Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Pisklęta straciły mamę. Bociani "wdowiec" zrobił coś niesłychanego

58
Podziel się

Para bocianów z Czech zbudowała gniazdo i wkrótce doczekała się czterech piskląt. Niestety, doszło do tragedii – ptasia mama zginęła, porażona prądem z drutów wysokiego napięcia. Na szczęście osierocone młode i samca wsparli okoliczni mieszkańcy. W jaki sposób?

Pisklęta straciły mamę. Bociani "wdowiec" zrobił coś niesłychanego
Bociania mama zginęła, porażona prądem z linii wysokiego napięcia. Na pomoc ruszyli okoliczni mieszkańcy (YouTube, SATAN s.r.o.)

Losem osieroconych piskląt i ptasiego "wdowca" zainteresowała się czeska firma SATAN s.r.o. Jej przedstawiciele nagłośnili sytuację bociana i młodych, jednocześnie zwracając się do osób poruszonych ich losem z nietypową prośbą.

Samica bociana poniosła śmierć. Czesi wspierają osierocone pisklęta

Przedstawiciele filmy opublikowali filmik z udziałem bociana i jego młodych, jednocześnie apelując, aby osoby łowiące ryby podzieliły się swoimi zdobyczami z pisklętami i ich opiekunem. Jako ważne składniki ptasiej diety wskazano również niewielkich rozmiarów myszy czy chomiki.

Pokarm dla bocianów należy pozostawiać w znajdującej się pod gniazdem balii. Karmienie odbywa się trzy razy dziennie, więc wszystkie osoby zatroskane o los ptaków mogą być spokojne, że samiec i pisklęta otrzymają pokarm na czas.

Prosimy o ryby o wielkości około 4-6 centymetrów (....). Dodatkowo chętnie skorzystamy z (...) małych myszek czy chomików. (...) Karmienie odbywa się trzy razy dziennie, więc nie obawiajcie się, że bociany nie otrzymają jedzenia we właściwym czasie. Staramy się to robić tak, aby pisklęta nie musiały wychylać się z gniazda. Będzie kosztowało nas to dużo energii, więc trzymajcie za nas kciuki – apelują przedstawiciele SATAN s.r.o. na You Tube.
Zobacz także: Zobacz też: Bociany wracają do Polski. Niezwykle rzadki widok w lasach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
tedii
8 miesięcy temu
ten bociani tata zasłużył już na medal,maluchy rosną i widać że zdrowe są ,często tu zaglądam .pozdrawiam wszystkich którzy tu siedzą razem z bocianami...
Smutny dzień
8 miesięcy temu
Obserwuję to gniazdo od paru dni. Tak jak się spodziewałam najmniejsze i najsłabsze pisklę zostało wyeliminowane,ojciec złapał za szyję i wyrzucił z gniazda..
praktyczny
8 miesięcy temu
Bociana karmią a tysiącom Polaków chca zabrać chleb, a pies ich ,,,,,,,,
Depopoluacka
8 miesięcy temu
Nie rozumiem płaczu nad bocianem i posklakami oraz aplauzem dla ludzi przynoszących im chomiki i myszy. Po pierwsze poświęcanie ssaka dla ptaka jest wbrew teorii ewolucji, po drugie natura powinna sama sobie radzić, a po trzecie czy te małe ssaki są dostarczane w godziwych, etycznych warunkach? Dla mnie ten artykuł i wrażliwość niektórych brzmi jak jeden wielki nonsens!
asafdgf
8 miesięcy temu
Chomik to męczennicy, umierają cicho w zapomnianych klatkach tak się nimi dzieci opiekują.
Irena
8 miesięcy temu
Dziękuję tym panom za opiekę z całego serca mieszka.m daleko bo by! Pomogła dawać jedzenie żeby przeżyli małe boćki bardzo mi szkoda bocianich i tych małych i samiec sam szkoda biedne pozdrawiam serdecznie panów co karmią życzę im zdrowka irena
romi
8 miesięcy temu
Dlaczego nikt nie ma współczucia dla tych małych rybek i myszek? Przecież to jeszcze DZIECI!!!
Hans
8 miesięcy temu
Świetna sprawa 😄
kocia
8 miesięcy temu
co nie da się zeżreć można zabić motto la wieś ,la spiewa,nie wysterelizować kocięta,psa tylko topić ,zakopać żywcem i tacy mają prawa wyborcze, + stawiają
kocia
8 miesięcy temu
Boćki ,bociuśki ,jesteśmy uratowani ,dziękuję że na świecie są jeszcze tacy wspaniali ludzie ,którzy kochają ,szanują i pomagają naturze
Hala
8 miesięcy temu
O której godz podrzucają jedzenie?
Radwanowiec
8 miesięcy temu
Lata temu w Czernicy koło Wrocławia też zginął jeden z bocianów.Ten który pozostał z małymi podobno stukał w okno gospodarza.Jak pisała prasa gospodarz codziennie chodził łowić ryby a asystował mu bocian.Kiedy dziennikarz zbliżał się aby zrobić zdjęcie bocian odlatywał.Ja będąc w Czechosłowacji widziałem jak w małej miejscowości po ulicy z właścicielami paradowała sarna.Władzom to nie przeszkadzało,odwrotnie niż u nas.Polacy zabijają co się da a Czesi miłują zwierzęta.Co kraj to obyczaj.W latach siedem dziesiątych w Czechosłowacji na polach zamiast tępić stonkę chemią robotę wykonywały BAŻANTY a w Polsce widziałem dwa BAŻANTY.O to Polska właśnie.W tym czasie w okresie legalnych polowań co najmniej raz w tygodniu jadłem BAŻANTA a w Polsce dzieci nie wiedzą nawet jak wygląda żywy
babcia
8 miesięcy temu
Respekt dla firmy i dla wszystkich pomagajacych
MARO
8 miesięcy temu
Z tymi bocianami że przynoszą dzieci to jakaś ściema, miałem i mam gniazdo na stodole i przez parę lat mi nic nie przyniosły, w końcu sam się musiałem wziąć za robotę! I to z niejednokrotnym sukcesem!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić