oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 
aktualizacja 

Planowali zamach na Putina? Zaskakująca teoria na temat zatrzymań w Rosji

Ostatnie tygodnie przyniosły czystki w rosyjskiej armii. Do aresztu trafiło wielu wojskowych najwyższego szczebla. Oficjalnie powodem ich zatrzymań jest korupcja i malwersacje. Pojawiły się jednak teorie, że za zatrzymaniami może stać zupełnie inny powód. "General SVR" na portalu X stawia tezę, że zatrzymano osoby planujące pucz wymierzony we Władimira Putina.

Planowali zamach na Putina? Zaskakująca teoria na temat zatrzymań w Rosji
Planowali zamach na Putina i dlatego trafili do aresztu. Zaskakująca teoria na temat zatrzymań w Rosji. (PAP, SERGEY BOBYLEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL)

Kolejni dowódcy i urzędnicy rosyjskiego resortu obrony trafiają do aresztu. Lista zatrzymanych jest długa. Znaleźli się na niej pierwszy kadrowy armii gen. Jurij Kuzniecow, odpowiedzialny za sprawy gospodarcze resortu wiceminister obrony Timur Iwanow, zastępca naczelnika Sztabu Generalnego Wadim Szamarin, czy generał Iwan Popow.

Oficjalnie powodem zatrzymań mają być korupcja i malwersacje. Nie wszyscy dają jednak temu wiarę. Jak informuje portal "Super Express", pojawiły się dywagacje, że sprawa może mieć drugie dno.

Tego rodzaju informacja pojawiła się na profilu General SVR, za którym mają stać byli agenci rosyjskich służb. Na portalu X przekazali, że powodem kolejnych aresztowań jest wykrycie puczu, który miał doprowadzić do obalenia obecnych władz na Kremlu. Skala spisku przeciw Władimirowi Putinowi miała być większa niż w przypadku buntu Prigożyna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć Putina zakończy wojnę? Ekspert zabrał głos

"Podobno opracowano plany marszu na Moskwę na wzór buntu Grupy Wagnera pod przewodnictwem Jewgienija Prigożyna" - informował General SVR. Spiskowcy mieli ruszyć na stolicę siłą "kilku kolumn personelu wojskowego ze sprzętem". Planowany przez wojskowych pucz miał się odbyć na początku czerwca.

Po omówieniu szczegółów i możliwych możliwości udaremnienia planów spiskowych gen. Nikołaj Patruszew stwierdził, że skoro wszyscy spiskowcy zostali już zidentyfikowani, plany należy udaremnić w momencie podjęcia ostatecznej decyzji o wszczęciu buntu. Wtedy też należy ująć wszystkich spiskowców - można było przeczytać na profilu 'General SVR'.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Próba Puczu w Rosji? Mieli go przygotowywać zatrzymani wojskowi i urzędnicy

Autorzy profilu "General SVR" wskazywali, że przewidzieli falę aresztowań wśród rosyjskich wojskowych i urzędników ministerstwa obrony. Jednocześnie potwierdzili, że nie należy się spodziewać, że rosyjskie władze nie zdecydują się na upublicznienie informacji na temat wykrytego puczu.

Informacje na temat spisku nie zostaną upublicznione przez rosyjskie władze. Wszystkie zatrzymania będą miały związek ze sprawami dotyczącymi korupcji i defraudacji — wskazują autorzy General SVR.

Do informacji prezentowanych przez "General SVR" warto podchodzić z rezerwą, bo wiarygodność profilu jest trudna do potwierdzenia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić