Planował fikcyjny ślub z Polką. Cudzoziemiec zatrzymany

3
Podziel się:

Funkcjonariusze z Placówki SG w Bydgoszczy zatrzymali obywatela Tunezji m.in. za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz brak dokumentów pobytowych. Mężczyzna chciał też wziąć fikcyjny ślub z Polką, aby zalegalizować swój pobyt w naszym kraju.

Planował fikcyjny ślub z Polką. Cudzoziemiec zatrzymany
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Do zatrzymania 32-letniego obywatela Tunezji doszło na terenie Bydgoszczy w wyniku kontroli legalności pobytu, podjętej przez funkcjonariuszy SG. Okazało się, że przebywa w naszym kraju nielegalnie, bez żadnych dokumentów pobytowych i środków finansowych na swoje utrzymanie.

Dwa miesiące wcześniej Tunezyjczyk przekroczył granicę państwową z Niemiec do Polski, łamiąc prawo. W rozmowie z funkcjonariuszami cudzoziemiec przyznał, że po Europie podróżuje od sierpnia 2021 r. w celach zarobkowych i turystycznych.

Doskonale zdawał sobie sprawę, że po wygaśnięciu wizy (ważnej przez 10 dni), na podstawie której wjechał do Grecji, łamie przepisy pobytowe na obszarze strefy Schengen - relacjonuje Straż Graniczna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ślub w czasie wojny. Para ukraińskich medyków powiedziała sobie "tak"

Planował fikcyjny ślub

Tunezyjczyk nie znalazł pracy, ale zapewnił, że znalazł kandydatkę na żonę, którą poznał na jednym z portali społecznościowych. Po niespełna miesiącu znajomości z 38-letnią Polką przyjechał, aby zalegalizować z nią związek i swój status pobytowy.

Podczas przesłuchania kobieta potwierdziła, że obywatel Tunezji nawiązał z nią kontakt, a zgodę na zawarcie związku małżeńskiego wyraziła, zanim osobiście poznała Tunezyjczyka. Obecnie zapewnia mu zarówno zakwaterowanie jak i wyżywienie, a przez cały okres znajomości "młoda para" porozumiewała się między sobą za pomocą translatora w telefonie - relacjonuje SG.

Pomijając miłosny wątek tej historii, z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że obywatel Tunezji przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nielegalnie, łamiąc przepisy ustawy o cudzoziemcach - czytamy w komunikacie SG.

Komendant Placówki SG w Bydgoszczy wszczął wobec niego postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu. Ponadto zaplanowano wystąpienie do Sądu Rejonowego w Bydgoszczy z wnioskiem o umieszczenie mężczyzny w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić