Dagmara Smykla| 

PKP szuka pasażerów. Koronawirus w pociągu Intercity.

26

Krakowski sanepid poszukuje osób, które 19 czerwca jechały pociągiem Intercity z Bielska-Białej do Gdyni oraz tych, którzy wracali tym kursem 22 czerwca. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa.

PKP szuka pasażerów. Koronawirus w pociągu Intercity.
Koronawirus w pociągu Intercity. PKP szuka pasażerów (Facebook.com, PKP)

Pasażer, który pojechał nad morze jest zakażony koronawirusem. Po diagnozie krakowski sanepid prosi o kontakt osoby, które jechały tym samym pociągiem co chory.

Koronawirus w pociągu PKP Intercity. Sanepid szuka pasażerów

Chodzi o pociąg IC 4520, który 19 czerwca wyjechał z Bielska-Białej o godz. 4:01 i dojechał do Gdyni. Zagrożone koronawirusem są także osoby, które 22 czerwca jechały pociągiem IC 5420 relacji Gdynia – Bielsko-Biała. Skład wyruszył z Gdyni o godz. 15:05.

Podróżowałeś którymś z tych pociągów? Sanepid i PKP podkreślają, że pasażerowie powinni zgłosić się do najbliższego sanepidu lub jednostki odpowiedniej dla ich miejsca zamieszkania.

Koronawirus w pociągu PKP. W pociągach nadal obowiązują zasady bezpieczeństwa

PKP sprzedaje bilety na jedynie połowę miejsc w danym pociągu, żeby przestrzegać zasady dystansu społecznego. Pasażerowie mają obowiązek noszenia masek ochornnych zakrywających usta i nos, a także muszą zdezynfekować ręce po wejściu do pociągu.

Wagony wyposażane są w żele i płyny do odkażania. Pracownicy PKP częściej czyszczą i dezynfekują składy, regularnie odkażane są również terminale płatnicze konduktorów.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Na warszawskiej stacji Olszynka Grochowska, z której odjeżdża najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny maja najczęściej bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami i toalety.

Zobacz także: Zobacz też: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić