Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Pisała kredą przed kościołem. Tak wyglądało zatrzymanie 17-latki

274
Podziel się:

Nie milkną echa wokół sprawy 17-latki, która została zatrzymana przez policję w Toruniu. Mundurowi interweniowali, gdyż młoda kobieta pisała kredą po chodniku przed kościołem. Teraz w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie wideo z akcji.

Pisała kredą przed kościołem. Tak wyglądało zatrzymanie 17-latki
Na Facebooku pojawiło się wideo z zatrzymania (Facebook)

Do zatrzymania aktywistki doszło 17 września w Toruniu. Malwina Chmara z Bydgoszczy chwyciła za kredę i napisała na chodniku przy kościele akademickim na Rynku Staromiejskim kilka haseł - "Zostawcie osoby LGBTQ+" oraz "Pedofile w kościele. Ks. Dariusz. Ks. Jerzy Uberman. Ks. Piotr D." Była to odpowiedź 17-latki na odbywającą się obok manifestację wymierzoną w środowiska LGBT. W trakcie jej trwania porównywano osoby homoseksualne do pedofilów.

Ci księża są podani do wiadomości publicznej na mapie kościelnej pedofilii i w oficjalnym liście do papieża. Policja w reakcji na te napisy zatrzymała mnie. Grozili zarzutami z Kodeksu karnego za obrażanie uczuć religijnych - powiedziała 17-latka na łamach "Gazety Wyborczej".

Zachowanie aktywistki nie spodobało się policji. W pewnym momencie do 17-latki podjechał radiowóz, z którego wyszli funkcjonariusze. Malwina Chmara została aresztowana, pomimo przekonywania, że nie ma powodu, by zakuwać ją w kajdanki. Z toruńskiego rynku trafiła na komisariat, gdzie usłyszała zarzuty z art. 63 Kodeksu wykroczeń, który mówi o rozlepianiu bezprawnych ogłoszeń.

Po pierwszym deszczu po takim napisie nie ma przecież żadnego śladu. Pomimo moich próśb o to, żeby zdjęli mi kajdanki, policjant jeszcze mocniej mi je zacisnął - broniła się przed zarzutami aktywistka.

Kilka dni po zatrzymaniu aktywistka zamieściła na Facebooku wideo z interwencji. Stojąca niedaleko niej osoba dokładnie nagrała przebieg całego aresztowania. Na nagraniu można zauważyć, że Malwina Chmara nie wykazywała żadnych przejawów agresji. Tym bardziej dziwić może fakt, że policjanci zdecydowali się skuć 17-latkę kajdankami.

Malwina Chmara zwróciła się również do internautów we wpisie zamieszczonym pod wideo. Wytłumaczyła, że aby być aktywistą, nie trzeba brać udziału w manifestacjach. Wystarczy np. wspierać drobnymi kwotami wybrane organizacje, czy napisać słowa wsparcia dla osób LGBTQ+ w mediach społecznościowych. Wyraziła również nadzieje na nadejście zmian systemowych.

Pamiętajcie, że aby pomóc walczyć z nienawiścią, nie musicie pchać się przed obiektywy kamer. Aktywizm to napisanie na Facebooku, że wspieracie osoby LGBTQ+. Aktywizm to nagrywanie zatrzymania osoby przez policję. Aktywizm to wpłacenie 10 zł na zrzutkę - przekonywała aktywistka.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(274)
G. G.
2 miesiące temu
I tak lepiej jak w Iranie. ŻYJE to nie narzekajcie.
Lars M
2 miesiące temu
Ciekawe jakby popisała w domu po ścianach lub w muzeum czy by przeszło jej to płazem tępić wolno myślących jak matka i ojciec nie wychowali. Ewentualnie można ją pozywać indywidualnie jak zapłaci karę kilka milionów złotych to zapamięta na całe życie....najdroższe pisanie kreda....za głupotę trzeba płacić
PODATNIK RP
2 miesiące temu
Dzisiaj policja wykonuje polecenia tvpisrezim tylko takie zadania podejmują do innych spraw ich niema no i do mandatów żeby politycy rządzącej MAFI KORYTO było pełne
Twój nick
2 miesiące temu
Dla niej byłby dramat gdyby jej nie aresztowali, a tak zdobyła rozgłos wśród swoich znajomych małolatów. Taki numer w Iranie, przed meczetem, zakończyłby się ukamieniowaniem, w najlepszym przypadku.
lolo
2 miesiące temu
Dzisiaj prawda nie jest w cenie. Za mówienie prawdy czeka ostracyzm. Widać to choćby na przykładzie Rogera Watersa, czy papieża Franciszka.
lolo
2 miesiące temu
Mogła napisać "Precz z Tuskiem", to by jej jeszcze kawę przynieśli i dodatkową paczkę kredy.
nadporucznik
2 miesiące temu
Zabronić posiadania kredy.
Zygmunt
2 miesiące temu
O, znowu pseudopolicja.
7777
2 miesiące temu
Jeszcze niepełnoletnia a już aktywistka. Trzeba otoczyć szczególną opieką dzieci bo organizacje degeneratów zaczną przedszkolaków angażować jako aktywistów. Rodziców rzekomej aktywistki należy przykładnie ukarać
gnago
2 miesiące temu
"Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny." ZGODĘ MIAŁA?
Aha
2 miesiące temu
No właśnie to jest Polska i Polacy. Niebawem rozprzedamy swoje zasoby naturalne, które stanowią nasze "oszczędności" dla przyszłych pokoleń ale ważniejsze jest LBTQ+. Czas na kolejny rozbiór...
Panie władzo
2 miesiące temu
Mam wrażenie ,że policja przestała być od zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom,a stała się akwizytorem na procencie od mandatów i pałowania bezbronnych ludzi.przykre,naprawdę was szanowałam,a dziś niestety....
rozwód koście...
2 miesiące temu
Oni jeszcze powinni sami do niej się przykuć i kaloryfer podpiąć żeby im nie zwiaa. Ale weszli do akcji bez masek , kamizelek kuloodpornych oraz bez mózgów. I znów mamy milicję i gardzimy nimi tak jak pisem.
Lolo
2 miesiące temu
Za kudły ja trzeba było to by od razu się nauczyła chodzić, ostatnio podziałało
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić