Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Piraci chcieli porwać statek. Ich oczom ukazał się niszczyciel rakietowy

Podziel się

Brawurowym ratunkiem jednostki handlowej zakończył się incydent z udziałem piratów w Zatoce Gwinejskiej. Na pomoc zaatakowanym marynarzom ruszył rosyjskiego okręt wojenny. Wojskowi wysłali helikopter, który zmusił piratów do ucieczki.

Piraci chcieli porwać statek. Ich oczom ukazał się niszczyciel rakietowy
Piraci wsiedli na motorówkę i na pełnym gazie ruszyli w stronę wybrzeża (Facebook, Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej)
bFdWAHTV

Sygnał SOS nadał w poniedziałek ok. godz. 13 czasu lokalnego kontenerowiec MSC Lucia. Statek handlowy zmierzał do Togo. Pływająca pod panamską banderą jednostka została zaatakowana przez piratów ok. 160 km od wybrzeża Nigerii.

Sygnał SOS odebrał okręt wojenny. Oficerowie ruszyli na ratunek

Wezwanie o pomoc odebrał patrolujący pobliskie wody Wice-admirał Kułakow. Rosyjski niszczyciel rakietowy wysłał na pomoc marynarzom helikopter wojskowy. Załoga MSC Lucii schroniła się przed piratami w maszynowni.

bFdWAHTX
Po zobaczeniu helikoptera piraci opuścili statek, wsiedli do motorówki i na pełnym gazie skierowali się w stronę wybrzeża – podało w oświadczeniu rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Załoga Kułakowa wylądowała na zaatakowanym statku. Oficerowie przeprowadzili przegląd jednostki, aby upewnić się, że jest bezpieczna.

bFdWAHUd

Zatoka Gwinejska. Rosyjski niszczyciel uratował statek handlowy przed piratami

Wice-admirał Kułakow przybył do Zatoki Gwinejskiej 11 października na trzytygodniowy patrol antypiracki. Załoga niszczyciela uniemożliwiła już przejęcie innego statku handlowego, pływającego również pod banderą Panamy.

W kraju leżącym w Ameryce Środkowej zarejestrowana jest blisko jedna czwarta wszystkich statków towarowych na świecie. Armatorzy wykorzystują liberalne przepisy morskie Panamy. Statek MSC Lucia należy do szwajcarsko-włoskiego przedsiębiorstwa Mediterranean Shipping Company.

bFdWAHUe

Obejrzyj także: Porwanie panamskiego statku. Piraci przetrzymują go w Somalii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdWAHUy
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić