest podejrzany o kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się na polecenie funkcjonariuszy, kradzież ciągnika, uszkodzenie dwóch policyjnych radiowozów oraz narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu czterech policjantów.

Był już wcześniej karany

Jak poinformowała aspirant sztabowy Edyta Żur z Policji Lubelskiej, teraz mieszkańca gminy Poniatowa czeka rozprawa przed sądem. Jak ustalili śledczy, mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu i groźby.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Opolu Lubelskim, 41-latek został objęty policyjnym dozorem - przekazała aspirant Żur.
Zobacz także: 27-letni złodziej przebrał się za kobietę. Chciał zmylić policję
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić