Natalia Bogucka| 

Płakała z bólu, a policjanci się śmiali. Wyciekło skandaliczne nagranie

137

Do sieci wypłynęły nagrania pokazujące brutalność i znieczulicę amerykańskich policjantów. Funkcjonariusze śmiali się z cierpienia 73-latki z demencją, której podczas interwencji wybito bark i złamano łokieć. Kobieta została obezwładniona, bo nie zapłaciła za zakupy warte 13 dolarów.

Płakała z bólu, a policjanci się śmiali. Wyciekło skandaliczne nagranie
Policjanci się śmiali, kiedy oglądali film z aresztowania 73-latki z demencją.

Do sieci wyciekły szokujące nagrania z USA. Widać na nich brutalne zatrzymanie 73-latki z demencją oraz szokującą reakcję funkcjonariuszy na jej cierpienie.

Karen Garner została zatrzymana 26 czerwca ubiegłego roku. Emerytka wyszła ze sklepu Walmart w stanie Kolorado, nie płacąc za produkty warte 13 dolarów (ok. 49 zł).

Kobieta została zatrzymana przez policję, gdy wracała do domu i zbierała po drodze kwiaty. Sprawiała wrażenie, jakby nie wiedziała, czego chcą od niej mundurowi. Gdy odwróciła się od nich i chciała pójść przed siebie, została powalona na ziemię i skuta kajdankami.

Interwencja była wyjątkowo brutalna. Policjanci wybili kobiecie bark i złamali jej łokieć. Adwokat 73-latki twierdzi, że klientka była zdezorientowana i płakała z bólu po aresztowaniu, które było - jak mówi - równoznaczne z torturami. Kobieta siedziała w celi ze skutymi z tyłu rękami i przez sześć godzin nie otrzymała pomocy medycznej. Rodzina Karen Gerner twierdzi, że aresztowanie pogłębiło jej demencję i zły stan psychiczny.

Nie wróciła już taka, jaka była wcześniej. To było dla niej zbyt wiele - powiedziała "Denver Post" Shannon Steward, synowa 73-latki.

Policjanci śmiali się z 73-latki z demencją

W poniedziałek opublikowano kolejne wideo, tym razem nagrane na komisariacie. Policjanci oglądali moment zatrzymania 73-latki uwieczniony na kamerze zamontowanej na mundurze.

Funkcjonariusze śmiali się z cierpienia kobiety. Jeden z policjantów ekscytował się momentem, w którym słychać trzask wybitego barku. "Uwielbiam to" - skomentował.

Departament Policji Loveland wszczął śledztwo w sprawie zatrzymania Karen Garner. Jeden funkcjonariusz został wysłany na urlop, a dwoje skierowano do wypełniania obowiązków administracyjnych.

Zobacz także: Zastrzelili trzynastoletniego chłopca. Policja publikuje nagranie z interwencji

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić